Мешканці багатоповерхівки, що на вулиці Руській, кілька років поспіль переживали регулярні відключення світла, тепла і водиешканці багатоповерхівки, що на вулиці Руській, кілька років поспіль переживали регулярні відключення світла, тепла і води. Спочатку списували все на боржників. Але, як виявилося пізніше, до заборгованостей та відключень доводили будинок голова ЖБК з бухгалтером, "забуваючи" перераховувати комунальним підприємствам сплачені людьми кошти.
– Десять років ця людина в нас головувала, а ми терпіли чи просто не помічали, що наш кооператив обкрадають, – кажуть мешканці будинку на вулиці Руській. – Періодично зверталися до голови, що за компослуги вчасно сплачуємо, а за звітними документами в під’їзді вивішується лише заборгованість. І без світла три дні сиділи, і без тепла взимку довелося тиждень викручуватися. Вже не кажемо про відключення води та поламаний ліфт. Зборів мешканців практично ніколи й не було. Люди почали обурюватись: гроші явно на щось ішли, а в будинку ні ремонтів, нічого не робилося. Почали організовувати збори. Наш керівник на них не приходила. Реакція головуючої була неадекватна. Вона пішла до водоканалу і сама просила в них про відключення води у будинку – така була її помста за наше волевиявлення. Працівники водоканалу були шоковані: вони такого ніколи не бачили.
– Усе почалося з того, що наш будинок на 215 квартир регулярно відключали від води і світла, – ділиться новообраний голова ЖБК. – Коли увірвався терпець, люди почали гуртуватися, вимагаючи переобрання головуючої. У листопаді минулого року обрали мене. Підозрюючи, що в попереднього керівництва може бути не все чисто з документацією, вирішив звернутися до прокуратури Першотравневого району. Далі була аудиторська перевірка. Переглянувши документацію за три роки, недорахувалися 70 тисяч гривень. І це лише за три роки з десяти! Тепер справи потроху налагоджуються. Бухгалтер повернула понад 15 тисяч гривень. Зі 120 тисяч боргу по нашому будинку за комунальні послуги, які я отримав у спадок від попередників, зараз залишилося лише 40 тисяч. Зі злісними боржниками ми заключили договір про повернення боргу. Обрали нових членів правління. Це ті люди, що переживають за будинок.
– У березні від мешканців будинку на вулиці Руській надійшла скарга про те, що сплачені гроші за компослуги на ЖБК для їхнього перерахунку комунальним підприємствам кудись зникають, – розповідає прокурор Першотравневого району Анатолій ГЛАДКИЙ. – Новопризначені керівники звернулися до прокуратури. Діючи за нашими порадами та відповідно до свого статуту, нові головуючі видали розпорядження про проведення документальної ревізії силами ревізійної комісії, що складалася з мешканців кооперативу. Члени комісії виявили, що гроші, перераховані на ЖБК, ішли не за призначенням. Після цього ми запропонували здійснити аудиторську перевірку. Внаслідок перевірки виявили збитки на суму майже 70 тисяч гривень. Маючи акт документальної перевірки, почали працювати по акту. Так вийшли на неприємні факти, що гроші посадові особи розкрадали. Люди совісно сплачували за рахунками, а керівництво ЖБК потихеньку перекачувало гроші у свої кишені. Внаслідок перевірок було знайдено фальшиву платіжку на 15 тисяч 600 гривень, буцімто ЖБК перерахувало гроші обленерго за електропостачання. Одна з осіб цей факт визнала. Друга посадова особа визнала привласнення восьми тисяч гривень. Куди поділися гроші? Це халатність, чи спосіб розкрадання, чи зловживання без ознак розкрадання? На ці запитання має відповісти досудове слідство. Наразі порушено кримінальну справу за фактом розкрадання. За це передбачено покарання – обмеження волі від трьох до п’яти років або позбавлення волі від трьох до восьми років із позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на термін до трьох років.
Антоніна БАБЧУК
18-06-2009, 11:11
0
5 121