RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |

SHRI-Ланка: острів позитивного настрою
Існує музика для мозку, існує для серця і ще одна – для решти тіла. У випадку київської SHRI-Ланки маємо золоту середину: ця музика проходить через мозок, торкається серця і вже далі змушує ноги відбивати такт. Постійно змінюючи склад, гурт існує з 2008 року, але вже всиг випустити три альбоми: "Можна" (2008), "Ноги в теплі" (2010) і "П’ятка надії" (сольник ПіДЖАка, 2011). Основна складова їхнього легкого і ненапряжного стилю – реггі. Та найголовніше, що ця музика чіпляє: її однаково приємно слухати під гітару біля багаття, у плеєрі чи на хвилях котроїсь із випадкових радіостанцій. Її хочеться слухати, бо вона проста, чесна і зрозуміла. Як і сам вокаліст гурту Олександр "ПіДЖАк" Травніков. З ним і розмовляємо.

– У нас ви відомі передусім завдяки численним виступам на "Джаз-Коктебелі"...

– Коктебель – це місце, де ми буваємо вже третій рік поспіль. Там багато коньяку, а коньяк – це радість, на відміну від горілки, яка – зло. А взагалі, там чудова атмосфера і не менш чудові люди збираються.

– З тих зірок, які цьогоріч там виступали, вам хтось сподобався?

– Ми! Насправді ми у фестивалі не брали участі, тому нікого виділити не можемо. У нас там був свій рух, свої паралельні виступи, і ми до "Джаз-Коктебелю" не мали жодного стосунку.

– У тебе нещодавно вийшов сольний альбом. Якісь проблеми з гуртом?

– Сольник "П’ятка надії" вийшов тому, що всі тексти і музика написані не групою людей, а мною. На початку існування колективу була спільна творчість із людиною, яка тепер в Італії. У нашому наступному альбомі знову буде присутня її музика, але цей сольник – повністю мій. У ньому вперше є аж три українські пісні, які дуже добре сприймають на наших концертах.

– Ви кажете, що не виконуєте класичний реггі, а граєте позитивну музику...

– Так, ми використовуємо інтонацію реггі, бо це музика сонця, пляжу, моря, але ми ніяк не пов’язані з релігією, не віруємо в Джа і не пропагуємо расту.

– А що пропагуєте?

– Не перейматися дрібницями і взагалі не брати собі дурне у голову – ось це ми пропагуємо.

– Чи можна сьогодні добре жити в Україні, не напружуючись?

– Можна. Я не напружуюсь: я не ходжу на роботу, мене ніхто не принижує. Колись я мав постійну роботу, і вона мене задовбала, я з неї звільнився і відтоді більше офіційно не працюю. Можна заробляти концертами, можна займатися улюбленою справою, яка тобі все ж якусь копійчину принесе. А якщо займатись улюбленою справою від душі, то зароблених грошей цілком вистачить на безтурботне існування – такий мій спосіб. Не вірите – перевірте!

– Може, ще кілька слів про життєві принципи?

– Найкращий принцип – не мати принципів. Він мені дуже до вподоби. Наш острів – острів позитивного настрою, саме ці слова і є нашою філософією. Налаштувався на позитив, забив на все – і вже добре! Головне – щоб те, чим ти займаєшся, не напружувало тебе і приносило тобі радість. А якщо те, чим ти займаєшся, радості не приносить, то відкинь це і почати займатися чимось іншим.

– До речі, на острові, сподіваюсь, названим на честь вашої групи, вдалося побувати?

– Ні, SHRI-Ланка – це наш віртуальний острів. Звісно, ми думали і про реальний, коли підбирали собі назву, і власне назвалися так, бо Шрі-Ланка – це сонце, вода, сміх. І все це є у нашій назві.

– Що тобі не подобається в українській рок-музиці, естраді?

– Нічого. І ніщо не викликає задоволеного подиву. Я досить рівно ставлюся до нашої естради, тому що й вона досить рівна. Мені все одно, бо я не маю телевізора і не слідкую за нею взагалі. Мені це не цікаво. Так чи інакше, у нас усе запозичується із Заходу. Тобто слухаючи щось тут, ти автоматично звертаєшся не до першоджерела, а до чогось вторинного. У такому разі краще вже відразу вивчати музику, яка є там. Мені дуже цікаві шведи, фіни, французи, іспанці, італійці. Останнє, що мене особливо вразило, – це кубинці. Кубинська музика надзвичайно мелодійна.

– Над чим тепер працюєте?

– У Києві продовжуємо роботу над записом нового альбому. А далі будемо писати ще новіший матеріал, якого не бракує. А там дивишся – вже й літо. Постійна круговерть подій.

– Ви вже двічі побували з концертами у Чернівцях. Як вам місто?

– Суперове місто! Найбільше сподобалося, коли Андрій, арт-директор пабу "Паблік", де ми двічі виступали, водив нас і все нам показував, розказував, як справжній гід, а ми всю цю інформацію всотували великими порціями і отримували задоволення. Бо справді місто з хорошою енергетикою, погодою, архітектурою, людьми. Взагалі, все класно!
Тарас ПІЦ
28-10-2011, 11:04
Коментарів 0 Переглядів 3 055

Теги - культура

Внаслідок аварії загинули 17-річна дівчина та 30-річний чоловік

Дівчина спакувала потрібні військовим речі в коробки, які так і назвала – "коробка допомоги"
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі


«По ліки їду дев’ять кілометрів». Блог Людмили Осадчук
Як живуть мешканці села Чорнівка, яке приєднали до Чернівецької територіальної громади
Долар не буде вищим за 47 гривень. Блог Богдана Сторощука
Які будуть ціни, курс долара та інфляція у 2025 році
ВІДЕО Переглянути все відео

Паровоз не курсував уже понад 60 років

Чернівецька філія Державного підприємства "Івано-Франківський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації" — це надійний партнер із забезпечення точності вимірювань, сертифікації продукції та відповідності стандартам. Філія запрошує до співпраці місцевих виробників, організації та фірми, які займаються виробництвом, експортом та імпортом, реалізацією продукції.

"Профі-Центр" — це не стереотипне середовище для вивчення іноземної. Насамперед це осередок, який має не тільки ефективну навчальну базу, яку може запропонувати студентам, а й відповідні підтвердження цьому.

Кожен маленький гість отримає солодкий подарунок за віршик чи талант. Варто лиш продекламувати віршик чи розповісти, яким чемним був цього року.