RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |
Молодий буковинець » у номері » «Поставлю «буржуйку» і палитиму!»

До кас прийому платежів за газ – черги. Газівники кажуть, що це звичайна картина для початку місяця і з подорожчанням вона не пов’язана. Однак люди в черзі надзвичайно схвильовані. Хтось нарікає на неспроможність платити за новими тарифами. Хтось побоюється, щоби встигнути розрахуватися за старим тарифом.

– Коли будуть нові тарифи, я все одно платитиму по-старому! – запевняє пенсіонерка Лідія Іванівна. – За завищеними тарифами платити не буду. Життя так склалося, що права на субсидію я не маю. Взимку сплачую 560 гривень за опалення своєї двокімнатної квартири. Пенсію отримую майже 900 гривень. На прожиття залишається приблизно 300. З підвищенням тарифів у мене не залишатиметься й цього мізера. Не платитиму, нехай відключають! Поставлю "буржуйку" в хаті й палитиму!

На кілька секунд розповідь Лідії Іванівни перебиває касирка: "З вас 550 гривень 53 копійки". – "Будь ласка", – відповідає жінка, шукаючи в гаманці копійки.

До розмови приєднується ще одна жінка:

– Вони там тільки кишені собі набивають, – бідкається чернівчанка Марія Федорівна. – В мене теж квартира двокімнатна, і я також пенсіонерка. Моя пенсія – 800 гривень. Коли підвищать тарифи, майже всі гроші треба буде віддавати за газ. Права на субсидію не маю, бо вдома прописаний безробітний син. Мені вигнати дитину на вулицю, щоб субсидію отримати?

Два-три місяці не заплатиш – відключать

За новою, наполовину вищою, ціною плату нараховуватимуть лише за спожите з серпня паливо. У цьому запевнив Ігор КУТКОВЕЦЬ, начальник управління з питань обліку та розрахунків за газ Чернівецької філії підприємства "Нафтогазмережі". – Тому заплатити за липень чи попередні місяці й зараз можна за старим тарифом. При цьому враховуватимуть показники газового лічильника.

Санкції щодо боржників чи тих, хто краде газ, за словами начальника управління, після подорожчання не змінилися. "Відключати будемо, як і раніше – якщо за два-три місяці людина не заплатила за газ, – пояснив він. – А щодо несанкціонованого відбору газу, то штрафи ми не маємо права застосовувати. Але порушникам нараховуємо плату не за показниками лічильника, а за нормами площі приміщення. А це у декілька разів більша сума. І нараховують цю плату або з дати реєстрації останнього показника лічильника, або – якщо було втручання в роботу лічильника – за останні півроку. Якщо ж несанкціонований відбір без лічильника – то навіть за три роки". За словами І. Кутковця, такі методи досить дієві, тому газівники сподіваються, що збільшення випадків несанкціонованого відбору газу після подорожчання не буде.

Єдина приємна новина – сервіс у газовій службі обіцяють покращити. Адже з подорожчанням газу на витрати з ремонту й обслуговування мереж також виділятимуть у півтора разу більше коштів. Що ж до якості газу, то місцеві газівники на неї впливу не мають – це залежить від постачальників палива.

За тепло
не розраховуємося і за старими цінами


Невдовзі після підвищення цін на газ майже на чверть має подорожчати і центральне опалення. Міністерство житлово-комунального господарства розрахувало прогнозований рівень підвищення цін на комунальні послуги у зв’язку зі зростанням вартості газу. За прогнозованими розрахунками, середній тариф на опалення збільшиться на 73 копійки за квадратний метр опалювальної площі.

– Ми подали розрахунки про підвищення плати за опалення до НКРЕ, – розповів Олександр МЕЛЕНЧУК, директор "Чернівцітеплокомуненерго". – Але коли зросте ціна, ще не відомо. Сподіваюся, це станеться до 15 жовтня – початку опалювального сезону. Інакше ми матимемо лише за обслуговування населення сім мільйонів гривень збитків до нового року. Це значна сума, яка може загрожувати підприємству банкрутством.

А тим часом О. Меленчук закликає чернівчан погасити борги за тепло. Цього року городяни розраховуються гірше, ніж торік, і мають загалом понад десять мільйонів гривень боргу. А з такими темпами проплат розпочати опалювальний період буде дуже важко.
"Із січня 2011 року буде однозначно запроваджено пеню за борги перед теплокомуненерго, – застерігає О. Меленчук. – І цю пеню автоматично нараховуватимуть на суму боргу. Тому навіть якщо борги людина накопичила попереднього року, вже першого січня до цієї суми доплюсують пеню".

Чи можна буде після подорожчання опалення віддати борги за тепло за старими цінами, це, за словами О. Меленчука, також повинна визначити НКРЕ.

