9 червня о 20.00 на вулиці Канівській, 29, сталося коротке замикання в мережі електричної підстанції, яка розміщена на території приватного подвір’я. Під час цього за півтора метра від неї знаходилися дві жінки та двомісячна дитина у візочку. На місце події за кілька хвилин прибули бійці МНС та міліції. Трохи пізніше прибули працівники міськРЕМ та лікарі. На щастя, серйозних травм ніхто не отримав.
– Я був на задньому дворі, коли почув, як пролунав звук, схожий на вибух, – розповідає господар дому Сергій. – Саме в той час дружина з дитиною та сусідкою сиділи на лавці біля підстанції. Від вибуху дружина впала. Підвівшись, взяла дитину і побігла в будинок. Дитина дуже злякалася і довго плакала.
– Ми сиділи на лавці і розмовляли, коли почули сильний вибух, – згадують мешканки Канівської Галина та Аліна. – Потім підстанція почала сильно іскрити та диміти. Ми втекли подалі від того місця. Трохи заспокоївшись, викликали пожежників та електриків. Тим часом виверження диму та іскор посилювалось, а ми сиділи в будинку, бо боялися повторного вибуху.
– Коли приїхали лікарі, вони не знали, що робити, оскільки дитина ще маленька, після складної операції, ліків їй давати не можна, – розповідає Сергій. – Медики сказали терміново приїхати до нейрохірургічного відділення на обстеження. Їй лише два місяці, а вона вже перенесла складну операцію в інституті нейрохірургії в Києві. Згідно з висновками столичних нейрохірургів, проблеми зі здоров’ям у дитини могли виникнути внаслідок опромінювання. Моя дружина під час вагітності постійно перебувала на близькій відстані до електропідстанції. Ми вже тричі зверталися з проханнями до міськРЕМу та міськради перенести трансформаторну будку з нашого подвір’я.
– Це звичайна штатна ситуація, – каже начальник чернівецького міськРЕМу Олександр ХАРАБАРА. – Внаслідок перегрівання сталося коротке замикання і відбувся хлопок. Після чого станція автоматично відключилася. Звичайно, були іскри, але це тривало кілька секунд. Ця підстанція – закритого типу. Є заключення СЕС, яке свідчить про безпечність її випромінювання. Проте охоронний периметр – чотири метри. Чому господар поставив лавку так близько? Коли він облаштовував подвір’я, йому казали про охоронний периметр, але чоловік зробив собі зону відпочинку просто під підстанцією.
За словами О. Харабари, в разі нещасного випадку відповідати доведеться енергетикам, хоча мешканці самі легковажно ставляться до своєї безпеки. Перенести підстанцію в інше місце працівники міськРЕМ не проти.
Але, за словами О. Харабари, мешканці повинні зробити це за власні кошти: "Ми надали перелік умов, які необхідно виконати для перенесення підстанції. Зокрема такі роботи потребують виготовлення проектно-кошторисної документації, виділення землі під її розміщення та чималих коштів".
За словами пана Сергія, тільки за цей тиждень перед замиканням працівники міськРЕМу приїжджали лагодити станцію двічі. В міськРЕМі сказали, що працівники дійсно приїжджали на цей об’єкт, але не могли потрапити до підстанції, бо в дворі бігав великий пес.
В домі на подвір’ї на Канівській, де розташована підстанція, живе дві родини. Електропідстанція знаходиться на відстані до 10 метрів від будинку.
Михайло САЛІТРА
11-06-2010, 10:48
0
4 412