Чернівці долучилися до світової моди безкоштовно обмінюватися книгами. Це явище називається "буккросінг" і нині є дуже популярним у Європі. У чернівецькому арт-кафе "Гармонія" (в приміщенні філармонії) вже назбиралася чималенька бібліотека художніх видань. Книгу, яка сподобалася, можна обміняти на книгу із власної домашньої бібліотеки.
Започаткував буккросінг в арт-кафе чернівчанин Денис ЗАЗУБЕК. Спочатку він приніс із дому дев’ять улюблених книг. А нині на столиках кафе є вже декілька десятків книг. Серед художніх видань зокрема можна почитати "Римські оповідання" Альберто Моравіа, "Блакитну книгу" Михайла Зощенка, "Павутинки" Акутагави, "Прощавай, зброє" Ернеста Хемінгуея, збірник творів Михайла Коцюбинського у трьох томах, книжки Пауло Коельо…
– Якщо цінна книга лежить вдома на книжковій полиці декілька років, її важко назвати дорогою, – каже Денис Зазубек. – Одне із гасел буккросінгу – "Не залишайте у пилюці свої старі книги. Заберіть їх зі свого дому і дайте місце новим виданням". Трапляється, що чернівчани просто залишають нам свої книги. Спочатку в нас була лише класика, нині ж можна знайти сучасну художню літературу. Якщо хтось не має книжки для обміну, може просто почитати наші книги безкоштовно, доки перебуваєте у кав’ярні.
Денис зауважує, що буккросінг не повинен обмежуватися однією кав’ярнею. Однак у Чернівцях такий рух ще не набув значного поширення.
Валерія Чорней
5-01-2011, 17:52
0
3 056