Близько 09.00 на вокзалі черга – навпроти кожної каси по 10-15 осіб.
Люди купують квитки переважно до Києва, Одеси та Сімферополя. Після півгодинного очікування охочим придбати квитки на три-чотири дні наперед пропонують місця на верхніх полицях.
Пасажиропотік на потягах зріс, бо бензин дорогийЗалізничники зазначають, що цього року, порівняно з минулим, пасажиропотік зріс на п’ять тисяч осіб. Тому квитки радять купувати заздалегідь.
– У червні цього року пасажиропотік зріс на п’ять тисяч осіб, порівняно з червнем 2010 року, – розповідає завідувач кас залізничного вокзалу станції "Чернівці" Валентина КЄРІМОВА. – Це пов’язано з подорожчанням пального. Їхати автомобілем дорого. Тому люди й пересідають на потяги.
На південні напрямки квитки продали аж до серпня. Трапляються, звичайно, місця, але здебільшого бокові та на верхніх полицях. Зі зворотними напрямками ще сутужніше – від Одеси чи Сімферополя до Чернівців розібрали все. Квитки продають за 45 діб. Тому охочим не варто тягнути до останнього і купувати квитки слід заздалегідь.
Валентина Володимирівна каже, що ситуація покращиться тільки у другій половині серпня, тому краще планувати відпочинок на той період.
Йду до каси, щоби запитати, чи є квитки на Південь.
Дочекавшись черги, прошу квитки до Одеси та Сімферополя на 22 липня.
– До Одеси – 96 гривень 11 копійок, а до Сімферополя – 144 гривні 55 копійок, – відповідає касир.
Загалом до Одеси курсують два потяги із Чернівців – №352 та №136. Перший – дешевший. Купе до Одеси обійдеться у 162 гривні 20 копійок, плацкарт – 96 гривень 11 копійок. Другий – фірмовий, тому трохи дорожчий. За місце у купе треба сплатити 204 гривні, плацкарт коштує 129 гривень. Обидва потяги прибувають до Одеси о 09.00. Проте дешевший вирушає о 15.52, а дорожчий – о 14.10.
Перекупників немає – все через комп’ютериВиходжу з приміщення вокзалу і починаю шукати перекупників. За легендою, мені потрібно відправити до Криму групу з вісьмох осіб.
– Куди їдемо, – запитує на виході таксист.
– В Ялту, – відповідаю. – Вісьмох осіб відправити треба. Маєте квитки?
– На потяг немає – зараз у них тут все через комп’ютери. Не знаю, хто перекуповувати береться. Я можу бус знайти. За могорич, звісно… – з посмішкою каже чоловік.
– Давайте. Є восьмеро німців, в Ялту хочуть завтра-післязавтра.
– Зараз щось вигадаємо, – каже таксист підводячи мене до власника буса.
Вводить його в курс справи.
– Німці… – задумався водій буса. – Я залюбки б, але чесно кажучи, мій транспорт для поїздки в Крим навряд їм підійде. Комфорту малувато. Хоча, зачекай. Зараз зателефоную Євгенові, в нього бус хороший – телевізор, сидіння далеко одне від одного, спинки відкидаються, місце для багажу є.
За хвилин 15 з’являється і сам Євген. Домовляємося про ціну.
– Беру шість гривень за кілометр. Оплачувати дорогу потрібно в обидва боки. Якщо рахувати за кілометражем в обидва боки – 14 тисяч. Ну, можемо зійтись на 11. Мені просто потрібно другого водія брати, йому теж платити треба. Документи на маршрут оформити. На це пів дня потрібно.
Євген показує документи, що засвідчують легальність його роботи.
Потім каже, що поїде за 11 тисяч.
Не надто вигідний варіант. Рейсовими автобусами з автовокзалу їхати вигідніше.
Звідти на Південь щодня вирушають шість автобусів. Квитків – вдосталь.
– Проблем із квитками у нас немає, – розповідає диспетчер автобусного вокзалу Чернівців Світлана РУДА. – Разом із додатковим автобусом до Затоки на Південь із Чернівців можна вибратися шістьома рейсами. Найбільш завантажений одеський напрямок. (Михайло САЛІТРА)
22-07-2011, 15:01
0
1 985