До міжнародного дня театру (27 березня) Чернівецький обласний театр ляльок готує прем’єру – "Тіні забутих предків" за повістю Михайла Коцюбинського. Вона розрахована на дітей старшого віку.
– Це надзвичайно важлива й копітка робота, весь колектив зайнятий у цій виставі, – каже Орест Василашко, директор обласного театру ляльок. – Художник-постановник уже працює над нею. А на другий квартал у нас запланована вистава для менших дітей – "Заздрісний котик". Паралельно починаємо працювати над двома виставами, адже репертуар повинен постійно поповнюватися, інакше дітям буде нецікаво дивитися.
Нині в театрі працює одинадцять акторів. За словами Ореста Степановича, це найменша трупа в Україні. Театр виступає не лише в Чернівцях, а й у селах кожного району нашої області. Крім того, у суботу, о 12.00, лялькові вистави можна побачити в торговому центрі "Екватор".
Нині в репертуарі лялькарів – приблизно 30 вистав. Щороку театр готує чотири прем’єри. Вистави розраховані на дітей різного віку. Скажімо, колись актори навіть показували виставу для дорослих під назвою "У ніч на Івана Купала".
Митці радять батькам водити до театру дітей, які старші трьох років. Але батьки не завжди до цього прислухаються й приводять дворічних або й молодших малюків.
– Ми не можемо їх не пустити, якщо людина купила квиток, – розповідає Руслан Неупокоєв, головний режисер театру. – Але в такому віці дитина може неадекватно реагувати. Ясельним групам дитячих садочків не рекомендуємо відвідувати вистави, але інколи батьки самі наполягають. Якщо так сталося, що дитина перелякалася, просто треба вивести її із залу та заспокоїти. Пізніше вона звикне та зможе спокійно відвідувати театр.
Щороку театр бере участь у різноманітних фестивалях. 2009-го на міжнародному фестивалі у Львові театр отримав гран-прі за виставу "Повелитель снів". А цього року планує поїхати на фестиваль у Запоріжжя, і, можливо, на фестиваль до російського міста Іваново.
– Коли колектив їде на фестиваль, він бачить, як працюють інші театри, це своєрідне навчання, – розповідає директор театру. – Щодня дивимося по чотири-п’ять вистав. Наступного дня спеціалісти, режисери та театральні критики обговорюють ці вистави. Ми зацікавлені в тому, щоб і себе показати, і в інших повчитися.
Яна ЯЩЕНКО
22-01-2010, 13:37
0
5 324