Нині, дивлячись на сучасне технологічне обладнання птахофабрики у Тарасівцях на Новоселиччині, не віриться, що чотири роки тому тут були руїни.
- За цей час нам вдалося відновити три старі пташники і побудувати шість нових, - розповів заступник директора птахофабрики Олександр Головенко. – У кожному з трьох утримується по 30 тисяч голів птиці, в інших - по 24 тисячі. Крім цих приміщень, будуємо ще три пташники, де на відгодівлі буде ще 90 тисяч курочок.. Тут їх утримуємо до товарної ваги 2,3 кілограма, хоча це не межа.
- Маєте і власний забійний пункт?
- Так, в годину тут забиваємо 2000 голів птиці. Для зберігання тушок встановили дві холодильні камери. В одній, шоковій, температура сягає 42 градусів морозу, в другій, яка призначена для довготривалого зберігання м’яса, холод менший – мінус 32 градуси.
- Де збуваєте продукцію?
- У всіх регіонах України, зокрема у Донецьку, Криму, Києві. Щоправда, у Чернівцях є лише дві торгові точки з нашою продукцією. Звичайно, що потрібно більше продавати бройлерів на території області. І ми будемо це робити.
- Ви ще маєте й статус племінного господарства з вирощування свиней?
- Наразі на відгодівлі маємо 2000 голів свиней породи “Ландрас”. Материнське стадо походить з Англії, Данії та Польщі. М’ясо здаємо фірмам. Для цього побудували сучасний забійний пункт, аналогів якому в регіоні немає. За годину на бійні забивають 40 свиней. Незабаром функціонуватиме і обробний цех, адже хочемо випускати м’ясні вироби 24 найменувань. А щоби мати власні корми, добудовуємо семиповерховий цех по виробництву комбікормів. У цьому нам допомагають китайські спеціалісти, які монтуватимуть обладнання. Проектна потужність цеху – 20 тонн комбікормів за годину.
Василь Гринюк
22-05-2008, 11:03
0
3 269