Після підвищення цін комунальники очікують підвищення попиту на теплові лічильники – прилади, що фіксують температуру води в трубах центрального опалення на вході та виході з будинку чи квартири і, відповідно, зменшують плату за тепло. Досі їхнє встановлення було нерентабельним.

Субсидії вигідні всім

За інформацією Міністерства ЖКГ, після підвищення вартості газу держава компенсуватиме витрати на "комуналку", які перевищують 15 відсотків сукупного доходу для працездатних сімей (було 20%) і 10% для сімей непрацездатних (було 15%). Субсидії нараховуватимуть із першого вересня.

Збільшення кількості пільговиків вигідне й газівникам, і теплокомуненерго. Там запевнили, що субсидія – це гарантований державою платіж. І проблем із перерахуванням цих коштів немає.

Як повідомляє Головне управління Пенсійного фонду в області, зразки заповнення документів для отримання субсидій найближчим часом надішлють пенсіонерам.

Віднині сім’ям, які складаються лише з пенсіонерів та інших непрацездатних громадян, для одержання субсидії нікуди не треба ходити – заяву і декларацію вони отримають поштою, заповнять і надішлють за адресою (конверт для безкоштовної пересилки додається).
Сім’ї, в складі яких є працездатні особи, мають право платити за житлово-комунальні послуги не більше 15 відсотків. Якщо з пенсіонерами зареєстровані та проживають люди працездатного віку, слід додати до отриманої заяви та декларації довідки про їхні доходи за попередні шість місяців.

В управлінні соціального захисту розрахують субсидію і надішлють повідомлення про її призначення.
Наявність заборгованості з оплати житлово-комунальних послуг не є перешкодою для одержання субсидій.

Якщо площа будинку (квартири) перевищує встановлені нормативи (21 кв. м на особу та додатково – 10,5 кв. м на сім’ю), мешканцям потрібно буде звернутися до комісії місцевих органів влади (РДА, районна у місті рада), яка розгляне можливість надання субсидії на площу, що перевищує вказані нормативи.

Тим, хто вже користується субсидією, не потрібно заповнювати нові документи. Субсидію за новими умовами перерахують автоматично.
Роз’яснення з приводу субсидій надає "гаряча лінія" за номером телефону 0-800-507-309.
Надія МАКУШИНСЬКА,
Михайло САЛІТРА

Тарифи на природний газ
З першого серпня ціна на природний газ для населення становить:

для абонентів, які споживають не більше 2,5 тисячі кубометрів на рік за наявності лічильника, ціна зросла з 483,6 до 725,4 грн за тисячу кубометрів, за відсутності лічильника – з 531,6 до 798 грн за тисячу кубометрів;
для абонентів, які споживають не більше 6 тисяч кубометрів на рік за наявності лічильника, ціна зросла з 732 до 1098 грн за тисячу кубометрів, за відсутності лічильника – з 805,2 до 1207,8 грн за тисячу кубометрів;
для абонентів, які споживають не більше 12 тис. куб. м на рік за наявності лічильника, ціна зросла з 1498,8 до 2248,2 грн за тисячу кубів, за відсутності лічильника – з 1648,2 до 2473,2 грн за тисячу кубометрів;
для абонентів, які споживають більше 12 тис. куб. м на рік за наявності лічильника, ціна зросла з 1790,4 до 2685,6 грн за тисячу кубів, за відсутності лічильника – з 1968,6 до 2954,1 грн за тисячу кубометрів газу.

Крім того, з першого серпня на 50 відсотків підвищують ціни на природний газ для підприємств теплоенергетики, що забезпечують опалення та гаряче водопостачання населення – з 872,78 грн до 1309,2 грн за тисячу кубометрів.
Для промислових i прирiвняних до них споживачiв, а також для бюджетних органiзацiй із серпня газ подорожчає на 9,8 відсотка. Про збiльшення граничного рiвня цiн повідомила Нацiональна комiсiя регулювання електроенергетики України.
5-08-2010, 10:57
Коментарів 0 Переглядів 2 745

Теги -

Дівчина вчора, 23 листопада, пішла з дому та досі не повернулася
Врятував десятки побратимів: буковинець під обстрілами вивозив товаришів із передової


Андрій Дробко служить водієм батальйону буковинської тероборони


92-річний Аркадій Мардар із Кельменців на все життя запам’ятав ті страшні моменти
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі


«Зараз найгостріша фаза». Блог Ігоря Буркута
Зараз найактивніша фаза російсько-української війни, яка розпочалася ще у 2014 році
Чому всі заздрять українцям? Блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою
ВІДЕО Переглянути все відео

Провайдер INTELEKT пропонує декілька надійних способів залишатися онлайн незалежно від перебоїв з електропостачанням.

Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.

22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".

В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.