У міліцейському відомстві області вважають, що статки екс-директора Калинівського ринку Івана Ринжука можуть оцінюватися у мільярд доларів.
Про це у вівторок на прес-конференції повідомили начальник управління МВС в області Микола ХАРАБАРА та начальник відділу державної служби з боротьби з економічними злочинами УМВС Василь ХАЩУК.
Вони розповіли про схеми збагачення колишнього директора Калинівського ринку та його компаньйонів. Уперше журналістам показали й відеоролик затримання Івана Ринжука 16 квітня біля парку імені Шевченка. З "Лексуса" його витягнули бійці спецпідрозділу й кинули на бруківку. "Я ж нічого не роблю, чого ви так?" – кричав Ринжук, однак це не допомогло. А потім на нього одягли кайдани. Аналогічним чином затримали його двох компаньйонів – Березовського та Божовського. Останнім суд продовжив перебування у СІЗО до шести місяців. Вирішують й питання про продовження перебування там і Ринжука. Нагадаємо, їх підозрюють в отриманні хабара в розмірі 250 тисяч доларів.
– Якби кошти, які розкрадалися на Калинівському ринку, потрапили у бюджет міста, то Чернівці були б у сусальному золоті, – сказав Микола Харабара. – Ми жодним чином не діятимемо проти підприємців, але дійдемо до кожного бригадира й контролера. Просив би також тих підприємців, яких запрошуватимемо, чесно відповідати на запитання.
За словами правоохоронців, другого червня було порушено кримінальну справу стосовно заступника колишнього директора Калинки Сергія Столяра. Його підозрюють в отриманні хабара – 300 тисяч гривень за сприяння у незаконному встановленні торговельних павільйонів у першому секторі ринку. Але затримати його міліція не може, бо той нібито перебуває у Росії. Під час спроби виїхати за межі області було затримано і брата Івана Ринжука – Володимира, який очолював відділ контролю і мав "чорну касу" від паркування автотранспорту на Калинці. Його підозрюють у тому, що протягом останніх чотирьох років він присвоїв шість мільйонів гривень.
Сам же Іван Ринжук фінансово причетний до 23 різних фірм, а разом із родичами – до 25. Найбільше ж дивідендів він отримував від фірми "Джема", яка займалася реалізацією ювелірних виробів. Діаманти вона отримувала через голландську фірму із Сьєрра-Леоне. Правоохоронні органи вилучили "золотої" продукції на 24 мільйони гривень.
– Дружина Івана Ринжука придбала у Києві землю площею до 10 гектарів, – розповів Василь Хащук. – Також вона внесла 750 тисяч доларів готівкою за банківський борг магазину "Дивотехніка", що біля готелю "Черемош".
Це ж стосується і матері Ринжука, але їй загрожує лише ухиляння від сплати податків: жінка могла й не знати про те, що є підставною особою. Також Ринжуку та його родичам належать 67 торговельних контейнерів.
На запитання одного із журналістів, чи справді статки Івана Ринжука можуть сягати мільярда доларів, Василь Хащук відповів ствердно.
Наталія ЛЮТИКОВА, адвокат Івана Ринжука, жодним чином не прокоментувала слова правоохоронців, заявивши, що вона не чула обвинувачень на адресу свого підзахисного, бо вже два дні як перебуває за межами області у відрядженні. (В. Гринюк)
20-06-2011, 11:46
0
4 897