RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |

Циганський табір вуличних космонавтів
Харківський гурт MORJ полюбляють і хіпі, і панки, і растамани, і байкери, і решта народу, вихованого на піснях Башлачова, Цоя, Грєбєнщикова... Усі вони знаходять у музиці команди щось рідне, щось таке, від чого серце стискається в грудях, а по тілу пробігають невидимі мурашки насолоди. За чотири роки існування MORJ устиг записати напрочуд якісний альбом "Пластилиновая балерина" і наблизитися до статусу культової групи на пострадянських просторах. Одне слово, це справді один із тих небагатьох гуртів, які стали для мене приємним відкриттям останнього часу. Тож знайомтесь: Ігор Кречковський – контрабас, вокал; Роман Галаборда – гітара, вокал, пісні; Михайло Малютін – ударні. І, звісно, незмінний вокаліст та гітарист Сергій Бєлозьоров. З ним і спілкуємося, причому – в Чернівцях.

– Чи задоволені ви тим, як слухачі сприймають ваш дебютний студійний альбом?

– Альбом вийшов рік тому, і відтоді ми відіграли вже чотири тури на його підтримку. Восени минулого року стартували в Україні, далі, взимку, презентували його росіянам, а навесні і влітку закріплювали емоції наших українських та російських слухачів. Тоді ми, до речі, заїжджали з ним і до вас у Чернівці. Тепер ось уперше замахнулися аж на 10 міст, практично без пауз. Для нас це невеличке, проте цікаве випробування на міцність.

– У записі дебютного альбому вам допомагали кілька інших відомих музикантів.

– Наприклад, Микола Доляк з гурту "Очеретяний кіт" нам підігрував на флейті в студії. Ми з ним вже віддавна знайомі, це наш дуже близький друг, товариш і брат. Для мене над гуртом "Очеретяний кіт" висів німб: із самого дитинства я ходив на їхні концерти і мріяв створити власну команду. І коли ми писали альбом, нам саме бракувало флейти, яка навіть не заграла би, а заспівала начакловані нами на альбомі партії. І перший, хто прийшов на згадку, був Микола. Ми йому зателефонували з Харкова: "Колюню, приїжджай, виручай!" Він приїхав і, зовсім не знаючи нашої музики, буквально за два дні дуже професійно все записав. Я коли переслуховую ті партії, досі дивуюся такому високому професіоналізмові.

– А відомого Олександра Чернецького з гурту "Разные Люди" як вдалося залучити до співпраці?

– Чернецького я знаю, відколи три роки тому ми з Борисом Смоляком їздили грати квартирники до Пітера, і тоді Боря нас познайомив. Це чудова людина! Ми провели у нього незабутню ніч, і відтоді підтримували теплі стосунки. Якраз коли ми писали альбом, він із дружиною приїхав до Харкова, і одного чудового вечора Сашко каже: "Малий, що ж тобі тут такого заспівати?" Я відразу запропонував йому пісню "Шиворот-навыворот", і він у ній добряче погарчав. Дуже тішуся, що у нас із ним усе зрослося.

– Харків більше відомий в Україні як столиця репу, а яка у вас тепер ситуація із рок-музикою?

– У Харкові завжди було все чудово з різними стилями. Не знаю, правда, як там із репом, але з рештою музичних напрямків усе гаразд.

– Уявімо собі концерт "MORJ та друзі". Кого би ще покликали?

– Їх дуже багато. Часто виступаємо разом з місцевим гуртом "Марія", також у нас є хороший друг із Бєлгорода – Гуша Катушкін. Ще – Олексій Вдовін та гурт "Надра", Ганя Калягаєв та гурт "Дерево". З "Оркестром Че" на студії спільно записали пісню "Баста" харків’янина Віктора Джалілова, відомого ще як "Одинокий летчик". Харківський гурт "Jah Пре" нам теж не чужий…

– Під час концерту у Чернівцях ти мав необачність сказати, що виступав у Львові і що це місто й поруч із Чернівцями не стоїть…

– Я серйозно так вважаю. Коли я вперше приїхав до Чернівців, я ще не знав цього міста, а в нашому турі тоді спочатку були Чернівці, а вже далі – Львів. І я був вражений саме Чернівцями – дуже гарне місто. Так, у Львові усього багато – храмів, бароко, це велетенська західноєвропейська брила, зате у Чернівцях є така непомітна для багатьох ниточка Аріадни, яка тягнеться і не дає тобі збитися з маршруту. Дуже сподобався ваш костел Серця Ісуса, Органний зал, а найбільше вразило багато будівель неправильних форм.

– Чи має ваш гурт якусь філософію, якої дотримується і пропагує?

– Мені здається, з цим треба бути дуже обережним: не варто наставляти інших людей, куди їм іти і що робити. Тому відповім так: що ви чуєте у наших піснях – це і є те, як ми живемо.

– Відчувається, що музиканти вашого гурту мають професійну освіту, а як щодо музичних пріоритетів? Кого любите слухати?

– Багато всього слухаємо. Серед останніх відкриттів потішив гурт Cinematic Orchestra, дуже полюбляю Radiohead, Bjork, мастодонтів російського року – "АукцЫон", БГ…

– Асоціативно з чим можна порівняти ваш гурт?

– З циганським табором в уяві Доктора Парнаса. Ми – такий собі циганський табір вуличних космонавтів.
Тарас ПІЦ
25-11-2011, 10:26
Коментарів 0 Переглядів 2 150

Теги - культура

Внаслідок аварії загинули 17-річна дівчина та 30-річний чоловік

Дівчина спакувала потрібні військовим речі в коробки, які так і назвала – "коробка допомоги"
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі


«По ліки їду дев’ять кілометрів». Блог Людмили Осадчук
Як живуть мешканці села Чорнівка, яке приєднали до Чернівецької територіальної громади
Долар не буде вищим за 47 гривень. Блог Богдана Сторощука
Які будуть ціни, курс долара та інфляція у 2025 році
ВІДЕО Переглянути все відео

Паровоз не курсував уже понад 60 років

Чернівецька філія Державного підприємства "Івано-Франківський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації" — це надійний партнер із забезпечення точності вимірювань, сертифікації продукції та відповідності стандартам. Філія запрошує до співпраці місцевих виробників, організації та фірми, які займаються виробництвом, експортом та імпортом, реалізацією продукції.

"Профі-Центр" — це не стереотипне середовище для вивчення іноземної. Насамперед це осередок, який має не тільки ефективну навчальну базу, яку може запропонувати студентам, а й відповідні підтвердження цьому.

Кожен маленький гість отримає солодкий подарунок за віршик чи талант. Варто лиш продекламувати віршик чи розповісти, яким чемним був цього року.