Чернівці щороку відвідують 70 тисяч туристів. Серед них 6,5 тисячі – іноземці та 20 тисяч – з інших регіонів України. Про це на прес-клубі вчора повідомив Василь КИФ’ЯК, професор, доцент КНТЕУ.
– Тенденція розвитку туризму на Буковині зростає. Проте ми повинні намагатися, щоби наш край став Меккою туризму в Україні, – сказав В. Киф’як.
Буковина щороку "заробляє" на туристах 35 мільйонів гривень. За час проведення фестивалю "Битва націй", що відбувався наприкінці квітня у Хотині, Буковина "розбагатіла" на 20 тисяч гривень.
– Я навіть не очікувала такого туристичного ажіотажу на цьому фестивалі, – розповідає Людмила ПАСТУХ, директор заповідника "Хотинська фортеця". – За три дні відвідувачі фесту з’їли все морозиво, випили все пиво. Приємно, що наше дійство відвідали не лише буковинці, а й жителі інших регіонів України та зарубіжжя.
Для вдалого туризму на Буковині насамперед потрібно вдосконалювати місцеві готелі. На цьому наголосив гість із Румунії, директор музейного комплексу "Буковина" у місті Сучава Урсу Еміль КОНСТАНТИН. Він розповів, що вже кілька днів проживає в чернівецькому чотиризірковому готелі.
– Тут мене все влаштовує, проте за європейськими стандартами у готелі не вистачає кондиціонерів.
Директор музейного комплексу "Буковина" вважає, що для того, щоби край став туристичним, він повинен бути легендою. Буковина, на думку пана Константина, такою і є.
– У Сучавському повіті є багато музеїв, пам’яток архітектури та інших цікавих для туристів речей. Проте на Буковині є ще більше таких пам’яток. Варто розвивати туризм тут, – зауважив Урсу Еміль Константин.
Людмила Пастух на прес-клубі "загорілася" ідеєю проведення рок-фестивалів та концертів у Хотинській фортеці. На її думку, Хотин буде невід’ємним місцем туризму завдяки проведенню таких імпрез.
Микола КОБИЛЮК
6-07-2010, 09:53
0
4 054