RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |

У невеликому приміщенні на книжкових полицях можна придбати раритетні книги. До магазину здаються цілі наукові бібліотеки. Цінними вважаються академічні видання. Так, тридцять томів Чарльза Діккенса простояли у магазині всього два дні.
- Магазин відрізняється від інших тим, що тут можна придбати і сучасну, і раритетну літературу, - каже директор книжкового магазину “Букініст” Марина ЛІБАНОВА. - До магазину здаються цілі бібліотеки. Люди мігрують, міняють квартири, хтось помирає і залишаються без нагляду рідкісні видання. Інколи великі бібліотеки приймаються декілька тижнів. Якось ми співпрацювали із чернівчанкою, яка емігрувала до Німеччини. Вона вирішила продати свою бібліотеку. Це більше двох тисяч примірників унікальних видань! Більше місяця її друзі приносили до магазину ящики із книгами. Кожного року власниця бібліотеки приїжджала до міста і отримувала гарні кошти. До речі, такі бібліотеки продаються дуже швидко.
“13 томів Діккенса – 250 гривень”
- Дуже рідко трапляються академічні видання, - зауважує Марина Львівна. - Вони видавалися дуже малими тиражами і у радянський час були доступні не кожному. Це видання із бібліотек професорів. У магазині такі книги купляють високоосвічені люди, які розуміють, що вони купляють. Наприклад, твори Олександра Пушкіна. Вони видавалися у різних варіантах: однотомниках, п’ятитомниках тощо. Однак академічне видання його творчості було рідкісне. За весь час, що я працюю у магазині, у нас траплялися два академічні видання творчості Олександра Пушкіна. Люди відразу купили їх, хоча він був оцінений у два рази дорожче, ніж звичайні томи.
Зараз у магазині продаються рідкісні три томи творчості Михайла Коцюбинського. Вони були видані 1979 року накладом у 200 тисяч примірників. Коштують всього… 55 гривень. За 250 гривень можна придбати 13 томів Джека Лондона, 1976 року видання! Був у продажі і Чарльз Діккенс. Тридцять томів простояли на полицях всього два дні.
У продаж здається дуже багато радянської російськомовної літератури. Коли ж трапляється радянська українська книга, вона дуже цінується. Наприклад, нам принесли 50 томів творів Івана Франка, виданих в СРСР. Це надзвичайно рідкісні книги. Ми навіть їх не виставили на продаж. У магазині є спеціальна книга замовлень на рідкісну літературу. Якщо з’являється відповідна книга, ми відразу ж телефонуємо замовнику.
Із книги замовлень бачимо смаки читачів. Люди шукають видання по нумізматиці, праці Леніна у 24-ох томах, літературу про гриби Карпат, підписку Майн Ріда, книгу Ольги Кобилянської “У неділю рано…”, Лесі Українки - “Лісова пісня”, Михайла Стельмаха - “Гуси-лебеді летять”, оповідання Євгена Гуцала тощо.
Є в книзі й пропозиції читачів. Люди згідні продати твори Вальтера Скотта у 20-ти томах, Історію Великої Вітчизняної Війни у 23-ох томах, Історію Другої світової війни у 12-ти томах … Замовлення роблять люди не лише із різних міст, але навіть з Польщі.
“У моді – гарні карти”
- Для магазину головне не заробити гроші, а передати рідкісні книги в руки справжніх поціновувачів, - наголошує Марина Львівна. – Буває, перед продажем ми здійснюємо реставрацію книги. Зараз у магазині можна знайти книгу Даніеля Бовуа “Російська влада та польська шляхта в Україні 1793-1830”, Теодора Драйзера “Фінансист”, “Титан”. Є книги Альфонса Доде, Жорж Занд, Ежена Сю, Франсуа Рабле. А чотири академічні томи Михайла Лермонтова коштують 100 гривень. Вартість книг може змінюватися на користь покупця. Інколи книги привозять із-за кордону. Так, у продажу є книга “Битва за Буковину”, яку написав Юрій Горбошевський. Це буковинець, який емігрував до Канади. Видав книгу вже за кордоном. Як книга потрапила у магазин? Її привіз чоловік, який народився у Канаді, але родина якого походить із Кіцманського району. Коли цей чоловік привіз нам книгу, побачив місто і… залишився тут жити.
Нещодавно була на книжковому семінарі. Познайомилася зі спеціалістом із Голландії. Він розповідав, що справжні магазини мають бути просторими, без прилавків, із затишними кріслами, де можна випити горнятко кави… Коли він завітав у мій магазин, побачив прилавок із старенькими книгами, оглянув цю невеличку книгарню і відчув її шарм… Він сказав, що тут не варто забирати цей прилавок. До речі прилавок із старенькими виданнями дає 30% прибутку.
Хочеться магазин удосконалювати, але є одна проблема. Цього року закінчується 10-річний контракт на оренду приміщення. Ми хвилюємося, що буде з нами далі. Сподіваюся все владнається, адже книгарні із рідкісними книгами важливі, як і театр…
Валерія Чорней
4-07-2008, 10:29
Коментарів 0 Переглядів 4 051

Теги -
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі

Олена Рєпіна – випускниця Міжнародної програми "Капеланська академія"


«По ліки їду дев’ять кілометрів». Блог Людмили Осадчук
Як живуть мешканці села Чорнівка, яке приєднали до Чернівецької територіальної громади
Долар не буде вищим за 47 гривень. Блог Богдана Сторощука
Які будуть ціни, курс долара та інфляція у 2025 році
ВІДЕО Переглянути все відео

Паровоз не курсував уже понад 60 років

Чернівецька філія Державного підприємства "Івано-Франківський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації" — це надійний партнер із забезпечення точності вимірювань, сертифікації продукції та відповідності стандартам. Філія запрошує до співпраці місцевих виробників, організації та фірми, які займаються виробництвом, експортом та імпортом, реалізацією продукції.

"Профі-Центр" — це не стереотипне середовище для вивчення іноземної. Насамперед це осередок, який має не тільки ефективну навчальну базу, яку може запропонувати студентам, а й відповідні підтвердження цьому.

Кожен маленький гість отримає солодкий подарунок за віршик чи талант. Варто лиш продекламувати віршик чи розповісти, яким чемним був цього року.