На хабарі попався викладач університету

у номері / кримінал
5 280
0
Працівники Державної служби боротьби з економічною злочинністю викрили завідувача кафедри одного з університетів, який вимагав та отримав 10 тисяч гривень хабара від жителя міста Чернівці за сприяння йому у вступі до згаданого навчального закладу. Під час проведення обшуку в службовому кабінеті підозрюваного вилучено 500 тисяч гривень. Прокуратурою області порушено кримінальну справу за одержання хабара.

У справі здійснюються слідчі дії, тож правоохоронці подробиць не оприлюднюють. Поки що навіть офіційно в УМВС не називають університет, в якому виявили хабарника. Хоча чутки містом ходять, люди називають прізвище завкафедри, який пропрацював у вузі вже багато років. Він навіть нібито раніше був деканом економічного факультету ЧНУ, але офіційно поки що підтвердження цього немає. Відомо також, що під час обшуку викладачеві стало зле, зараз він перебуває у лікарні в кардіологічному відділенні. Підозрюваного не затримали, він вніс заставу і перебуває на лікарняному.

– Вступна кампанія нині відбувається досить прозоро, хабар давати немає сенсу, – переконаний ректор ЧНУ імені Ю. Федьковича Степан МЕЛЬНИЧУК. – Адже залежить доля абітурієнта винятково від рейтингу, і жоден викладач – навіть я – не може на цей рейтинг вплинути. Якщо хтось пропонує за гроші допомогти вступити – значить, вживаючи сучасний сленг, "розводять лохів". На жаль, такі явища все ще трапляються. Стаються вони тому, що деякі батьки через свою необізнаність із сучасним станом справ готові дати хабар за сприяння, а дехто з викладачів готовий взяти гроші. Це біда всього нашого суспільства, а не тільки освіти.

Рейтинги, списки, усі зміни в них – публічні, з ними можна було ознайомитися як на спеціальному екрані в університеті, так і в Інтернеті.

Такої самої думки дотримуються і представники громадської мережі "Опора", яка здійснювала кампанію з
громадського спостереження за об’єктивністю та неупередженістю процедур вступу до ВНЗ.

– Причина цього явища одна – неграмотність наших людей, – вважає громадський спостерігач мережі "Опора" Микола КОСТИНЯН. – Чимало батьків готові дати хабар, хоча насправді це нічого не вирішує, абітурієнти вступають за отриманими на тестуванні балами.

Микола Костинян навів приклад, виявлений при вступі до ЧНУ. Абітурієнтку записали призером міжнародної олімпіади. Помилковість цього запису легко виявили – списки призерів олімпіад відомі. Однак дівчина вступила до університету і без такої пільги – набрала достатньо балів на тестуванні.

Водночас знайдена сума у кабінеті завкафедри, затриманого за хабар, може свідчити, що взяв гроші за сприяння вступу він не з одного абітурієнта.

Корупція вважається однією з найбільших бід України. Періодично посадових осіб за хабарництво затримують і в нашій області. Але зазвичай покарання вони несуть не надто серйозні.

Так, декан чернівецької філії одного з національних університетів кілька років тому попався на хабарі двічі – після першого разу він не тільки уникнув відповідальності, а й залишився на посаді.

– Говорити, що хабарники уникають відповідальності, не можна, – вважає заступник начальника обласного управління державної служби боротьби з економiчною злочинністю Василь ПАРАЩУК. – Однак суд може врахувати чимало пом’якшувальних обставин, наприклад, наявність у підозрюваного неповнолітніх дітей, стан здоров’я, характеристику з місця роботи тощо.

За словами Василя Паращука, Кримінальний кодекс передбачає за вимагання й отримання хабара позбавлення волі на термін від п’яти до 10 років – якщо факт вимагання буде доведено в суді.

Такі випадки трапляються – нещодавно начальника райвідділу державної виконавчої служби Чернівців було засуджено до восьми років позбавлення волі з конфіскацією майна. Теж вісім років отримав мер одного з райцентрів області.

2009 року до сотні найбільших за сумою хабара в Україні потрапили три випадки, виявлені правоохоронцями у Чернівецькій області. Зокрема на 17-й позиції – посадові особи одного з районів, у їхній справі фігурувала сума 135 тисяч доларів.
Ігор ДОВГАНЬ
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:

Новини Дня

02:00
Як повернути до життя зів'ялі троянди - оживляємо квіти в домашніх умовах
01:45
Навіть фільтр не потрібний: ось як легко очистити воду з-під крана
01:30
Що відбувається з тілом, якщо їсти м’ясо щодня, і скільки його можна вживати
01:15
Лікарі порадили людям за 65 не їсти ці продукти
01:00
Щоб покращити смак. Сім причин, чому ваша кава гірка — і як її правильно заварити
00:45
Що приклеїти на підошву – лайфхаки, щоб взуття не ковзало
00:30
Кому не можна пити кефір? Дізнайтесь, чи входите ви в групу ризику
00:15
Є у кожному домі: чотири продукти, які часто їдять довгожителі світу
22 лютого, 2025
23:45
5 знаків Зодіаку, яким навесні загрожує небезпека: будьте обережні, якщо ви у списку
23:15
Не тільки м'ясо: 12 найкращих продуктів із високим вмістом заліза
22:58
Орбан зробив цинічну заяву про "те, що залишиться" від України
22:34
Папа Римський переніс астматичний криз, його стан критичний, - Ватикан
22:10
"Так несподівано": померла багаторічна завідувачка терапевтичного відділення лікарні на Буковині
22:00
У 4 знаків Зодіаку починається нове життя. Вони відродяться з попелу
21:36
Правила без винятків: 7 речей, які ніколи не варто прати в гарячій воді
21:15
«Раджу всім не вішати носа». Професору ЧНУ Юрію Макару – 90 років, а він досі викладає
ексклюзив
20:59
У Генштабі підтвердили ураження нафтоперекачувальної станції у Краснодарському краї
20:36
Снайпери ліквідували морпіхів РФ, які просувались через річку - відео
20:13
Українська ракета "Трембіта": експерт оцінив, чи зможе вона прорвати ППО Москви
19:58
Що робити, якщо домашній Wi-Fi погано працює: зверніть увагу на деякі предмети
19:38
Трамп погрожує Україні "проблемами" за відмову від угоди з ресурсами
19:16
Герої Буковини: на війні загинув молодий воїн Василь Беслюбняк
18:58
Чому каву п'ють з холодною водою: просте пояснення, що з нею потрібно робити
18:34
ЄС не може погодити 20 мільярдів євро для України
18:11
Українські біатлоністи - восьмі в естафеті ЧС-2025
Більше Новин

Колонка

Читають Коментують

Свіжий номер

Афіша

політика, влада

економіка

здоров'я

культура

спорт

Каталог фірм