RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео | » Новини читачів |

У Чернівцях почав діяти перший недержавний пенсійний фонд (НПФ). Незважаючи на те, що закон “Про недержавне пенсійне забезпечення” ухвалено ще 2003 року, таке явище для українців - нове і незнайоме.
Про недержавне пенсійне забезпечення та гарантії збереження коштів розповів „МБ” Леонід ГОНЧАРУК, регіональний керівник адміністратора недержавного пенсійного фонду “Європа” ТзОВ “ВіЕйБі Пенсія”.
„Мінімальний внесок - 30 гривень на місяць”
- Чим відрізняється робота державного пенсійного фонду від недержавного?
- Більшість нинішніх пенсіонерів отримують фіксовану пенсію, нараховану державою, відповідно до розміру зарплати, яку колись отримував пенсіонер, і стажу роботи. А недержавний пенсійний фонд дає можливість отримувати не лише державну, але й додаткову пенсію. Це залежить не від стажу роботи чи інших критеріїв, а лише від розміру внесків до фонду. Будь-яка людина сама або її роботодавець вже від першого місяця роботи регулярно перераховує до НПФ фіксовану суму. Ці кошти не лише накопичуються, але й примножуються, оскільки на них НПФ нараховує відсотки, які залежать від суми внесків. Щоби почати отримувати додаткову пенсію в НПФ, потрібно вкладати кошти щонайменше три роки, залежно від віку людини. Відтак клієнт може контролювати свою суму на пенсійному рахунку, як вона збільшується, скільки отримуватиме через 10, 20 років. Щорічно, до першого квітня, фонд кожному учаснику надсилає інформаційний лист про накопичення коштів на його пенсійному рахунку.
Наприклад, якщо людина хоче стати вкладником НПФ “Європа”, вона може сплачувати певну суму раз на місяць, квартал, півроку. Періодичність і розмір внеску вона визначає у контракті. Мінімальний внесок становить 30 гривень на місяць. Особа також може вносити кошти на користь інших родичів (дружини, чоловіка, дітей, батьків). Внески у НПФ не оподатковуються податком з доходів фізичних осіб. Але максимальний розмір внесків, на який поширюються податкові пільги, нині становить 906 гривень на місяць (ця сума залежить від розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб).
- На яку додаткову пенсію можна розраховувати?
- Пенсію в НПФ можна отримувати на 10 років раніше або пізніше від встановленого державою пенсійного віку. А саме, жінкам у 45 або 65, чоловікам – у 50 або 70 років. Якщо людина вже відтепер почне перераховувати до НПФ “Європа” 30 гривень щомісяця, то через 20 років її пенсійні накопичення можуть дорівнювати майже 80 тисячам гривень. Хоча людина за цей час перерахує лише 7200 гривень. Відтак з моменту виходу на пенсію впродовж 20 років людина отримуватиме додатково щомісяця 830 гривень.
Якщо ж клієнт вноситиме щомісяця 250 гривень, то через 20 років пенсійні накопичення дорівнюватимуть 700 тисяч гривень, хоча людина за ці роки перерахує 60 тисяч. Її додаткові щомісячні пенсійні виплати становитимуть майже 7500 гривень. Пенсійні внески “ростуть” за рахунок того, що не оподатковуються й вкладаються в економіку.
„Клієнти знатимуть, куди вкладаються їхні кошти”
- Які гарантії цих виплат?
- Діяльність недержавного пенсійного фонду жорстко контролюється з боку державних органів – Антимонопольного комітету, Нацбанку, податкової адміністрації. Ст. 49 Закону України “Про недержавне пенсійне забезпечення” регламентує, куди і як інвестуються пенсійні кошти. Кошти людей вкладаються лише у підприємства, які реально працюють і мають прибутки. Клієнти знатимуть, в які саме об’єкти вкладаються їхні кошти і який дохід вони приносять. Так, за 2007 рік дохідність НПФ “Європа” становила 20,8%.
Відповідно до ч.12 Закону України „Про недержавне пенсійне забезпечення” НПФ не може бути проголошений банкрутом та ліквідований. Водночас клієнт в будь-який момент може перевести свої кошти в інший НПФ, банк чи страхову компанію.
Крім того, створено резервний фонд в розмірі 25% від статутного капіталу компанії для відшкодування збитків учасників фонду.
- Чи можна у разі потреби отримати кошти раніше?
- У кількох випадках. Наприклад, на лікування тяжкого захворювання, якщо людину визнано інвалідом першої групи, у разі успадкування та виїзду за межі України на постійне місце проживання. Особа має право забрати усі свої накопичення раніше терміну, вказаного у контракті. Незалежно від того, хто сплачує кошти, внески є вашою власністю. Вони можуть бути успадкованими і під час накопичення, і коли здійснюються виплати.
- Підприємство також може сплачувати внески до НПФ для своїх працівників?
- Так, підприємство теж може перераховувати пенсійні внески до НПФ у певні строки та у відповідних розмірах, які зараховуються на пенсійні рахунки працівників-учасників. І якщо до державного пенсійного фонду підприємство перераховує внески разом із зборами до фондів соціального страхування (безробіття, соцстраху, нещасного випадку), то до недержавного фонду ці збори не нараховуються. Відтак підприємство перераховує до НПФ на 40% менше коштів, ніж до державного.
- Який мають зиск від НПФ приватні підприємці, які працюють за спрощеною системою оподаткування?
- Більшість приватних підприємців, які працюють за спрощеною системою оподаткування, сплачують суму єдиного податку від 20 до 200 гривень, а фіксованого патенту – від 20 до 100 гривень. При цьому 42% від суми сплаченого податку і 10% від суми фіксованого патенту надходить до Пенсійного фонду. Таким чином пенсійні внески сягають щонайбільше 84 гривень. Але для зарахування повного місяця до страхового стажу з березня 2007 року внески до пенсійного фонду повинні становити не менше 139,44 гривень. Виходить, що різницю підприємець повинен вносити самостійно, інакше страховий стаж підприємця становитиме не повний місяць, а 18 календарних днів. Недержавний пенсійний фонд у такому разі – хороший вихід. Підприємець може вносити додаткові кошти в НПФ, а потім отримувати і державну пенсію, і додаткову.
Довідка
Недержавний пенсійний фонд – юридична особа, яка має статус неприбуткової організації, функціонує та провадить діяльність виключно з метою накопичення пенсійних внесків на користь учасників пенсійного фонду з подальшим управлінням пенсійними активами, а також здійснює пенсійні виплати учасникам зазначеного фонду.
Законом України „Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” передбачено право громадян України бути учасниками та отримувати пенсійні виплати одночасно з різних рівнів системи пенсійного забезпечення в Україні.
Засновником ВНПФ “Європа” та ТзОВ VAB Пенсія є міжнародний холдинг ТВІН Financial Services Group NV, який надає послуги недержавного пенсійного страхування в Болгарії, Румунії, Росії, Грузії, Хорватії, Сербії, Словаччині. В Україні діє з 2004 року.
Корисна адреса
Регіональний офіс недержавного пенсійного фонду в Чернівцях:
Вул. Українська, 2, офіс 2А.
Тел. 52-40-84, 8 (067) 329-08-79.
З досьє „МБ”
Леонід Гончарук з 1980 року працював в органах соціального захисту населення, очолював обласний центр по нарахуванню і виплаті пенсій та допомог, управління соцзахисту населення ОДА, Новоселицьку РДА, обласне управління пенсійного фонду, започаткував проведення обласного телерадіомарафону „Милосердя”.
Ліна Нагірняк
22-05-2008, 10:46
Коментарів 0 Переглядів 4 832

