RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |

Не минуло й місяця після гучного липневого скандалу в сокирянському кафе за участю вже колишнього начальника районної міліції Сергія Косого та мешканця Сокирян Руслана Петрова, як нова, не менш резонансна подія за участю мешканців і міліціонерів трапилася у серпні в Новодністровську.

"Двері за нами зачинили
і почали бити"


52-річний мешканець Коболчина, що на Сокирянщині, Василь Дубина десятого серпня поїхав до Новодністровська, аби зустрітися з однокласником Миколою Попадюком, якого не бачив шість років.

– Не приховую, випив три пляшки пива. Йшли до помешкання товариша. Біля ринку до нас під’їхало авто. "Ей, мужики, стоять! Чому п’яні шастаєте містом?" – зупинили нас. Кажу: "Хлопці, ми ж нікого не чіпаємо. Так, випили, але ж не п’яні", – розповідає чоловік.

У наручниках Василя Петровича та його товариша доправили до Новодністровського відділку міліції.

– Двері за нами зачинили і почали бити. Били усім, що було під руками, з усіх боків. Плакав, на коліна падав. Запитував, за що так б’ють, – каже Василь Дубина. – Прийшов чоловік, представився заступником начальника Василем Васильовичем і запитав: "Що ви хотіли?" – "Хотів би дізнатися, за що нас затримали і за що нас катують?" – поскаржився я. Той відповів: "Мало вас б’ють", і сам почав бити. Ось так від 22.00 до 02.00 нас гамселили у відділку.
Потім, за словами мешканця Коболчина, їх із товаришем закинули в авто та повезли у напрямку села Ожеве до Дністровського водосховища.

– Біля заправки ми з товаришем намагалися визволитися. Натиснули на дверцята машини, випали з неї долілиць. Почали кричати: "Люди, допоможіть, бо міліція добиває!" – розповідає чоловік. – Ближче до ранку, приблизно о 05.00, привезли нас до Сокирян у районну лікарню. Я залишився, а товариша забрали. Не знаю, що було з ним далі.

Діагноз – струс мозку та зламані ребра

Лікар-травматолог Сокирянської центральної районної лікарні Михайло ВАМУШ не дуже охоче зустрів кореспондентів "МБ", проте діагноз повідомив.

– Діагноз – струс головного мозку, забій грудної клітки та обличчя. З 11 серпня хворий перебуває у відділенні. Стан, у якому Василь Дубина потрапив до лікарні, задовільний, – характеризує лікар.

Стан, у якому хворий потрапив до лікарні, не загрожував його життю, запевнив нас лікар. Проте досі Василь Дубина не може вільно сидіти та лежати – біль у зламаних ребрах дається взнаки, а у голові – постійний шум. Зараз чоловік перебуває у ЛОР-відділенні обласної клінічної лікарні – виникли проблеми з вухом.

Сусід потерпілого Альвіан ГОНЦА розповідає, що наступного дня після пригоди не впізнав товариша у лікарні.

– Весь побитий, у синцях, сорочка та штани у крові. Запитав, що сталося. "Та ось так зараз у нас міліція порядок наводить", – відповів сусід і пішов знімати побої, – пригадує чоловік. – Обличчя у нього було удвічі ширше, ніж зараз. Руки опухли, від наручників на них залишилися шрами. Коли село дізналося, що з Василем трапилася така пригода, обурилося, адже він – господар, працьовитий, а не якийсь пияк.

То непокора міліції чи перевищення повноважень?

У Новодністровському відділку міліції пригоду за участю своїх працівників коментують стримано: зайвих фактів не розголошують, прізвища співробітників не називають.

– Десятого серпня працівники відділу міліції – дільничний інспектор та двоє працівників патрульно-постової служби – затримали громадянина Дубину та його товариша за перебування у громадському місці у стані алкогольного сп’яніння, – каже Юрій ПЕТРИК, начальник Новодністровського відділку міліції. – У Сокирянській центральній районній лікарні засвідчили стан їхнього алкогольного сп’яніння. Факт побиття начальник міліції не підтверджує і не спростовує. Лише каже: "Хочуть прославитися, нехай прославляться".

– До прокуратури направлено матеріал за статтею 342 Кримінального кодексу України – це фізичний опір працівникові міліції або правоохоронним органам, – уточнює начальник. – Цих двох "товаришів" притягнуто до адміністративної відповідальності за перебування у нетверезому стані у громадському місці. Під час оформлення документів вони чинили опір. Слідчий Сокирянської районної прокуратури Юрій ГІНГУЛЯК зазначає, що за цим фактом до відділу внутрішньої безпеки направили доручення для службового розслідування.

– Чекаємо на висновок – були дії працівників міліції щодо Дубини законними чи незаконними. Правомірно він перебував у відділку міліції чи ні, – коментує слідчий. – Коли буде порушено кримінальну справу або буде відмовлено у її порушенні, тоді зможу сказати, у зв’язку з чим порушено або на підставі чого було відмовлено у її порушенні.

У відділі внутрішньої безпеки в Чернівецькій області Служби внутрішньої безпеки Головного управління боротьби з організованою злочинністю МВС України повідомили, що, з одного боку, розглядають непокору працівникам міліції, а з іншого – перевищення службових повноважень. Йдеться про завдання легких тілесних ушкоджень.

