Серед неякісних продуктів харчування, вилучених фахівцями управління у справах захисту споживачів, – практично весь асортимент наїдків: від солодощів до м’ясопродуктів. Чи не найчастіше покупців дурять на обважуванні чи продають їм прострочені продукти.
– Останнім часом дуже зросла кількість круп, борошна з недоважуванням, які надходять у торговельну мережу, – розповіла Дарія ГЕЛКА, головний спеціаліст управління у справах захисту прав споживачів в області. – Лише під час перевірки одного магазину виявила дев’ять видів товару з недовагою – крупи в асортименті, борошно і цукор.
За словами фахівця, бракують і знімають з реалізації за недовагу такі продукти: борошно "Українське", фасувальник – ПП Кокшаров (Чернівці), борошно "Білоцерківське" в упаковках по 1, 2, 5 кілограмів; борошно "Пшеничне", фасувальник – ПП Педченко (Київ), крупа вівсяна плющена 1 гатунку, фасувальник – "Олбі-Рос"; крупа манна, фасувальник – "Олбі-Рос"; рис довгозернистий, ТМ "Жменька"; рис круглий – ТМ "Хуторок"; пшоно шліфоване – ТМ "Хуторок".
Особливо "відзначився" фасований цукор торговельної марки "Багіра" в упаковці по 700 грамів, розфасований ПП Матвєєвим (Мамаївці Кіцманського р-ну). Цей цукор забракували не лише за недовагу і неправильне маркування, а й за вміст пакету – цукор там вперемішку з гречаною крупою і чималим шматком чорної гуми. А цукор, який завозить у крамниці області ПП Свириденко, взагалі не містить жодної інформації на упаковці. Тоді як там має бути вказано і назву та адресу виробника, і інформацію про фасувальника, і назву продукту, вагу, енергетичну цінність тощо.
Дуже часто обдурюють покупців також на продуктах у вакуумній упаковці. По-перше, загорнуті в плівку рибини чи шматки м’яса нерідко взагалі не мають етикеток. А під час перевірок продавці не можуть надати документи про походження таких харчів.
– Коли приходжу на перевірку, такий товар завжди купую на контрольну закупку, – каже Д. Гелка. – І рибу, і сир твердий, і м’ясопродукти. Коли я даю гроші продавцеві, вона мені дає здачу – потім я змушую продавця знімати цю плівку, ми переважуємо товар. Адже я сплачую 70 гривень за кілограм шинки, а не за кілограм цієї плівки. І виходить обман на одній закупівлі від трьох до семи гривень через такий упакований товар.
– Коли покупець бачить, що таку продукцію ставлять на вагу, продавця потрібно тут же зупинити і сказати: на упаковці є вага, ви мені цю вагу помножте на ціну за кілограм. Не треба соромитися! Продавці все це дуже добре знають. І навіть якщо на упакованому товарі не вказано вагу нетто, продавець повинен відняти ті 20 грамів ваги упаковки під час зважування, – пояснила Д. Гелка.
Також уважно слід купувати солодощі. Дуже багато солодощів підприємці закупили до новорічних свят. І чимало коробок з новорічними подарунками не продали. Підприємливі торгівці знайшли вихід – розпакували барвисті пакети і почали продавати цукерки поштучно. Але виникли проблеми з терміном придатності.
– Скажімо, були випадки, коли продають поштучно досить дорогі цукерки "Фереро Роше". За цукерку просять 5,0 чи 4,5 гривні. Якщо такі цукерки в продажу поштучно – вони однозначно прострочені. Вони повинні бути упаковані. Також натрапляла на прострочені цукерки "Рафаелло" та "Стріла", які продавали поштучно, – каже Д. Гелка.
Надія МАКУШИНСЬКА
12-03-2010, 09:40
0
6 530