Теги -
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі


Захисник загинув під час контрнаступальної операції на Донеччині


Вирок суду – читати класику. Блог Юлії Пацаранюк
Чоловіка, який обікрав сестру, зобов'язали прочитати "Кайдашеву сім’ю" І.Нечуя-Левицького
“Красиве, спокійне, проєвропейське місто”. Блог Галини Олійник
Віталій Кім поділився враженнями від Чернівців та поміркував, на що зараз слід витрачати бюджетні кошти.
Кому дісталися гуманітарні швидкі допомоги – секрет: чому посадовці на Буковині не готові це розказати
Державні відомства приховали інформацію про отримувачів дорогих авто з Італії під приводом "обмеженого доступу"
ВІДЕО Переглянути все відео

До церкви приходьте на всю Великодню службу, щоби відчути велич свята, радить єпископ Феогност

У "Магістраль" ви будете навчатися з висококваліфікованими інструкторами, які підготують вас до будь-яких дорожніх ситуацій. Наші автомобілі відповідають найвищим стандартам безпеки, а навчання проводиться за сучасними методиками, що забезпечує вам не лише отримання водійського посвідчення, але й практичні навички, необхідні для безпечного водіння.

Міжнародна програма з ефектом особистої присутності за участі європейських артистів цирку та героїчного артиста, що отримав поранення під Бахмутом.

Alterra School – це територія іншого навчання. Тут поєднуються академічні студії з проєктною діяльністю. Цінностями школи є демократичний підхід, екологічність та практичність. Тьютори школи здійснюють індивідуальний супровід кожної дитини. Допомагають школярам ставити цілі та досягати їх. Сприяють розвитку емоційного інтелекту та формуванню так званих soft skills у дітей.