Про нові підходи у співпраці з підприємствами комунальної власності розповідає Петро РОТАР, перший заступник Чернівецького міського голови:
- Місяць тому кожне із комунальних підприємств отримало завдання. Всі повинні приготувати звіт про свою роботу. Зокрема, показати свої статті доходів і витрат: скільки підприємство витрачає коштів і на що, скільки є приміщень, за якими цінами орендують тощо. Також ми запросили копії всіх угод про оренду.
- Яку ціль переслідує міська влада?
- Хочемо мати аналіз ситуації у комунальній сфері міста. Щороку ми "комуналку" фінансували за залишковим принципом. Спочатку фінансуємо всі першочергові статті: школи, садочки, і вже потім інші галузі. Скажімо, у серпні починаємо лише ремонтувати дороги, це у кращому разі. А іноді початок робіт припадав на вересень-жовтень, коли часто погода вже не дозволяла це робити.
Ми наважилися потрусити цю сферу, її ніхто давно не чіпав. Ніхто не знає, на що витрачаються кошти, які бюджет виділяє комунальним підприємствам.
- Чи зміниться фінансування комунальних підприємств, коли ви здійсните цей аналіз?
- Цілком імовірно. Я вважаю, що жити треба за доходами. За великим рахунком нам грошей ніколи не вистачає, бо ми їх неправильно вирачаємо. Бюджет буде виділяти кошти. Але в межах реальних затрат. Мені треба, щоби гроші не крали. Коли буде аналіз по кожному підприємству скільки є працівників і чим вони займаються, тоді будемо вирішувати скільки і кому дати. Цілком можливо, що те чи інше підприємство отримає більше, ніж раніше.
- Як реагують ваші підопічні?
- Я не хочу рахувати їхні гроші, я просто намагаються зменшити статтю витрат із бюджету. Такий аудит стосуватиметься усіх комунальних підприємств міста. Нині, наприклад, вже принесли свої звіти декілька комунальних підприємств. Я запитав: скільки заробляєте і на що вирачаєте? Гроші насправді є. Але завдання стоїть, щоби їх тратити раціонально. Наприклад, парк "Жовтневий" забудований з усіх боків, там працює приватний бізнес, а доріжки як після першої світової війни. Хіба можна так жити? Чи у Центральному парку, в центрі міста, у найліквіднішому місці займаються бізнесом 30 підприємців. Чому місто повинно інвестувати в їхній бізнес? Я знаю, що збурення будуть, лише чекаю, звідки почнуться.
Чернівецька філія Державного підприємства "Івано-Франківський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації" — це надійний партнер із забезпечення точності вимірювань, сертифікації продукції та відповідності стандартам. Філія запрошує до співпраці місцевих виробників, організації та фірми, які займаються виробництвом, експортом та імпортом, реалізацією продукції.
"Профі-Центр" — це не стереотипне середовище для вивчення іноземної. Насамперед це осередок, який має не тільки ефективну навчальну базу, яку може запропонувати студентам, а й відповідні підтвердження цьому.