RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |
Молодий буковинець » у номері » кримінал » На хабарі попався викладач університету

Працівники Державної служби боротьби з економічною злочинністю викрили завідувача кафедри одного з університетів, який вимагав та отримав 10 тисяч гривень хабара від жителя міста Чернівці за сприяння йому у вступі до згаданого навчального закладу. Під час проведення обшуку в службовому кабінеті підозрюваного вилучено 500 тисяч гривень. Прокуратурою області порушено кримінальну справу за одержання хабара.

У справі здійснюються слідчі дії, тож правоохоронці подробиць не оприлюднюють. Поки що навіть офіційно в УМВС не називають університет, в якому виявили хабарника. Хоча чутки містом ходять, люди називають прізвище завкафедри, який пропрацював у вузі вже багато років. Він навіть нібито раніше був деканом економічного факультету ЧНУ, але офіційно поки що підтвердження цього немає. Відомо також, що під час обшуку викладачеві стало зле, зараз він перебуває у лікарні в кардіологічному відділенні. Підозрюваного не затримали, він вніс заставу і перебуває на лікарняному.

– Вступна кампанія нині відбувається досить прозоро, хабар давати немає сенсу, – переконаний ректор ЧНУ імені Ю. Федьковича Степан МЕЛЬНИЧУК. – Адже залежить доля абітурієнта винятково від рейтингу, і жоден викладач – навіть я – не може на цей рейтинг вплинути. Якщо хтось пропонує за гроші допомогти вступити – значить, вживаючи сучасний сленг, "розводять лохів". На жаль, такі явища все ще трапляються. Стаються вони тому, що деякі батьки через свою необізнаність із сучасним станом справ готові дати хабар за сприяння, а дехто з викладачів готовий взяти гроші. Це біда всього нашого суспільства, а не тільки освіти.

Рейтинги, списки, усі зміни в них – публічні, з ними можна було ознайомитися як на спеціальному екрані в університеті, так і в Інтернеті.

Такої самої думки дотримуються і представники громадської мережі "Опора", яка здійснювала кампанію з
громадського спостереження за об’єктивністю та неупередженістю процедур вступу до ВНЗ.

– Причина цього явища одна – неграмотність наших людей, – вважає громадський спостерігач мережі "Опора" Микола КОСТИНЯН. – Чимало батьків готові дати хабар, хоча насправді це нічого не вирішує, абітурієнти вступають за отриманими на тестуванні балами.

Микола Костинян навів приклад, виявлений при вступі до ЧНУ. Абітурієнтку записали призером міжнародної олімпіади. Помилковість цього запису легко виявили – списки призерів олімпіад відомі. Однак дівчина вступила до університету і без такої пільги – набрала достатньо балів на тестуванні.

Водночас знайдена сума у кабінеті завкафедри, затриманого за хабар, може свідчити, що взяв гроші за сприяння вступу він не з одного абітурієнта.

Корупція вважається однією з найбільших бід України. Періодично посадових осіб за хабарництво затримують і в нашій області. Але зазвичай покарання вони несуть не надто серйозні.

Так, декан чернівецької філії одного з національних університетів кілька років тому попався на хабарі двічі – після першого разу він не тільки уникнув відповідальності, а й залишився на посаді.

– Говорити, що хабарники уникають відповідальності, не можна, – вважає заступник начальника обласного управління державної служби боротьби з економiчною злочинністю Василь ПАРАЩУК. – Однак суд може врахувати чимало пом’якшувальних обставин, наприклад, наявність у підозрюваного неповнолітніх дітей, стан здоров’я, характеристику з місця роботи тощо.

За словами Василя Паращука, Кримінальний кодекс передбачає за вимагання й отримання хабара позбавлення волі на термін від п’яти до 10 років – якщо факт вимагання буде доведено в суді.

Такі випадки трапляються – нещодавно начальника райвідділу державної виконавчої служби Чернівців було засуджено до восьми років позбавлення волі з конфіскацією майна. Теж вісім років отримав мер одного з райцентрів області.

2009 року до сотні найбільших за сумою хабара в Україні потрапили три випадки, виявлені правоохоронцями у Чернівецькій області. Зокрема на 17-й позиції – посадові особи одного з районів, у їхній справі фігурувала сума 135 тисяч доларів.
Ігор ДОВГАНЬ
19-08-2010, 10:34
Коментарів 0 Переглядів 5 258

Теги -

За попередньою інформацією ДТП з потерпілими.

Водопостачання відключене на майже 30 вулицях.


Загалом президент позбавив нагород 34 людей
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі

Вранці температура повітря становить -1°


«Зараз найгостріша фаза». Блог Ігоря Буркута
Зараз найактивніша фаза російсько-української війни, яка розпочалася ще у 2014 році
Чому всі заздрять українцям? Блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою
ВІДЕО Переглянути все відео

Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.

22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".

Провайдер INTELEKT пропонує декілька надійних способів залишатися онлайн незалежно від перебоїв з електропостачанням.

В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.