Скільки платять таким людям на чернівецьких підприємствах, ми поцікавилися у роботодавців.
- Середня зарплата робітників підприємства – 1500 гривень, і вона регулярно зростає, - розповіла Марина ЖОЛКОВСЬКА, менеджер з персоналу ВАТ “Гравітон”. Основні професії, які потрібні підприємству, - фрезерувальник, інженер-технолог, інженер-конструктор, налагоджувальник термопластавтоматів.
- Зарплата у нас підвищується, як правило, двічі на рік, - каже Тетяна НІКОРИЧ, начальник відділу кадрів ВАТ “Чернівецький цегельний завод №3”. – Востаннє її підвищували на 20 % з першого травня. Зараз люди отримують по 1300 гривень і вище.
На фабриці “Буковинка” прибиральниця отримує від 600 гривень на місяць, робітники – від 800-850 гривень, варники – від тисячі, електрогазозварники з кваліфікацією не нижче четвертого розряду – від 1500 гривень. “З нового року було підвищення зарплат, - каже Світлана МИХАЙЛИШИН, начальник відділу кадрів фабрики “Буковинка”. – Зараз на літо деякі цехи зачиняються на ремонт. А з серпня чекаємо, що зарплати знову зростуть”. За словами начальника відділу кадрів, найважче підприємству сьогодні знайти електрогазозварників і машиністів холодильних установок. Причина дефіциту – не лише бажання отримувати вищу зарплату, а й непопулярність робітничих професій.
- Коли робітникам присвоюють другий розряд, їм платять не менше 1500 гривень на місяць, - каже заступник начальника служби управління персоналом ТОВ “Машзавод” Наталія ЦЕРАХ. – Заробіток залежить від кваліфіцікації, виробітку. Кваліфікований робітник за місяць може отримати і чотири тисячі гривень.
На фабриці “Розма” стартову зарплату пропонують від 800 до 1400 гривень. Як повідомили у відділі організації праці, зарплати та кадрів ТОВ “Розма”, підвищення окладів тут очікують з липня-серпня.
Одні з найвищих зарплат у базі даних центру зайнятості пропонують чи не найдефіцитнішим фахівцям – електрогазозварникам. Підприємство “Кераміка-Буковина” обіцяє їм 1800 гривень.
- Люди хочуть вищої зарплати, тому так важко знайти робітничі кадри – токарів, слюсарів, ремонтників, - каже Дарія ТКАЧУК, начальник відділу кадрів ВАТ “Чернівецький емальзавод “Карпати”. – Коли зростає мінімальна зарплата, відповідно підвищуємо оклади. Але молодь шукає кращих заробітків. Щоби підвищити зарплату, потрібно піднімати ціни на продукцію, а це не так просто зробити.
29-05-2008, 11:27
0
2 497