На цьогорічному тринадцятому Петрівському ярмарку, навіть незважаючи на кризу, було майже 700 учасників. У тому числі – понад 500 підприємств та підприємців із 17 регіонів України та представники з Болгарії, Білорусі, Румунії, Молдови, Литви. Це рекорд кількості учасників ярмарку. "За торговельні місця буквально билися, бо їх не вистачало для всіх охочих, – запевнив заступник директора департаменту економіки міськради Володимир ПУЛИНЕЦЬ. – Напевно, підприємствам та підприємцям вигідно продавати свій товар на Петрівському ярмарку".
"Уже втринадцяте ми відзначаємо свято Петрівського ярмарку, – сказав міський голова Микола Федорук. – Понад 200 років тому започаткували цей ярмарок для торговців та купців. Нині ми намагаємося зберегти ярмарковий дух – веселий і запальний".
Щоби потрапити на ярмарок, мер заплатив гривнюСценарій цьогорічного святкування дещо відрізнявся від минулорічних. Не було урочистої ходи від міської ради, брички з конями та мотоциклістів. "Ми не хотіли повторюватися, – сказала заступник мера Інна ОНАЦЬКА. – Тому вирішили змінити сценарій святкування, зробити його жартівливим та цікавим".
Відкриття ярмарку відбулося біля центрального входу до парку. Потрапити туди було непросто – вхід перегороджував шлагбаум та вартовий. Щоби його відкрили, мерові довелося кинути до капелюха гривню. А ще заплатити за двох молодичок із кошиками, наповненими провізією, які розіграли жартівливу сценку.
Шановних гостей цього разу зустрічали не циганські музики, а голови трьох районних рад. Пригощали самогоном і канапками із салом. Голова Шевченківської райради Михайло Пазюк похвалився, що сам гнав первачок із хліба, буряку та цукру. А щоби був міцнішим, настоював його на зубрівці.
Маленькому Павликові подарували живу черепахуПетрикам і Павликам, які цьогоріч підуть до першого класу, на відкритті ярмарку мерія подарувала рюкзаки. Кожен хлопчик також отримав іграшку чи книжку – відповідно до свого захоплення. Наприклад, Петрик Ткачук, який мріє стати мером Садгори, разом із татом ходить на риболовлю. Тому йому вручили вудочку. Павлик Стасюк отримав ще одну машинку до своєї колекції автомобілів. Та найбільше радів подарункові – живій черепасі – шестирічний Павлик Романеску. Хлопчик сказав, що давно мріяв про таку тваринку, бо досі в нього були лише іграшкові черепашки.
Вітали й подружні пари, які прожили разом багато років.
Торт пекли всю ніч п’ятеро пекарівЧернівчан безкоштовно пригощали тортом у вигляді вишитого рушника вагою майже 150 кілограмів. Він мав п’ять метрів довжини й 65 сантиметрів ширини. Спік це диво кондитерський дім "Ваніль". З’їли торт за лічені хвилини.
– Ми хотіли зробити приємне чернівчанам та гостям міста – пригостити всіх чудовим тортом, – сказала підприємець Олександра Піпінашвілі. – Зробили його у вигляді вишитого рушника, який символізує наш буковинський край. Витратили 580 яєць, 32 кілограми борошна та цукру. А також використали багато масла, згущеного молока, родзинок, маку. Пекли торт усю ніч п’ятеро кондитерів. Він складався з декількох частин. Ми привезли їх машиною й склали на столах уже в парку.
"Чоловічу силу" продали за півсотні14 жартівливих лотів за 1200 гривень продали члени міського жіночого клубу "Успішна чернівчанка" на благодійному аукціоні. Тут продавали й "українську мармуляду" (сало в шоколаді), і "мрію чоловіка" (кілограм соняшникового насіння), й "африканські перли" (зубчики часнику, нанизані на стрічку). "Чоловічу силу" (букетик чорнобривців із великим коренем петрушки всередині) пані продали за 50 гривень. А голова Садгірської райради Юрій Бурега придбав собі "картопляну хатку" за сто гривень. Та найбільше грошей вдалося вторгувати за тур навколо парку на дерев’яному авто. Його придбав Василь для своєї коханої Оксани за 200 гривень.
Усіх добродійників пригощали та цілували успішні чернівчанки.
Під час Петрівського ярмарку оргкомітет благодійної акції "Милосердя" вже вдруге збирав кошти для міської дитячої лікарні. Зібрано 14 тисяч 452 гривні й десять євро.
