RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |
Молодий буковинець » у номері » кримінал » Фальшиві долари міняли в банках

Колишній чернівчанин, а нині громадянин Ізраїлю Борис Гіршман вирішив за допомогою своїх колишніх друзів Петра Козловського, Володимира Пукача та Григорія Крикуна ( всі імена та прізвища змінені) розбагатіти на фальшивих доларах. У грудні 2006 року ізраїльтянин придбав у невстановленої особи (так зазначено в матеріалах слідства) підроблену 100-доларову купюру з серійним номером. Гіршман знав, що "бакси" підроблені. Ці гроші він перевіз до Чернівців. Тут першого ж дня новорічних свят Борис разом із Петром та Володимиром розважалися у кіоску на Соборній площі, де й розрахувалися фальшивкою. Продавець, молода дівчина, підробки не виявила.
Розраховували
на недосвідченість дівчат в обмінниках
Товаришам така акція сподобалася. Коли ж Гіршман пізніше подався до Тель-Авіва, то пообіцяв, що ще "підкине таких зелених" (на досудовому слідстві таке заявив один з учасників компанії). І справді, навесні 2007 року Борис привіз на Буковину 2900 підроблених доларів США. Першу сотку вирішили обміняти на гривні біля обласної філармонії, неподалік бару "Картопляна хата". Для цього Володимир Пукач підійшов до темньо-синьої іномарки, за кермом якої сидів незнайомий чоловік.
– Слухай, шеф, поміняй на гривняки, в село хочу поїхати! – звернувся він до водія.
Той взяв простягнуту купюру і невдовзі віддав її:
– Ти що, за баригу мене маєш, підробку пропонуєш!
Почувши це, Пукач швидко відійшов. Пізніше водій скаже, що Володимир якось несміливо підходив до нього, викликав підозру. Після цього випадку компаньйони змінили тактику: вирішили обмінювати фальшивки у відділеннях різних комерційних банків. Борис Гіршман казав, що там на обміні працюють недосвідчені дівчата, а при огляді за допомогою спеціального прилада "купюра світиться так, як треба". Очевидно, знав, що говорив, бо перших 300 доларів він обміняв без ускладнень. Наступного дня операцію повторили в цьому ж відділенні – обміняли таку саму суму фальшивої валюти. Невдовзі цього ж дня злочинці здали ще 500 доларів. Знахабнівши, через якусь годину-другу знову зайшли до того ж відділення. Цього разу обміняли вже 1300 баксів. Виручку поділили між собою. Але до кінця дня було ще далеко, тому компаньйони вп’яте підійшли до знайомого вже віконечка й подали ще 500 американських доларів.
Здавали фальшивки навіть після арешту спільника
Коли фальшивки закінчилися, а гривні були витрачені, у травні Гіршман знову поїхав до Ізраїлю. Повернувся цього ж місяця з 2000 доларів "законного" зразка. Але цього разу його згубила жадібність: Гіршман разом з Пукачем і Крикуном вирішили знову спробувати щастя у вже знайомому банківському відділенні. Обмін здійснювала вже інший касир, яка й виявила факт підробки – 300 доларів давав Крикун. Його товариші в цей час чекали на вулиці. А коли невдовзі сюди прибула машина з міліцією, вони зрозуміли, що товариш попався: операціоніст увімкнула тривожну сигналізацію. Було це в останній день травня. Те, що Крикуна затримали, не вельми налякало трьох інших "добродіїв". Бо інакше б вони затаїлися. Але злочинці пішли у відділення іншого, не менш відомого банку, ніж попередній. Перший раз обміняли небагато, всього 100 доларів: перевіряли професійність касира. Та не помітила фальшивки. Через півгодини обміняли вже 400 баксів, далі 200, а потім ще 700. А увечері того ж дня оперативники затримали Бориса Гіршмана та його спільників. Почалося слідство. Затримані ще не знали, що від їхньої оборудки потерпіли не лише банківські установи й конкретні працівники, адже керівники змусили відшкодовувати збитки дівчат-касирок, а й клієнти.
– Я отримала у банківському відділенні переказані мені 100 доларів США, які хотіла витратити на ринку, – розповідала потерпіла Оксана ПЕТРЮК. – Але продавець сказала, що то фальшиві гроші. Я дуже обурилася, адже не могли мене обдурити в банку. Пішла у відділення і зчинила гвалт. Невдовзі серед затриманих впізнала хлопця, який трохи нервувався, коли переді мною обмінював валюту.
Таких потерпілих виявилося чимало, зрештою, не всі ж зголосилися.
Василь ГРИНЮК

ДО ТЕМИ
Згідно з вироком Першотравневого районного суду, Бориса Гіршмана засудили до шести років позбавлення волі, Петра Козловського – до п’яти, Григорія Крикуна до трьох, а Володимира Пукача – до трьох років умовно. Перші двоє раніше вже притягалися до кримінальної відповідальності. Двоє засуджених звернулися з апеляцією до обласного апеляційного суду, але той залишив вирок суду першої інстанції без змін. Не зміг суд також довести, що четверо засуджених були організовані в стійку злочинну групу. Всього ж шахраї збули 5000 фальшивих доларів США.
23-10-2008, 11:09
Коментарів 0 Переглядів 5 198

Теги -

За попередньою інформацією ДТП з потерпілими.

Водопостачання відключене на майже 30 вулицях.


Загалом президент позбавив нагород 34 людей
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі

Вранці температура повітря становить -1°


«Зараз найгостріша фаза». Блог Ігоря Буркута
Зараз найактивніша фаза російсько-української війни, яка розпочалася ще у 2014 році
Чому всі заздрять українцям? Блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою
ВІДЕО Переглянути все відео

Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.

22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".

Провайдер INTELEKT пропонує декілька надійних способів залишатися онлайн незалежно від перебоїв з електропостачанням.

В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.