Чернівецька область за рівнем безробіття посідає одинадцяте місце. Скільки безробітних налічується в області і які професії найпопулярніші, розповіла директор Чернівецького обласного центру зайнятості Галина Чупіна.
- Скільки безробітних налічується в області?
- Загальний рівень безробіття в області становить 34 тисячі осіб, майже 17 тисяч буковинців скористалися послугами обласного Центру зайнятості. Нині ситуація покращилася, адже ще кілька років тому кількість безробітних була значно вищою. Структура незайнятості населення впродовж останніх років стабільна. Найбільше безробітних - 62 відсотки - це люди із сільської місцевості. 60 відсотків людей, які шукають роботу, мають вищу або професійну освіту. Найбільший рівень безробіття зареєстрований у Новодністровську, Путильському та Заставнівському районах, найменший - у Новоселицькому районі та Чернівцях. - Які професії найпопулярніші серед роботодавців?
- Нинішнього року роботодавці області подали інформацію обласній службі зайнятості про понад п’ять тисяч вільних місць. Постійним є попит на кваліфікованих робітників: електрогазозварювальників, малярів, мулярів, штукатурів, швачок, водіїв, продавців, кухарів, двірників. Також найлегше влаштуватися на роботу барменам, перукарям, бетонярам.
А от найбільше навантаження на такі професії, як економісти, юристів. Наприклад, на одне вакантне місце економіста претендує 28 осіб, на місце секретаря - 17 осіб, касира - 17 осіб, товарознавця - 9 осіб, юриста - 6 осіб, бухгалтера - 4 особи.
- Окрім працевлаштування, служба зайнятості надає одноразову виплату допомоги з безробіття для організації підприємницької діяльності. Чи багато людей скористалися цією допомогою і чи важко її отримати?
- Впродовж січня квітня нинішнього року 58 безробітних отримали одноразову виплату для започаткування бізнесу. А загалом за десять років з допомогою служби зайнятості свою справу розпочало 3600 осіб.
Потрібно скласти бізнес-план і захистити його на засіданні міжвідомчої комісії. Якщо рішення позитивне, безробітний реєструється як підприємець і отримує одноразову виплату. Одноразова виплата - це вся сукупна виплата допомоги з безробіття за 360 днів. У кожного вона різна, але у середньому становить понад 9 тисяч гривень.
Отримати допомогу нескладно. Особливого конкурсу немає, заслуховується кожна пропозиція. Головне правильно сформувати бізнес ідею і довести, що справа буде прибутковою. Якщо впродовж півроку людина не розпочала свою діяльність і не сплачує податки, вона повертає отримані кошти.
Наприклад, серед цікавих пропозицій, реалізація геліо-системам (опалення приміщень і нагрів води від сонячних батарей), вирощування фундука. Люди з такими ідеями вже розпочали свій бізнес. Багато хто створив тваринницькі кормплекси у селах чи працюють у сфері послуг. (Людмила Осадчук)
Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.
22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".
В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.