Податкові канікули скінчилися не почавшись

у номері / економіка, бізнес
3 012
0
Замість обіцяних податкових канікул нова влада зробила підприємцям подарунок – "спрощенців" знову зобов’язали сплачувати до Пенсійного фонду України суму не менше мінімального страхового внеску. Причому вже з першого липня цього року.

– Знову? Вперше чую, – зізнається Ольга, майстер салону краси. – Так це ж у трубу можна вилетіти. Так жодного сенсу працювати офіційно немає. Багато хто піде в тінь. Не бачу сенсу платити. Адже минулого разу платила до Пенсійного фонду все, що вимагали. А мої колеги не платили і нічого: жодних проблем, жодних штрафів. Я ж вирішила бути законослухняною і виявилася дурнішою від тих, хто не платив.

Ольга щомісяця сплачує 90 гривень єдиного податку, 300 гривень за оренду місця в перукарні, 70-80 гривень комунальних послуг влітку і 150 взимку, санстанції… Заробляє дівчина непогано.

Проте вважає, що ще й внески до Пенсійного фонду – вже надважкий тягар. До того ж, не вірить, що це допоможе їй, коли настане час виходити на пенсію.

Марія Пернаровська, заступник начальника Головного управління Пенсійного фонду в області підтвердила, що Закон України "Про внесення змін до законів України "Про Державний бюджет України на 2010 рік" та "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування" набрали чинності 17 липня цього року. І тепер підприємці-спрощенці (платники єдиного і фіксованого податку) зобов’язані сплачувати внески до Пенсійного фонду. Сума страхового внеску з урахуванням частини фіксованого або єдиного податку, що перерахована до Пенсійного фонду, повинна становити не менше мінімального розміру страхового внеску:

 у липні-вересні – 294,82 грн;
 у жовтні-листопаді – 301,12 грн;
 у грудні – 306,10 грн.

Оскільки нині максимальна сума, з якої обчислюють страхові внески – 13320 грн, щомісячна сума самостійно визначеного страхового внеску не може перевищувати 4422,24 грн. Сплата страхових внесків здійснюватиметься щоквартально.

І хоча норма набрала чинності 17 липня, за липень потрібно сплатити внески в повному обсязі, оскільки страховий стаж для призначення пенсії обчислюється в місяцях. До підприємців, які не будуть сплачувати страхові внески, обіцяють застосовувати заходи примусового стягнення.

Нині на Буковині зареєстровано 42 тисячі "спрощенців" Добровільно сплачують на майбутню пенсію небагато з них – приблизно по тисячі в кожному районі. За словами Марії Пернаровської, обов’язкова сплата страхових внесків – підтримка для бюджету Пенсійного фонду. Проте вона суттєво не вирішує питання наповнення бюджету фонду. Адже нині в області один працюючий утримує одного пенсіонера. А в деяких районах, наприклад, Кельменецькому, один працюючий утримує двох пенсіонерів. Проте, сплачуючи до Пенсійного фонду, підприємці зароблятимуть страховий стаж і відповідно майбутню пенсію. Хоча би мінімальну.
Марина Карасьова
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:
Прибирають і дорослі, і діти: як чернівчани допомагають розбирати потрощені квартири - відео, фото
6 480
Завтра попрощаються із двома загиблими від ракетного удару у Чернівцях
5 748
Атака РФ на Буковину: Запаранюк скликав екстрену комісію - що ухвалили
5 275
Смертельна ДТП: на Буковині водій збив пішохода та втік із місця
4 450
На відновлення та найнеобхідніше: у Чернівцях оголосили збір для допомоги мешканцям, які постраждали від ракетного обстрілу
3 463
Брали котиків і песиків: як чернівчани ховалися в укритті ЧНУ під час атаки РФ - фото
3 415
У Чернівцях мешканці допомагають прибрати пошкоджені квартири
3 062
Небайдужих чернівчан закликають допомогти прибрати наслідки російської атаки
2 929
У селі на Буковині відкрили Алею Слави: згадали загиблих воїнів
2 763
На підприємствах Буковини є чимало вакансій від 30 тисяч гривень
2 442