Працівники ДАІ хапаються за голови. За останні кілька днів сталося стільки дорожньо-транспортних пригод, скільки у середньому фіксується за місяць. Щодо зіткнень, то їх стало вп’ятеро більше, ніж зазвичай. І це лише тих, які зафіксували. У більшості випадків причини цього – слизька дорога й необачність водіїв.
– Лише за три доби з 12 до 14 грудня на території області сталося шість автопригод із потерпілими та тяжкими наслідками, – розповів на брифінгу начальник управління Державної автомобільної інспекції Ігор ДОГОЛІЧ. – Четверо учасників дорожнього руху загинули. Троє отримали травми різного ступеня важкості. При цьому дві дорожньо-транспортні пригоди безперечно пов’язані з погодними умовами. Наприклад, ДТП, що трапилося 13 грудня на автодорозі "Хотин – Рукшин". Автомобіль "Фольксваген Транспортер", за кермом якого перебував 50-річний чоловік, на ожеледиці винесло у кювет. Автобус перекинувся.
Бус залишився практично неушкоджений. На жаль, водій загинув на місці. Чоловік вилетів через вікно, і його притисло автобусом.
– Я вже не кажу про стрімке зростання зіткнень, – продовжує Ігор Доголіч. – За добу ми фіксуємо приблизно 15 зіткнень. Це лише ті, в оформленні яких зацікавлені водії для підготовки документів для страхових компаній. Ще за такої ж кількості зіткнень люди домовляються про компенсацію самі. Зазвичай же, ми виїжджаємо на оформлення зіткнень не частіше трьох-п’яти разів на місяць.
За словами правоохоронців, у ДТП, що трапилося 14 грудня на дорозі "Житомир – Чернівці", винен водій ВАЗу. Хлопець не врахував погодних умов.
– Дорожня смуга в напрямку Чернівців була волога. Зустрічну смугу руху ніхто не посипав, дорожнє покриття було слизьке, – зазначив Ігор Доголіч. – За збігом обставин, водій ВАЗу із родиною того дня саме прямували на авторинок, щоби купити для авто зимові шини. До Чернівців їхали на гумі, що допускається для їзди у будь-який сезон. Та вона виявилася нестійкою.
Стосовно 21-річного водія автомобіля ВАЗ-2107 порушено кримінальну справу. Слідчі прокуратури звинувачують його у порушенні Правил дорожнього руху, неврахуванні дорожніх умов та безпечної швидкості руху. Чоловікові, який втратив у ДТП батька та бабусю, загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на термін від 5 до 10 років.
– Зіткнення сталося на узбіччі з правого боку в напрямку руху автомобіля "Тойота", – розповідає начальник слідчого управління УМВС в області Валерій СКЛЯНОВ. – Віталій Харабара (син начальника обласної міліції, 25-річний офіцер міліції, – авт.) з метою уникнути зіткнення намагався скерувати машину праворуч. Наразі вже можна стверджувати, що винуватець ДТП – водій ВАЗу, який за несприятливих погодних умов виїхав на смугу зустрічного руху, здійснюючи обгін попутного транспорту. На слизькій, необробленій соляним розчином дорозі вчасно не загальмуєш. Водіям потрібно прораховувати наперед всі небезпеки на дорозі, обираючи допустиму швидкість руху.
Антоніна БАБЧУК
Як керувати авто в умовах ожеледиці
На слизькій дорозі різко не гальмуйте. Це призводить до блокування коліс і збільшення гальмівного шляху, а найчастіше – до втрати керованості.
Проїжджаючи небезпечну ділянку, намагайтеся зберігати швидкість постійною.
Дуже обережно, плавно та м’яко користуйтеся педаллю акселератора.
Не робіть різких рухів кермом.
На мостах та естакадах уникайте різких рухів кермом, педалями газу, гальм.
На слизькій дорозі краще уникати різких маневрувань і обгонів.
На підйомі обирайте таку передачу, щоб не доводилося переключати її до повного завершення підйому.
Під час спуску не натискайте на педаль зчеплення.
При керуванні авто на швидкості плавно гальмуйте.
Не забувайте про пішоходів. Люди, які переходять дорогу, можуть посковзнутися й впасти. Тому намагайтеся не налякати пішохода різкими звуковими й світловими сигналами.
Наближаючись до пішохідних переходів, знижуйте швидкість до мінімуму.
17-12-2010, 09:03
0
3 424