RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |

«Постійно доводив, що можу співати»

Народному артистові України, нашому земляку Іво Бобулу 17 червня виповниться 60 років. Співак виступає, записує нові пісні, викладає в естрадно-цирковій академії імені Утьосова.

Є серед учнів Іво Бобула й двоє буковинців: Марія Яремчук і Влад Боянчук. "Талановиті й хороші студенти", – каже про них Іво Бобул.

"Всередині мені – 35"

– Цифра 60...

– Всередині мені – 35. Іноді навіть думаю: "У паспорті – стільки, а тут – стільки". Дивишся іноді на свою поведінку: ну ніби такий дорослий чоловік... Цього не робив би. Буває... Що я можу зробити? Вік – умовність. Вік – це для шкіри, кісток. Для душі часу не існує.

– Озираючись у минуле, у який день хотіли б знову потрапити?

– Коли на конкурсі країн соціалістичної співдружності став лауреатом 1982 року. Це був кульмінаційний момент: "Або ти будеш працювати далі, або не будеш. Чи доведеш…" Було 97 співаків з усього СРСР і дуже серйозне журі (Кобзон, Ротару, Фрадкін). Стати третім було для мене великою радістю. Я довів собі, що можу це зробити! Тоді вже зрозумів, що моє місце – на сцені. Вдячний Богу за це. Вдячний Кобзону, Ротару. Вони відстояли мою кандидатуру.

– А викреслити?

– Багато днів було важких... Не хочу про них згадувати й нікому не бажаю таких днів у житті. Хочеться жити лише хорошими моментами.

– Тоді – про смішне...

– Ну не було в мене в житті смішних моментів! І вигадати їх не можу. Все життя – серйозна боротьба. Довести, що ти можеш співати, можеш бути кращим, маєш право бути на сцені. Бо навколо багато нездар, безталанних, і вони постійно намагалися тиснути, що ти співаєш по-іншому, не по-радянськи.

Я українець наполовину: батько – українець (із румунських українців), а мати – румунка. І було, що для того, щоб поїхати кудись за кордон, треба було змінювати національність. Я сказав, що цього не робитиму. І не поїхав. Поїхали інші.

Відчував це на собі дуже довго, хоча там кажуть, що "ні, ні, ні".

Румун співав краще, ніж дехто, і це була кістка. Задавити, не пропустити... І мені дуже шкода, що стільки часу мені доводилося доводити, сперечатися. І всі розуміли, що Іво співає добре, але – "він же не наш"..

До Чернівців приїхав хор "Гагілка", і керівник Наталка Мохорук почула мене, сказала: "Ми тебе обов’язково запросимо". Прийшов виклик. Мене запросили й сказали, що для того, щоб поїхати, я повинен змінити національність. Я відмовився.

Звичайно, можна було рвонути до Москви, як Ротару, тому що там, напевно, цінували б більше. Хоча в Чернівцях ніколи не цінували. Вони лише, коли ти вже поїхав: "Ну от, це вже наш".

Були й хороші люди, які розуміли, допомагали. Їм я вдячний.

Я поїхав із Чернівців із гірким осадом у душі. Намагаюся вигнати його звідти, але він так глибоко… Гіркота...

"Живу в трикімнатній квартирі біля Дніпра"

– Як вам живеться в Києві?


– Живу в трикімнатній квартирі на березі Дніпра. Гарна квартира на 15 поверсі. Найбільша кімната – дитяча. Сина звуть Данило, дружина – Наталі.

– Дружина займається домом?

– Чесно кажучи, я її забрав із роботи. Вона психолог. Приїхав і забрав: "Все, вистачить. Мені потрібна дружина, потрібен друг, щоб була біля мене". Я втомився від самотності.

Життям задоволений. Дякую Господу. Як кажуть: "Звьозд с нєба нє рвьом, но єслі надо – ми могьом".

– Наталі – жінка, яку ви шукали?..

– Я зрозумів, що твоє від тебе не втече. Напевно, так життя моє було накреслено... Звичайно, можливо, зробив багато помилок… Розумію які... Але що тепер зробиш? Все одно я вдячний тим жінкам, які були зі мною поряд. Щось я для них зробив, щось вони для мене. Це моє життя, і викинути не можна. У мене діти є: син живе в Америці, донька в Чернівцях.

