: коли ми від слів перейдемо до справ? Коли наша книга запанує у “своїй сторонці”?
У другому числі часопису також широко представлена поетична рубрика, яку відкриває велика добірка поезій Шевченківського лауреата Василя Голобородька. У новому амплуа – поетичному – виступає молодий талановитий прозаїк Христя Венгринюк. Дебютує з незакінченим щоденником “Я починаю любити тебе” вихованка філологічного факультету Чернівецького університету Інна Стефанець.
Письменник Микола Рачук у рубриці “Незабутні” розмірковує про місце в сучасному літературному процесі творчості видатного літератора, лауреата Шевченківської премії Тараса Мельничука у рік відзначення його 70-річчя. Професор і письменник Богдан Мельничук ділиться спогадами про студентські літа в Чернівецькому університеті поета-бунтаря, вміщує його твори цього періоду і листування.
Історик Олександр Масан у публікації “Поколь большевики не будуть вигнані з України”, присвячений 600-річчю першої згадки про буковинську столицю, вміщує документи представництва в Чернівцях Надзвичайної дипломатичної місії УНР в Румунії.
У “Політології” молоді науковці Михайло Павлюк, Тетяна Смолінська та Мар’ян Лазарук досліджують актуальні нині проблеми про перспективи проведення референдуму стосовно членства України в НАТО.
У літературознавчих студіях журналістка Олена Чайка заглиблюється в інтимні теми у біографії Ольги Кобилянської. Василь Костик у рубриці “Наші першодруки” пропонує невідому статтю Корнила Ластівки про поета Дмитра Загула. Ірина Несмінчук висловлює свої міркування про феміноцентричну прозу Марії Матіос.
Третій квартальник побачить світ напередодні знаменного ювілею Чернівців. Він буде присвячений 600-літтю першої письмової згадки про місто. Нагадуємо тим, хто не встиг передплатити “Буковинський журнал” на друге півріччя, що це ще не пізно зробити. Індекс видання: 30096 і передплатна ціна на півріччя 16 гривень 74 копійки. (М. Лазарук)
24-06-2008, 11:16
0
4 031