З вівторка в країні розпочали перевірку приватних пасажирських перевізників щодо наявності ліцензій, дотримання правил перевезень і кваліфікації водіїв. Таке розпорядження видав президент. Причиною стала жахлива автоаварія вранці 12 жовтня на залізничному переїзді перегону Нікополь – Марганець у Дніпропетровській області. Внаслідок зіткнення маршрутного автобуса з потягом загинуло 43 пасажирів.
Щоранку рейдова бригада виїжджає на маршрутиЯк запевнив заступник начальника Головавтотрансінспекції в області Василь САВЧУК, у регіоні постійно перевіряють приватних перевізників, яких в області налічують 461. Всі вони мають відповідні ліцензії на перевезення пасажирів. За дев’ять місяців цього року було перевірено майже дев’ять тисяч транспортних засобів та виявлено понад 900 порушень. Сплачено майже 180 тисяч гривень штрафів. "Зараз ми отримали вказівку додатково проінформувати водіїв про дотримання правил та посилення безпеки на дорогах, особливо на залізничних переїздах, – розповів Василь Васильович. – В області 180 нерегульованих переїздів на залізниці, які ніхто не охороняє. З початку року було виявлено 254 порушення з їхнього утримання. Зараз повторно перевірятимемо, чи вказані недоліки усунули. На щастя, за роки незалежності в області не трапилося жодної серйозної аварії на дорогах, зокрема і на залізничних переїздах".
За словами директора міського центру організації пасажирських перевезень Ігоря КОЖУЛЕНКА, тепер стануть жорсткішими вимоги до міських перевізників, які братимуть участь у конкурсі. "Вже зараз щоранку рейдова бригада виїжджає на маршрути і перевіряє роботу водіїв автобусів, – запевнив Ігор Васильович. – Особливу увагу звертаємо на маршрут №38, який пролягає через нерегульований залізничний переїзд. Всього у Чернівцях є 46 маршрутів, які обслуговують 13 юридичних і 21 фізична особа. За останні шість років, протягом яких я очолюю центр пасажирських перевезень, у Чернівцях не було жодної аварії міських маршруток".
Водії намагаються проскочити перед локомотивомНа переїздах із провини автомобілістів цього року в області скоєно 12 дорожньо-транспортних пригод. На щастя, обійшлося без смертельних випадків, травмовано лише одну особу.
– Зазвичай правилами дорожнього руху нехтують водії автотранспорту, – каже помічник начальника зі зв’язків із громадськістю лінійного відділу міліції на станції "Чернівці" Віталій ВАСИЛЯН. – Торік на залізничних переїздах області було скоєно шість ДТП, цього року їх вдвічі більше. Аварії скоюють як на регульованих переїздах, так і на нерегульованих. Провиною всьому – недисциплінованість водіїв. До їхнього відома, гальмівний шлях пасажирського потяга, що налічує приблизно десять вагонів, до повної зупинки становить у середньому 400-600 метрів, вантажному потягу для екстреного гальмування знадобиться до одного кілометра. І це з огляду на те, що видимість залізничного полотна буде хорошою, і машиніст вчасно побачить перешкоду на своєму шляху.
Дотримання елементарних правил на залізниці стосується не лише автомобілістів, але й пересічних буковинців, які полюбляють ходити залізничними шляхами, переїжджати закриті залізничні переїзди велосипедами. Адже нещасних випадків та травмувань із провини пішоходів теж чимало. Люди просто недооцінюють небезпеку пішого шляху залізницею.
Надія БУДНА, Антоніна БАБЧУК
14-10-2010, 10:43
0
1 942