RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |

Короткометражний фільм чернівчанина Дмитра Сухолиткого-Собчука “Отроцтво” здобув гран-прі кінофестивалю “Відкрита ніч” у Києві та премію за кращу режисерську роботу. Для 25-річного студента Київського національного університету театру, кіно і телебачення імені Карпенка-Карого це була курсова робота.
- Сценарій писав я. Треба було створити фільм, у якому люди мовчать. Концепція полягала у відносинах між старшим поколінням і молодшим. Старше – суворе, непокірне і знає, чого хоче. На противагу є молодий отрок, якого виводять у світ, - розповідає про ідею картини режисер. - Коли батько проводжає сина на навчання, веде його наче на прив’язі. Хлопець зв’язаний по руках і ногах, хоча може йти сам. Юнак сідає у потяг, як у машину часу. Коли син повернеться додому, на той самий вокзал, він стане іншим. Батькові треба показати, що він не зі зла так чинить - нахабно виштовхує його з дому. Батько вирішує обняти сина – це момент перелому, коли він прирівнює його до себе. Коли юнак одружиться і так само стане батьком, почне більше розуміти свого батька. Зараз він його не розуміє, але готовий прийняти його волю. Це головне – прийняття чужої волі та довіра, знаючи, що ця людина тобі ніколи не побажає зла. Історія ізольована від часу – це могло бути й сорок років тому, і нещодавно.
“Обирали село, ізольоване від цивілізації”
У фільмі задіяні чотири актори. Головну роль зіграв 17-річний чернівчанин Євген Зелінський, а батька – актор Чернівецького музично-драматичного театру Микола Гоменюк, виконавець ролі Івана Цвичка у драмі “Солодка Даруся”. Підготовчий період тривав із кінця січня. У травні почали зйомки. Знімали у Луківцях Вижницького та Давидівці Сторожинецького районів.
- Села обирали довго. У списку було 17 сіл. Виходив із того, що натуру треба було вибирату ту, яка би відповідала ідеї мікросуспільства, де всі події у житті відбуваються мовчки, бо люди знають одне про одного все. Треба було вибрати село, ізольоване від цивілізації. Бо цивілізація забирає основне – духовний світ, - продовжує Дмитро. – Обрали Давидівку через мальовничий пейзаж – гори оточують маленьке село. А колію і станцію обирали таку, де немає людей. Спочатку схилялися до Завалля та Мілієво. Але у Мілієво була проблема – часто їздять потяги, а у Заваллі – межа Чернівецької та Івано-Франківської областей. МНС-ники не могли надати нам пожежну машину, адже вони є військовою одиницею, яка підпорядковується округу. Довелося обрати Луківці. Тричі приїжджали до села. Там ми орендували хату, де знаходилася вся техніка.
- Актори погодилися працювати безкоштовно. Нас пов’язують попередні роки дружби. Микола Гоменюк раніше займався у театрі юних чернівчан. У цій студії займався і я. Від самого початку знав, що на роль батька буду запрошувати Миколу. Іншої кандидатури не підбирали. Тільки тоді, коли Коля сказав, що його не відпускають із театру, я почав задумуватися, де буду брати іншого актора. Він готувався до прем’єри. Але на його роль затвердили іншого актора. І через мене Микола пропустив прем’єру. Дуже вдячний йому, адже він погодився зніматися у моєму фільмі, не знаючи мене як режисера, - каже Дмитро. - А хлопця і дівчину попередньо мали грати інші актори. Обрав Євгена Зелінського, бо він найбільше відповідає створеному мною образу. Він навіть у житті найбільше схожий на героя. Мені було легко знайти з ним спільну мову ще й тому, що ми вже два роки дружимо. З попередніми акторами було складно. З ними ми починали з “нуля”.
З Євгеном Зелінським та 14-річною Ганною Аілінчій режисер працював навіть у свята.