Це моє життя... Напевно, це випробування такі життєві… Напевно, через те, що батько помер рано, як чоловік не встиг розповісти все, що у житті слід робити. Інтернат залишив свій слід: замкнутість якась, недовіра до чогось. А коли ти не розумієш якісь речі в житті, то дуже швидко люди грають, будують своє життя. Я це бачив, і мені було дуже бридко, коли люди за рахунок чужого роблять собі кар’єру. Це не по-людськи.
Будь-якому чоловікові приємно, коли поряд жінка, яка тебе розуміє. Що ти чоловік, а не просто добувач. Мені зараз дуже комфортно. Ти прийшов, син біля тебе, чисто, наготовано... Це дуже важливо.

"Мені потрібен талант, бездарів вистачає й так"


– Розповідають, що ви ніколи не відмовляєте в допомозі.

– Такий я по життю. Того в лікарню, того – до окуліста, бо втратив око, зателефонував професорам... Тим більше, коли приходять земляки, як відмовити?


Приходять наші: "Візьміть". Кажу: "Я не можу три дні сидіти, ноту соль вчити..." Мені потрібна людина, яка розуміє, що таке музика, і не знає лише деякі ази. Відмовляю тим, які приходять: "Ми вам – це..." Відповідаю: "Не потрібно мені "це". Мені потрібен талант, бездарів вистачає й так". Я підписуюся в дипломі. За свою роботу я відповідаю.

– Хоч трохи зірковості є у вас? Дорогий автомобіль...

– Ні. У мене нормальний хороший автомобіль "Акура". Одягаюся в Америці. Плюс є модельєр, з яким працюю багато років, – Аня Бублик.
Раніше ходив у костюмі, потім заліз у джинси й мене звідти витягнути дуже важко. Люблю яскраві речі. Не люблю сірих тонів. Ексклюзив. Мої друзі в Америці вже розмір знають, купують, надсилають. Або я поїхав – і собі знайшов цікаве.

– Ваша улюблена страва...

– Я в харчуванні непримхливий. Мені все подобається, що смачно. Останнім часом рибу люблю. Люблю супи, які готувала мама в дитинстві. Тоді багато хто жив бідно. Зелений суп для мене – це все…

– Цигарки, алкоголь...

– Як будь-який чоловік, п’ю в міру. Раніше ми були професіоналами, а тепер перейшли до любителів (сміється, – авт.)

– За роки кар’єри вас журналісти, напевно, запитували вже про все… А яке запитання було найсмішнішим?

– Ваші плани на майбутнє (сміється, – авт.). Це на заводі може бути план... Нічого не планую, прокинувся: "Дякую , Боженько..." І пішов у справах…
Я роблю свою справу. Мені дуже приємно, коли йду Києвом, і підходять, кажуть: "Дякую за пісню". Яка вища нагорода ще може бути?
Юлія Боднарюк 

З ДОСЬЄ "МБ"

Іво Бобул народився 17 червня 1953 року в селі Порубне Глибоцького району Чернівецької області.
Народний артист України. Живе в Києві.
Багато пісень із репертуару Іво Бобула стали народними шлягерами: "Душі криниця", "Місячне колесо", "Якщо любиш, кохай", "На Україну повернусь", "Скрипалю", "Одна єдина" та багато інших.
7-06-2013, 14:44
Коментарів 0 Переглядів 2 922

Фото ілюстративне

Понад 15 країн світу є споживачами продуктів із нашого краю


Внаслідок аварії кермувальник загинув на місці події, а пасажир отримав травми
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі

Олена Рєпіна – випускниця Міжнародної програми "Капеланська академія"


«По ліки їду дев’ять кілометрів». Блог Людмили Осадчук
Як живуть мешканці села Чорнівка, яке приєднали до Чернівецької територіальної громади
Долар не буде вищим за 47 гривень. Блог Богдана Сторощука
Які будуть ціни, курс долара та інфляція у 2025 році
ВІДЕО Переглянути все відео

Паровоз не курсував уже понад 60 років

Чернівецька філія Державного підприємства "Івано-Франківський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації" — це надійний партнер із забезпечення точності вимірювань, сертифікації продукції та відповідності стандартам. Філія запрошує до співпраці місцевих виробників, організації та фірми, які займаються виробництвом, експортом та імпортом, реалізацією продукції.

"Профі-Центр" — це не стереотипне середовище для вивчення іноземної. Насамперед це осередок, який має не тільки ефективну навчальну базу, яку може запропонувати студентам, а й відповідні підтвердження цьому.

Кожен маленький гість отримає солодкий подарунок за віршик чи талант. Варто лиш продекламувати віршик чи розповісти, яким чемним був цього року.