Судово-медичний експерт у Сокирянах Артур БАРАНЮК відмовився коментувати результати проведеної ним експертизи у справі Василя Дубини.
Після цього за роз’ясненням, якою мірою важкості тілесних ушкоджень можна вважати струс головного мозку та перелом ребер (див. знімок із медичної картки хворого, – ред.), кореспондент "МБ" звернулася до начальника обласного бюро судово-медичної експертизи Віктора БАЧИНСЬКОГО.

– Якщо пацієнт перебуває більше 21 дня на стаціонарному лікуванні через струс головного мозку, такі пошкодження можна кваліфікувати як середнього ступеня важкості, – говорить експерт. – Коли йдеться про перелом ребер, потрібно уточнити, це перелом зі зміщенням чи без. Якщо без зміщення, такі пошкодження можна кваліфікувати як легкі. Якщо з ними – середньої важкості. Коли ж є струс головного мозку, перелом ребер та ще зі зміщенням, легкими пошкодження кваліфікувати аж ніяк не можна. Такі пошкодження – середньої важкості.

Подібну справу закрили –
за відсутністю складу злочину


Прикладом того, чим може закінчитися справа Василя Дубини у сутичці з міліціонерами, є справа Руслана Петрова, якого тепер вже екс-начальник Сокирянського райвідділу міліції Сергій Косий душив на очах у свідків у кафе.

Як повідомив прокурор Сокирянського району Ігор КОРЧИНСЬКИЙ, за цим фактом відмовлено у порушенні кримінальної справи на підставі статті 6 пункту 2 Кримінально-процесуального кодексу України за відсутністю складу злочину як у діях начальника міліції, так і в діях іншої особи, яка спричинила начальникові тілесні ушкодження.

– Були легкі тілесні ушкодження. Такі справи порушує тільки суд, – говорить прокурор. – Експертиза встановила, що Руслан Петров був у стані алкогольного сп’яніння. Але скільки проміле, сказати не можу, бо забір крові Руслана не робили. Іншими (!!!) методами лікарі встановили, що він перебував у стані алкогольного сп’яніння. Косий також проходив судово-медичну експертизу. Медики встановили, що він був тверезий.

Водночас, за словами Руслана ПЕТРОВА, жодного медичного огляду для встановлення факту сп’яніння він не проходив.

– Знімали тільки побої, а довідку про те, що я пив, не бачив, – каже чоловік.

Виявляється, таку довідку – про стан алкогольного сп’яніння – можна отримати у будь-якій медичній установі, яка має на це право.

– Огляд усіх інших громадян, не водіїв, проводять на загальних засадах медичної практики без додаткових інструкцій, – каже Віктор САМСОНЮК, головний лікар обласного наркологічного диспансеру. – Лікарі використовують загальні клінічні ознаки. Тепер огляд має право проводити будь-який лікар – сімейний, дільничний, психіатр, невропатолог. А що напише лікар – це вже на його совісті. 
Ольга ГНІДАН

думка юриста


Борис ХОМІЦЬКИЙ,
адвокат Чернівецької
обласної асоціації адвокатів:

Такі ушкодження, як у Василя Дубини, – принаймні, середнього ступеня. Якщо буде достатньо доказів, чоловік може добитися правди у суді. Можуть задовольнити позов потерпілого для відшкодування моральних та матеріальних збитків. Якщо буде порушено кримінальну справу, міліціонерів однозначно звільнять із посад. Справа має перспективу. Наприклад, зараз слухають подібну справу в Герцаївському суді проти працівника міліції. Але є питання доведеності. Людей часто вмовляють відмовитися від своїх заяв якимось чином – матеріально чи морально.
2-09-2010, 11:11
Коментарів 0 Переглядів 4 780

Теги -

У жителів села Біла наприкінці 2023 року через підвищення напруги перегоріли електроприлади. Василь Шокостюк подав до суду та домігся компенсації від "Чернівціобленерго". "МБ" розпитав у чоловіка, як йому це вдалося.

Сергій Цюга воює майже три роки, отримав орден "За мужність" III ступеня.
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі

Олена Рєпіна – випускниця Міжнародної програми "Капеланська академія"


«По ліки їду дев’ять кілометрів». Блог Людмили Осадчук
Як живуть мешканці села Чорнівка, яке приєднали до Чернівецької територіальної громади
Долар не буде вищим за 47 гривень. Блог Богдана Сторощука
Які будуть ціни, курс долара та інфляція у 2025 році
ВІДЕО Переглянути все відео

Паровоз не курсував уже понад 60 років

Чернівецька філія Державного підприємства "Івано-Франківський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації" — це надійний партнер із забезпечення точності вимірювань, сертифікації продукції та відповідності стандартам. Філія запрошує до співпраці місцевих виробників, організації та фірми, які займаються виробництвом, експортом та імпортом, реалізацією продукції.

"Профі-Центр" — це не стереотипне середовище для вивчення іноземної. Насамперед це осередок, який має не тільки ефективну навчальну базу, яку може запропонувати студентам, а й відповідні підтвердження цьому.

Кожен маленький гість отримає солодкий подарунок за віршик чи талант. Варто лиш продекламувати віршик чи розповісти, яким чемним був цього року.