- Вони пропустили всю Пасху. Посвятили кошик – і прийшли до мене на весь день. І ми на даху дев’ятиповерхівки репетирували. Там тихо, тому діти могли відчути атмосферу мовчання. Аби вони не комплексували через звичний одяг, одягали їх у костюми. Так у поливаний понеділок та вівторок актори ходили вулицею, аби звикнути до образу. Євгену було простіше, адже він постійно був асистентом режисера. Він допомагав мені фотографувати, був присутній на кінопробах, а коли їздили вибирати колію, був зі мною. Він навіть замінив у сцені актора, який той спізнився на проби.
Вуз технікою не забезпечив – лише листами до посадовців
Костюмами займався сам Дмитро, а також його мама та сестра. Деякі шукали у селі, а дещо хлопець взяв зі свого навчального закладу. Зокрема весь костюм батька – з костюмерного цеху університету
- Коли студент їде на зйомки, усі педагоги знають про це, тому проблем з відвідуванням занять немає. Проте технікою першокурсників на виїзних зйомках не забезепчують. Оператор Денис Науменко також навчається у цьому вузі на третьому курсі заочно.
- Заочникам також апарутуру та техніку не оплачуюють, - каже хлопець. – Вуз забезпечив мене тільки листами та проханнями до різних посадовців, аби допомогли зняти фільм. Надсилали лист сільському голові Луківців Миколі Вишенському, начальнику Головного управління МНС в Чернівецькій області Едуарду Братку, начальнику відокремленого підрозділу Івано-Франківської дирекції залізничних перевезень Сергію Пугачу, аби нам дозволили знімати на вокзалі, начальнику вокзалу станції „Чернівці” Дмитру Гарабажіву. Технікою забезпечив телеканал “Чернівці”. А фінансову підтримку знайшли в ОДА у відділі у справах сім’ї та молоді. Любомир Казюк, мій колишній співробітник з ТВА, має хорошу камеру і надав її для зйомок. Також він допоміг з картками цифрового формату HD Pro. Програмним забезпеченням та ковертуванням займався Станіслав Данилишин, наш незамінний адміністратор майданчика і технічний директор. Він так само пропустив усю Пасху, сидів в Інтернеті і шукав програми. Технічно ми досягнули максимальної якості, наближеної до плівки.
Коли демонстрували фільм на фестивалі, Дмитро реакції глядачів не бачив. Переказували, що сприймали тихо та з інтересом. А після нагородження член журі, наша землячка, письменниця Марія Матіос підійшла до Дмитра та привітала з перемогою.
- Подарували відеокамеру, плазмовий 17-дюймовий монітор для комп’ютера та спеціальну ліцензовану програму для роботи з відео. Також було приємно почути від представників кіностудії Довженка, що той, хто здобув гран-прі, може звернутися за фінансовою та технічною підтримкою для зйомок на плівку дипломної роботи. Якщо вони виконають свою обіцянку, це буде на багато краще за ті призи, які я отримав.
Ольга Гнідан
17-07-2008, 11:08
Коментарів 0 Переглядів 3 383

Теги -
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі

Олена Рєпіна – випускниця Міжнародної програми "Капеланська академія"


«По ліки їду дев’ять кілометрів». Блог Людмили Осадчук
Як живуть мешканці села Чорнівка, яке приєднали до Чернівецької територіальної громади
Долар не буде вищим за 47 гривень. Блог Богдана Сторощука
Які будуть ціни, курс долара та інфляція у 2025 році
ВІДЕО Переглянути все відео

Паровоз не курсував уже понад 60 років

Чернівецька філія Державного підприємства "Івано-Франківський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації" — це надійний партнер із забезпечення точності вимірювань, сертифікації продукції та відповідності стандартам. Філія запрошує до співпраці місцевих виробників, організації та фірми, які займаються виробництвом, експортом та імпортом, реалізацією продукції.

"Профі-Центр" — це не стереотипне середовище для вивчення іноземної. Насамперед це осередок, який має не тільки ефективну навчальну базу, яку може запропонувати студентам, а й відповідні підтвердження цьому.

Кожен маленький гість отримає солодкий подарунок за віршик чи талант. Варто лиш продекламувати віршик чи розповісти, яким чемним був цього року.