RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |

Солодкий листопад
Пам’ятаєте, як в однойменному фільмі героїня Шарліз Терон швидко міняє романтичні стосунки, поки нарешті не зупиняється на справжньому коханні? Українські меломани, образно кажучи, тепер також можуть відчути себе на її місці. Щоправда, оскільки у них апріорі не може бути моногамії, то й зупинятись на чомусь одному не випадає. Ну а як себе стримати, коли цього листопада до Києва та інших наших міст приїде цілий десант фірмових музикантів? Перші з них спустяться з єесівських небес на грішну і незбагненну українську землю 4 листопада в столичному клубі "Бінго", і будуть це німці з In Extremo.

Багато хто вже бачив нещодавнє нововведення різноманітних музичних фестів – вогняне шоу. Іноді серед приборкувачів гарячої стихії трапляються справжні віртуози. Так от, хлопці з In Extremo легко їх обходять, примудряючись водночас із полум’яними вихилясами грати рідкісну суміш важкого року з фольком. На сцені аж сім кремезних здорованів (головний із них називає себе Останнім Єдинорогом), які, крім звичних гітари, баса і барабанів, вправляються з такими екзотами, як шалмей, цистра, нікельхарпа, ліра, волинка і зовсім, на перший погляд, не рокова арфа.

In Extremo відомі оригінальними переробками старовинних європейських народних "хітів": приміром, середньовічної скандинавської балади Herr Mannelig, що подає трагікомічну історію нещасливого кохання тролихи до цнотливого лицаря. Співають "екстремали" і щось зі збірника вагантів ХІІІ століття Carmina Burana. Гадаю, саме в цьому перевтіленні у мінезінгерів та мандрівних акторів і полягає сутність існування їхнього гурту. До речі, музиканти не лише талановито переробляють фольклор, а ще й з не меншим успіхом творять власні речі. Переважно це німецькомовні пісні. Не дивно: Rammstein уже давно і кардинально змінив несприйняття мови Гете в музиці.
Ех, шкода, що у нас не середземноморський кліматичний пояс. Інакше біля клубу "Бінго" гості міста могли б розбити наметове містечко. Бо який сенс повертатися додому, коли вже за три дні після німців, 7 листопада, там заплановані інші закордонні таланти – Anathema (на фото).

Здавалося б, ці грізні чолов’яги з майже московсько-патріархальною назвою ані Бога, ані чорта не бояться. А тим часом що було – загуло. Так, брати Кавана, які 1990-го заснували Anathema, у перші кілька років справді всіляко загравали з нечистим у текстах, нещадно потрясаючи хаєром під свій дум-дет. Але пішов їхній оригінальний вокаліст, і гурт тишком-нишком перетворився ледь не на новітній Pink Floyd: де той гроулінг і подівся! За вокал взявся Вінсент Кавана, і тепер групу, замість анафеми, можна хоч канонізувати – настільки незлобивою, чистою і проникливою стала їхня музика. Втім, ліричніше не означає гірше. Я розумію, що детстери старої школи вже давно, даруйте, забили на цих "відступників", але справжній митець і не має особливо перейматися тим, як він виглядатиме в чиїхось очах. Якщо, звісно, його передусім хвилює мистецтво, а не гаманець.

Можливо, аби ще раз підкреслити своє нове звучання, Anathema цього вересня випустила майже новий альбом Falling Deeper (падаючи глибше). Майже – бо це оркестрова переробка їхніх пісень дет-думової епохи. Все вийшло в руслі останніх років: прогресивно, атмосферно, сльозогінно. Тобто рекомендовано для прослуховування.
Нарешті, третій – найвагоміший – учасник листопадового зорепаду: Whitesnake. А що, власне, змінилося від того часу, як ми два роки тому про них писали? Та ніби і нічого. Крім того, що, залишаючись вірним собі, містер Кавердейл укотре перекроїв склад гурту імені себе, замінивши одразу трьох музикантів: басиста, барабанщика і клавішника. З новими рекрутами – Майклом Девіном, Брайяном Тічі і Брайяном Руді відповідно – він записав ще один абсолютно новий альбом Forevermore (навічно). Я б сказав, що платівка вийшла навіть кращою за аж ніяк не сіру попередницю. Особливо вдався однойменний епік, притриманий на самісіньку коду. Власне, цей "вічний" доробок Кавердейл із братчиками і їде представляти своїм українським поціновувачам. Крім Києва, де Whitesnake відіграє у вже звичному Палаці Спорту 13 листопада, "біла змія" проповзе також майданчиками Харкова, Дніпропетровська, Запоріжжя та Одеси.

А наостанок згадаємо ще раз кіношну героїню Шарліз Терон – Сару. Вона ж не лише від фізіологічних потреб чи стервозності міняла коханців. Просто через невиліковну хворобу в неї не було часу на тривалі стосунки. Ось і ми – через останні політичні події – можемо також незабаром не мати часу на зустрічі із західною музикою. Відтак, поки є шанс побачити бодай когось, крім незмінно запліснявілих гостей Яна Табачника, гріх його марнувати.
Дмитро АНТОНЮК
28-10-2011, 11:07
Коментарів 0 Переглядів 2 222


Внаслідок аварії загинули 17-річна дівчина та 30-річний чоловік

Дівчина спакувала потрібні військовим речі в коробки, які так і назвала – "коробка допомоги"
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі


«По ліки їду дев’ять кілометрів». Блог Людмили Осадчук
Як живуть мешканці села Чорнівка, яке приєднали до Чернівецької територіальної громади
Долар не буде вищим за 47 гривень. Блог Богдана Сторощука
Які будуть ціни, курс долара та інфляція у 2025 році
ВІДЕО Переглянути все відео

Паровоз не курсував уже понад 60 років

Чернівецька філія Державного підприємства "Івано-Франківський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації" — це надійний партнер із забезпечення точності вимірювань, сертифікації продукції та відповідності стандартам. Філія запрошує до співпраці місцевих виробників, організації та фірми, які займаються виробництвом, експортом та імпортом, реалізацією продукції.

"Профі-Центр" — це не стереотипне середовище для вивчення іноземної. Насамперед це осередок, який має не тільки ефективну навчальну базу, яку може запропонувати студентам, а й відповідні підтвердження цьому.

Кожен маленький гість отримає солодкий подарунок за віршик чи талант. Варто лиш продекламувати віршик чи розповісти, яким чемним був цього року.