Понад 20 кримінальних справ порушено щодо мешканців області, які навмисно не повертають банківські кредити.
– Почалася така хвиля неповернення кредитів ще торік у червні, коли кризи не було, – розповів Василь ХАЩУК, начальник управління державної служби з боротьби з економічною злочинністю УМВС в області. – Йдеться не про випадки, коли людина втратила роботу, захворіла чи має інші об’єктивні причини не платити – тут криміналу немає. Маються на увазі ситуації, коли позичальник наперед спланував схему отримання кредиту, зібрав фальшиві довідки чи використав фальшивий паспорт. Тобто людина брала гроші, наперед знаючи, що вона їх не зможе повернути. Вона не мала ні роботи, ні майна.
Суми позик боржників, яких підозрюють у шахрайстві, становлять від 10 до 30-40 тисяч гривень. Кредити, сплановані групами осіб, де були і підприємці, і банківські працівники, сягають 200 тисяч доларів. Доля таких позичальників залежатиме від рішення суду. У кращому разі їх зобов’яжуть посильними частками щомісяця повертати борг. У гіршому – позбавлення волі строком від 5 до 15-ти років.
– Коли берете кредит, не потрібно іти на те, що навіть банківські працівники інколи пропонують: "Та принесіть нам липову довідку про доходи, про місце роботи", – радить Василь Хащук. – Бо, не дай Боже, може так трапитися, що ви не зможете повернути кредит. І якщо тоді виявиться, що ці довідки й документи фальшиві, вам буде дуже важко довести, що не мала на меті не повертати кредит. (Н. Макушинська)
14-05-2009, 12:08
0
3 723