RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |

Музикант Андрій Моль пише книгу про історію року на Буковині.
У його книзі є історія гуртів "Пентагон", "Раптовий напад", "Кріонікс", "200 відсотків свободи", "Діамантове і зелене", "Екзотичний кактус", "Відро", "Вітаміни" тощо. А також є архів із аудіо- та відеозаписами таких чернівецьких гуртів, про які зараз ніхто й не чув або вже не пам’ятає.
– 1997 року у мене з’явилася ідея написати таку книжкуу, – розповідає Андрій. – Я запропонував знайомим взятися за цю справу, але почув: "Тобі треба – ти й роби". Тоді я вирішив просто робити деякі нотатки для себе. Збирав усі газетні вирізки. Навіть роздав різним гуртам анкети, щоби вони написали свою історію. Хтось таки написав, а інші використали той папір за іншим призначенням.
У книзі – багато цікавого. Наприклад, як раніше музиканти записували свої композиції.
– Ми брали декілька магнітофонів і робили накладки наживо, – згадує Андрій. – Все це намагалися зробити з першого разу, бо розуміли, що іншого разу може й не бути. Підключали через підсилювач гітару і так записували. Звісно, якість була доволі низька. Зараз таких проблем немає – є комп’ютер, можна записувати хоч цілий оркестр. Колись не було дорогих фірмових гітар, замість них – "Урали", "Діаманти". Хлопці писали на звичайних радянських примочках. Зараз інструменти беруть на прокат у магазині "Ремікс". А раніше купували на музичній біржі (що розташовувалася біля РАЦСу). Навіть лампочки новорічні на ялинку власноруч перепаювали для світломузики. Та й не порівняти, як колись працювали діджеї. Скречі ми робили самі, проводячи шматком плівки по головці магнітофона.
Чимало траплялося випадків, які зараз вже стали історією в Андрієвій книзі.
– Пам’ятаю, як проведення одного з останніх фестивалів "Пустоцвіт" (1998 року) зірвали скінхеди. Почалася бійка. Міліцію не викликали, але фестиваль перенесли.
Коли я виступав у гурті "Екзотичний кактус", свій перший кліп ми записували на руїнах колишньої міської лікарні №1. Сторожі спочатку не зрозуміли, що ми робимо і почали нас виганяти, а коли ми їм пояснили, то ще й самі брали участь у зйомках кліпу. А інший гурт записував свій кліп із байкерами і нашою олімпійською чемпіонкою зі стрільби з лука. Найекстремальніше почувався оператор, якому для того, щоби зняти на камеру байкерів, довелося сидіти спиною до водія.
– Зараз вважають, якщо знаєш три акорди, то ти – модний музикант, – каже Андрій. – До 1996-1997 років до нас приїжджали з інших міст – зі Львова, Києва, Кривого Рогу, Хмельницького, Івано-Франківська – слухати те, що грають наші хлопці, бо в них такого не було. Я поділяю чернівецьку музику на три епохи: епоха "Пустоцвіту", "Назарету", а зараз взагалі епоха невідомо чого. Ось хто з нинішніх команд ризикне все кинути і поїхати до Москви, як свого часу зробили "Квазімодо" – просто спробувати пробитися? У нас люди не готові ризикувати. На один із сейшнів у "Сьомому небі" нам довелося тягнути барабанну установку руками, бо грошей на те, щоби повезти її, не було. Була зима й інструмент потріскався на морозі.
– Я працював на державному телебаченні, – продовжує Андрій Моль, – і ми єдині в західному регіоні запрошували музикантів до студії, де вони грали наживо кілька своїх пісень. Тож у мене зараз назбирався непоганий відео- та аудіоархів. Якщо вийде книжка, то до неї як додаток будуть два DVD-диски: один – в МР3-форматі, інший – відео з різних музичних періодів. Але я вже зрозумів, що цю книгу пишу для себе. Видати її надто дорого – враховуючи невеликий тираж, книжка буде коштувати 200-300 гривень. Але поки що я не готовий вкласти такі гроші. Та й мало хто нею зацікавиться – хіба що кілька десятків людей. Зараз час від часу щось дописую, переписую.
Галина МАРКІВ
12-08-2008, 10:14
Коментарів 0 Переглядів 4 181

Теги -


На ці бюджетні кошти мали закупити зимовий одяг військовим

У жителів села Біла наприкінці 2023 року через підвищення напруги перегоріли електроприлади. Василь Шокостюк подав до суду та домігся компенсації від "Чернівціобленерго". "МБ" розпитав у чоловіка, як йому це вдалося.

Сергій Цюга воює майже три роки, отримав орден "За мужність" III ступеня.
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі

Олена Рєпіна – випускниця Міжнародної програми "Капеланська академія"


«По ліки їду дев’ять кілометрів». Блог Людмили Осадчук
Як живуть мешканці села Чорнівка, яке приєднали до Чернівецької територіальної громади
Долар не буде вищим за 47 гривень. Блог Богдана Сторощука
Які будуть ціни, курс долара та інфляція у 2025 році
ВІДЕО Переглянути все відео

Паровоз не курсував уже понад 60 років

Чернівецька філія Державного підприємства "Івано-Франківський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації" — це надійний партнер із забезпечення точності вимірювань, сертифікації продукції та відповідності стандартам. Філія запрошує до співпраці місцевих виробників, організації та фірми, які займаються виробництвом, експортом та імпортом, реалізацією продукції.

"Профі-Центр" — це не стереотипне середовище для вивчення іноземної. Насамперед це осередок, який має не тільки ефективну навчальну базу, яку може запропонувати студентам, а й відповідні підтвердження цьому.

Кожен маленький гість отримає солодкий подарунок за віршик чи талант. Варто лиш продекламувати віршик чи розповісти, яким чемним був цього року.