RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |

Родина загиблого в аварії 23-річного хлопця рік ходить судами. Батьки побували на 11 засіданнях у Кіцманському суді. "Коли дійшло до апеляційного суду, нерви не витримують", – каже батько загиблого Іван БУРАК.
22 вересня під стіни Чернівецького апеляційного суду з гаслами "Суд і прокуратура, ви з ким?", "Геть хапугу з суду!" на акцію протесту вийшли родичі загиблого.
Батьки домагаються, щоб, окрім водія бетоновоза, який потрапив на три роки за грати, за смерть їхньої дитини покарали керівництво фірми "Роднічок". Саме їй належав автомобіль, водій якого спричинив аварію. Проте 100 тисяч гривень відшкодувань моральних збитків батькам загиблого, 75 тисяч – рідному брату і 55 тисяч – постраждалому в аварії двоюрідному брату, як було вирішено Кіцманським судом, родичі від підприємства отримати не зможуть. Апеляційний суд не затвердив рішення першої інстанції.
"Слідчі запевняли, що ситуація проста"
– Треба буде – дійдемо до Європейського суду, – каже батько загиблого Іван Бурак. – Якщо виплатять нам відшкодування за моральні і матеріальні збитки, то вже знаю, на що їх витрачу: займуся створенням громадської організації, яка захищатиме права людей у судах. Я небідна людина. Не хочу, щоб думали, що все це тільки заради грошей. Насамперед – за справедливість.
– Просто соромно за наше судочинство, – продовжує Іван Васильович. – Ми втратили сина, а нам закидають недоведеність наших страждань. Слідчі нас запевняли, що ситуація вкрай проста. А водій бетоновоза, 1980 року народження, кілька разів змінював свої покази. То говорив, що сам узяв бетоновоз і путівку – без будь-якого дозволу, то запевняв, що їхав по роботі. У вантажівки були несправні гальма. Хлопця засудили до трьох років позбавлення волі. Ми довго домагалися матеріальних відшкодувань від "Роднічка". За весь цей час ніхто й вибачення не попросив. Зрештою, Кіцманський районний суд все-таки призначив із запропонованих нами 500 тисяч виплатити лише 230 тисяч гривень. Ми на це погодилися. Через три місяці після рішення Кіцманського суду "Роднічок" подав апеляцію, у якій оцінив страждання родини в 13 тисяч гривень. А апеляційний суд, зовсім не вислухавши нас, постановив передати справу на перегляд до Кіцманського суду! Нашого сина вбили на дорозі – що ще довести? Хочуть дізнатися, наскільки я страждаю? То хай вивернуть мені душу – дізнаються.
– Син загинув рік тому, відтоді ми не перестаємо ходити судами, – розповідає мати загиблого Раїса БУРАК. – Працівник "Роднічка" на 17-тонному бетоновозі збив мою дитину. Їхній водій, перевищуючи швидкість у населеному пункті, на перехресті на швидкості 100-120 кілометрів на годину виїхав на смугу зустрічного руху. Аварія трапилася у селі Мамаївці першого серпня минулого року о 17.00. Водій цементовоза врізався в машину мого сина, який проїжджав перехрестя зі швидкістю 39 кілометрів на годину. Вантажівка зупинилася, тільки коли врізалася у бетонний паркан. Син загинув на місці.
– Експерти потім нарахували 150 забоїв у Василя, – не стримуючи сліз, продовжує мати. – Апеляційний суд постановив передати справу на перегляд, акцентуючи на тому, що не доведено глибину страждань родичів загиблого. Не дай Боже, щоби хтось дізнався, як страждають батьки за своєю дитиною! Ці страждання нічим не виміряти – ні слізьми, ні криками.
"Того працівника ще за рік до аварії звільнили"
– Насамперед хотілося би висловити глибокі співчуття родині загиблого хлопця, – говорить заступник генерального директора з виробничих питань ТОВ "Роднічок" Ярослав НАЗАРКО. – Хочу наголосити на тому, що наше підприємство готове відшкодувати цій сім’ї моральні збитки, які визначить суд. Ми найняли адвокатів, і вони взялися до роботи. Ми не втручалися в перебіг цієї справи і суми відшкодувань за моральні збитки в апеляційній скарзі не зазначали. Перший заступник ТОВ "Роднічок" Микола Гавка ще рік тому намагався домовитися з родиною загиблого. Ми пропонували вдвічі дорожчий автомобіль "Міцубісі" та гроші. Родичі не погодилися. Домовитися нам так і не вдалося.
– Ми не відчуваємо за собою провини, – продовжує один із керівників "Роднічка". – Генеральний директор "Роднічка" Іван Семенюк ще за рік до аварії звільнив працівника, який того злощасного дня був за кермом вантажівки. Іван Васильович давно помітив, що хлопець – нехлюй. Наш колишній працівник взяв без дозволу несправну машину, не перевірив її.
– Справу було передано до апеляційного суду з ініціативи потерпілої сторони. Батько загиблого хлопця сам звернувся, щоби переглянути справу, – розповідає заступник голови Апеляційного суду Чернівецької області Валентин ТАРБИНСЬКИЙ. – Іван Бурак погодився, щоби водієві вантажівки зменшили термін покарання з п’яти до трьох років позбавлення волі. А ось із чим не погодився, так це з сумою відшкодувань моральних та матеріальних збитків. Згідно з рішенням Кіцманського суду, потерпілій стороні повинні були виплатити 500 тисяч гривень. Батько не погодився з оцінкою розбитого авто. Перерахувавши вартість розбитої машини за теперішнім курсом долара, не дорахував ще 31 тисячі гривень. Через відсутність усіх документів щодо відшкодування матеріальної шкоди справу відправлено на перегляд у порядку цивільного судочинства до Кіцманського суду. Щодо апеляційної скарги ТОВ "Роднічок", то її не було задоволено.
Антоніна БАБЧУК
24-09-2009, 11:14
Коментарів 0 Переглядів 3 379

Теги -
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі

Олена Рєпіна – випускниця Міжнародної програми "Капеланська академія"


«По ліки їду дев’ять кілометрів». Блог Людмили Осадчук
Як живуть мешканці села Чорнівка, яке приєднали до Чернівецької територіальної громади
Долар не буде вищим за 47 гривень. Блог Богдана Сторощука
Які будуть ціни, курс долара та інфляція у 2025 році
ВІДЕО Переглянути все відео

Паровоз не курсував уже понад 60 років

Чернівецька філія Державного підприємства "Івано-Франківський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації" — це надійний партнер із забезпечення точності вимірювань, сертифікації продукції та відповідності стандартам. Філія запрошує до співпраці місцевих виробників, організації та фірми, які займаються виробництвом, експортом та імпортом, реалізацією продукції.

"Профі-Центр" — це не стереотипне середовище для вивчення іноземної. Насамперед це осередок, який має не тільки ефективну навчальну базу, яку може запропонувати студентам, а й відповідні підтвердження цьому.

Кожен маленький гість отримає солодкий подарунок за віршик чи талант. Варто лиш продекламувати віршик чи розповісти, яким чемним був цього року.