На концерт "Другої ріки" у Чернівцях розкупили лише 20 відсотків квитків. Але музиканти із задоволенням відіграли програму в Літньому театрі. А лідер гурту Валерій ХАРЧИШИН заявив, що музиканти "готові співати навіть для двох глядачів".
Нині популярної рок-музики в ефірі дуже мало– Валерію, ви трохи зменшили свій гонорар за виступ у Чернівцях. Наскільки цей концерт був важливим для вас?– Ми вже давно не співали в Чернівцях. Чесно кажучи, скучили за вашою публікою. Знали, що у вас проблеми з продажем квитків на наш концерт. Тому зголосилися піти на більш лояльні для організаторів умови. Нині в Україні часто доводиться скидати ціну. Однак ми були готові виступити і для двох глядачів.
– Кажуть, що "Друга ріка" розпадається…– Це неправда. Журналісти, яким ми давали інтерв’ю, неправильно нас зрозуміли. Дехто писав, що нині в нас прощальне турне. Концертний тур – і зовсім не прощальний – відбудеться восени, коли побачить світ наша нова платівка. Нині ми ще працюємо над нею. Тож говорити, якою вона буде, ми ще не хочемо.
– Кого з виконавців ви нині вважаєте своїми конкурентами?– Якщо говорити про комерцію, заробітки, то кожен музикант, який з’являється на українській сцені, є нашим конкурентом. Якщо говорити про замовлення на різні корпоративи, то я часто не розумію замовників. Вони спочатку обирають серед рок-виконавців, а потім запрошують когось з естрадників. Павла Зіброва, наприклад.
Нині популярної рок-музики в ефірі так мало, що це навіть не конкуренція. Просто сегменти музики кожного популярного нині українського рок-гурту відрізняються. Нині маємо "Другу ріку", яка грає відповідну музику. Маємо "Океан Ельзи", який грає зовсім іншу. ТНМК, "Бумбокс" і Лама теж зайняли різні стильові ніші.
"Наша музика людям подобається"– Ви охоче погоджуєтеся виступати на корпоративних вечірках. Чи подобається вам співати перед замовниками?– Нас запрошують не для того, щоб ми роздягнулися чи танцювали голими. Нас запрошують, щоби ми співали. А це означає, що наша музика людям подобається.
– А де ви отримуєте більше задоволення: на концертах чи корпоративах?– Насправді ми отримуємо однакове задоволення і там, і там. Перед виходом на сцену на корпоративі часто думаєш: "Така собі халтура, зараз вийдемо, кілька пісень заспіваємо, заберемо гроші та підемо". Однак співаєш першу пісню "на автоматі", а на другій-третій вже забуваєш, де ти. Рано чи пізно той "автомат" ламається, і ти починаєш співати душею та серцем.
– Дедалі частіше "Друга ріка" виступає у нічних клубах. Це гарний заробіток?– Ні, клубні концерти – це не ті акції, на яких можна добре заробити. Це швидше іміджеві концерти. Ми тривалий час взагалі не виступали в клубах. Тому, коли нас запросили, ми погодилися і не торгувалися, що ми "теперь очень дорогие, давайте нам много-много тысяч долларов".
У нас є спеціальна акустична програма. Можливо, колись вона трансформується в якусь програму із залученням інших музикантів з інших стилів.
– Нині на телебаченні дуже багато проектів, які "фабрикують" зірок. Як ви ставитеся до того, що музикантів ставлять на конвеєр?– Ринок постійно потребує чогось нового. Наприклад, Британія створює 20-30 нових імен на рік. Про них знає весь світ. Ми теж потребуємо чогось схожого. Можливо, майбутні співаки мають з’являтися не таким чином. Але всі ці проекти – це шанс для людей, які хочуть себе реалізувати. Проте більше все-таки це потрібно телеканалам для рейтингу. Якось успішно стартувала "Фабрика зірок", інші телеканали теж почали вигадувати те саме, що принесе швидкий успіх та спонсорські гроші.
Микола КОБИЛЮК
ДОВІДКА
Гурт "Друга ріка" створили 1996 року.
Музиканти видали вісім платівок: "Я є", "Два", "Рекорди", "Я є" (перевидання), "Денніч", "Друга ріка", "Мода" та "Best".
Склад гурту: Валерій Харчишин (вокал, труба), Віктор Скуратівський (бас-гітара), Олександр Барановський (гітара), Сергій Гера (клавішні), Олексій Дорошенко (ударні), Сергій Біличенко (гітара).
13-06-2011, 16:00
0
2 291