Маленькі фігури людей, чернівецькі пейзажі, нічні силуети… Такі цікаві деталі можна побачити у живописних картинах художниці Марини Рибачук. Її персональна виставка, яка складається із 46 картин, відкрилася у Чернівецькому художньому музеї. Майстриня родом із Донецької області, але все життя малює Чернівці. На великих картинах можна знайти турецький міст, чернівецькі подвір’я, костел “Найсвятішого серця Ісусового”.
- Я дуже люблю малювати Чернівці. Це тема моєї творчості, - каже художниця Марина РИБАЧУК. - Моя виставка відкрилася не тому, що наближається 600-ліття першої писемної згадки про Чернівці. Для мене місто особливе кожного року. Я сприймаю місто образно, по кольору, формі… Обожнюю костели, будинок-корабель, театр. А бруківка – це неймовірний сюжет. Цікавим є саме поєднання будинків. Дуже багато вулиць починаються і закінчуються вишуканими куполами. Чимало картин можна створити, дивлячись на чернівецькі балкони та вікна. Дуже гарна панорама відривається з Ратуші, але дуже складно відтворити такий вид живописом… Особливо гарне місто після дощу. Я довго готувалася до виставки. Це картини періоду з 2002 по 2008 рік.
- Марина Рибачук – це живописець за покликанням серця, - вважає завідувач відділенням образотворчого мистецтва Чернівецького художнього музею Олена ГУЖВА. - Картини - життєрадісні, динамічні, відчутний пошук колоритності, цікава композиція. У нашому музеї Марина виставляється вперше… Особливості буковинського малярства художниці відкрив відомий народний художник України Іван Холоменюк. В його чернівецькій майстерні Марина студіювала живопис перед вступом до інституту.
Гарна картина із зображенням турецького мосту, яким він був колись. Марина виписала кожне дерево і кожен камінець… Незвичний ракурс Миколаївської церкви – кручені купола видніються з поміж двох стін стареньких будинків.
Валерія Чорней
8-07-2008, 09:56
0
4 030