Аптекарі вже вкотре заявляють про те, що аптеки почнуть зачиняти або скорочувати працівників. Ситуація почала погіршуватися, відколи в жовтні уряд розпочав регулювати ціни на ліки. Перші банкрутства можливі вже на початку наступного року.
В області аптеки ще не закривають, але дефіцит ліків є, і аптечні заклади перебувають в складному становищі, повідомили у відділі фармацевтичного супроводу діяльності аптечних закладів. Першими, якщо нічого не зміниться, почнуть банкрутувати комунальні аптеки та невеликі приватні.
Член асоціації виробників та імпортерів медичних виробів Олег МАЦЕХ вважає, що уряд не може втручатися в лікарський ринок з ціновими обмеженнями: "Не може існувати одна ціна, це призводить до монополізації ринку. Коли з’явиться монополіст, тоді ціни і почнуть зростати. А впевненість, що уряд це зростання зупинить, – ілюзія".
За постановою уряду, нині 15 відсотків можуть надбавити до ціни виробника гуртовики, 20% роздрібна торгівля, але гранична надбавка не повинна перевищувати 35%. За словами Михайла Матьяша, заступника начальника відділу інспекції з контролю за цінами в області, аптеки в області, хоч і скаржаться, але урядових обмежень дотримуються. А ось ціни на імпортні ліки зростають і зростатимуть, доки девальвує гривня.
Щойно курси валют починають стрибати, дистриб’ютори або припиняють гуртові поставки, або пропонують медпрепарати за нереально високими цінами. Крім того, що імпортні препарати дорожчають, в деяких аптеках виник штучний дефіцит. Бо гуртові постачальники значно скоротили асортимент і вимагають передоплати.
Марина КАРАСЬОВА
4-12-2008, 12:08
0
2 489