Олександр ЖОЛУДЬ, старший аналітик Міжнародного центру перспективних досліджень:
-В Україні національна валюта прив’язана до долара. Гривня щодо долара не коливається – з початку року офіційний курс долара не змінився навіть і на копійку. Якщо наша валюта прив’язана до однієї із валют, то ми рухаємося разом з цією валютою щодо інших валют. Зараз долар щодо євро у світі зріс.
-
Що спричинило падіння євро?- Євро щодо долара впав через те, що в Франції обраний новий президент-соціаліст. Він каже, що попередня політика щодо Греції була не коректна. В Греції продовжуються проблеми. Відтак ці та інші проблеми єврозони знижує вартість євро відносно інших світових валют. Зокрема й щодо долара. А разом з тим падає й відносно гривні. Поки ситуація в світі буде складатися не на користь сильного євро, то він буде дешевшати і в нас.
-
Інші експерти вважають, що курс євро в Україні знизився через проведення Євро-2012. Оскільки з дешевим євро в країні залишиться більше валюти.
- Проводиться чи не проводиться Євро-2012 в Україні - не важливо. Тому що обсяг валюти, який завезуть фани буде меншим. Порівняно з обсягом, який продають українці будь якої валюти в валютних обмінниках за місяць.
-
Є й інші думки: євро занижено штучно. - Можна було б припустити, що в Україні хтось намагається заробити на зниженому курсі євро, якби у валютних обмінниках курс валют відрізнявся би від офіційного. Сьогодні курс євро до долара в Україні відповідає курсу на міжнародних ринках.
Впевненості у тому, що за рік євро виросте – немає. Людина, яка намагається заробляти на різниці курсів валют, завжди ризикує. Курс може піти як в один бік так і в інший.
-
Як довго триматиметься низький курс?- Поки що є багато заяв світових лідерів, але немає дій. Тож і прогнозувати як поведеться євро наразі неможливо. Цілком ймовірно, що низький євро може протриматися і пів року і рік.
-
Чи виграють споживачі від низького євро?- Навряд чи. Якщо поглянути на платіжний баланс України, то понад 70 відсотків всіх операцій з валютою відбуваються саме з доларом. А 30 відсотків – з усіма іншими валютами, в тому числі євро, рублі, фунти тощо. Навіть з країнами єврозони більше половини контрактів укладено в доларах.
Низький євро не здешевить товари. Можливо ціни коливатимуться на кілька відсотків, але не критично. (Л.Нагірняк)
8-06-2012, 15:06
0
3 450