У період літніх відпусток злодії активніше беруться до роботи. Щоби вберегти свій дім від непроханих гостей, потрібно заздалегідь подбати, щоби ваше майно було у безпеці.
Днями у Чернівцях правоохоронцям вдалося затримати двох юнаків, які намагалися залізти в чужий будинок. Хлопці мали з собою викрутки й кухонну сокиру. Будинок був порожній. Його власники перебували на відпочинку в Одеській області. Як повідомили у секторі зв’язків із громадськістю управління МВС в області, вночі на подвір’я приватного будинку на вулиці Вільнюській зайшло двоє молодиків віком 20 та 23 роки. За допомогою викрутки і кухонної сокири вони намагалися відчинити пластикове вікно в кухню. Проте це їм не вдалося, тож хлопці розбили скло. Зловмисників затримали. Під час огляду правоохоронці вилучили в них ще дві пари рукавичок та медичні ножиці.
Щоби на морі не турбувати думки, що з вашою квартирою чи будинком може трапитися щось подібне, працівники державної служби охорони пропонують взяти оселю під охорону. Щоправда, й про це потрібно подбати заздалегідь. На встановлення сигналізації потрібно витратити кілька днів.
– Про безпеку свого житла люди часто згадують в останні дні перед відпочинком, – розповідає начальник сектора з монтажу та обладнання засобів сигналізації відділу Державної служби охорони при УМВС в області Олексій ПОНОМАРЬОВ. – Щоправда, охочих скористатися охоронними послугами стає дедалі більше. Власне, з осель буковинців, які перебувають під охороною, ще жоден злодій нічого не виніс. Спроби були, але ми не допустили крадіжки.
– Нині охорона – це необхідна розкіш, – продовжує Олексій Пономарьов. – Користуються нею переважно буковинці з середніми статками. Вартість встановлення сигналізації від 1600 гривень. Щомісячна абонплата – від 80 гривень. Заможніші громадяни встановлюють і системи відеоспостереження. Та, як показує досвід, злодіїв відлякує вже наявність індикатора сигналізації та наклейки служби охорони. Їм легше обікрасти звичайну квартиру, в якій не встановлено сигналізацію. Щоправда власники, з раніше обкрадених квартир, які не охоронялися, лише 8-9 відсотків погоджуються убезпечити своє житло й надалі. Кажуть, красти більше нічого. Гадаю, щоби цього уникнути, потрібно заздалегідь подбати про безпеку власного майна.
Антоніна БАБЧУК
Як запобігти квартирній крадіжці
Не повідомляйте домашню адресу стороннім.
Коли даєте оголошення про продаж цінних речей, не вказуйте час вашої відсутності у квартирі.
Не зберігайте ключі від квартири разом із документами. Не приєднуйте до них чогось такого, що вказувало би на вашу домашню адресу.
Загубивши ключі, відразу ж замініть замки, а також зміцніть двері додатковими засобами. Не залишайте ключі під килимком, у поштовій скриньці тощо.
Нагромадження кореспонденції в поштовій скриньці може вказати на вашу тривалу відсутність. Домовтеся з сусідами чи родичами, щоби вони забирали вашу пошту.
Зашторюйте вікна, щоби зловмисники не мали змоги розгледіти обстановку в квартирі.
Зменшує вірогідність квартирної крадіжки наявність у помешканні собаки.
Можна встановити автономну сигналізацію. Допомагає імітація присутності у помешканні господарів – підключення до таймерів освітлення тощо.
Застрахуйте майно на випадок крадіжки.
5-08-2010, 10:39
0
3 286