– Це майже учетверо більше, ніж торік. Тоді вдалося зібрати лише 3600 гривень, – поінформувала начальник управління праці та соцзахисту населення міськради Аліна КРУГЛЕЦЬКА. – Цього разу було чотири скриньки. Дві – стаціонарні. А з двома ходили парком волонтери. Люди кидали, хто скільки міг. Були купюри по двісті, сто, п’ятдесят, двадцять гривень. Та найбільше було по дві та одній гривні. Найактивнішими благодійниками були діти та люди похилого віку. Хоча бачила, як кидали гроші в скриньку жінка на милицях, вагітні, молоді родини. Головний лікар міської дитячої лікарні уже підбирає обладнання, яке буде придбано на зібрані кошти.
Надія БУДНА
У моді – гумаки, оздоблені бісеромУ містечку майстрів гості ярмарку шукали добротну ручну роботу
На цьогорічному ярмарку зацікавили роботи майстрині з бісероплетіння Ольги САВЧАН із Тернополя. Жінка запропонувала дерева та квіти, зроблені з бісеру та різних камінців.
Люди з подивом оглядали та купували виткані з бісеру маки, ромашки, півники, волошки… Квіти коштували від сорока гривень за штуку.
Були й японські дерева з бісеру, берізки, апельсинове дерево.
– Багато емоцій вклала у дерево кохання, – каже Ольга Романівна. – Його створено з рожевих штучних перлинок. Таке дерево добре дарувати молодій парі. А ось дерево, оздоблене каменем котяче око, символізує добробут.
Зацікавила на ярмарку і вишита бісером ікона "Тайна вечеря". Її розміри – 1,7 метра на 90 см. Ікону створила майстриня Людмила
Васильчак із Чорнівки Новоселицького району. Над роботою жінка працювала три місяці, просила за ікону 8000 гривень. Менші за розміром ікони цієї майстрині коштували від п’яти до семи тисяч гривень.
Традиційно на ярмарку відбувся показ мод. Родзинкою показу став одяг національного стилю від молодого дизайнера Костянтина КЕЛЬБИ. Колекція називається "Залицяння по-буковинськи". Хлопець інтерпретував національне у сучасність. Наприклад, він взяв гумаки і наклеїв на них чорні, зелені та червоні паєтки та бісер.
– Національні мотиви – головна ідея моєї творчості. Переконаний, людям завжди буде дорогим серцю національний одяг. Я відчуваю, що за такою модою ідуть навіть чоловіки. Але найкращі знання – це те, що розповідала бабуся, – зауважив дизайнер.
На парад наречених – на коняхУже вдруге на Петрівському ярмарку відбувся парад наречених. Перша пара проїхала верхи на конях. Інші дефілювали слідом. Участь у параді взяли 20 пар. Жінки були у весільних сукнях, із букетами, а чоловіки – у святкових костюмах. Нареченій, яка їхала на коні, підібрали коротку сукню з довгим шлейфом, щоби зручніше було осідлати коня. Крім того, разом із дорослими нареченими на конях, проїхалися і маленькі хлопчик з дівчинкою на поні. Це вразило юних відвідувачів ярмарку. Восьмирічна Наталка потайки зізналася мені, що теж так хоче: "Не можу дочекатися, коли вже виросту й одягну гарну весільну сукню".
Як зазначила організатор дійства Вікторія БЕЗРЯДІНА, сукні та костюми учасникам параду надали провідні фірми Чернівців. Сукні наречених відповідали всім модним тенденціям весільного сезону "Весна-літо-2010". Це – сукні кремового та білого кольорів із вкрапленнями мережива та шифону. Крім того, вкладки різнокольорових вишивок на деяких сукнях надали їм народного колориту. Наречена Олена ВИШЕНСЬКА розповіла, що завжди мріяла саме про таку сукню – незвичайну і чарівну:
– Відчуваю себе справжньою королевою. А ще дуже щаслива, що погода сонячна. Адже сукня в мене з вишивкою. А якби був дощ, довелося би частково приховати узор.
Навпроти центрального входу в парк наречені усіх пригощали весільним тортом. Існує традиція, згідно з якою той, хто скуштує шматок весільного торта, обов’язково одружиться цього року. Найбільше охочих скуштувати торт було серед дівчат 15-22 років. Також наречені кидали в натовп свої весільні букети. Дівчата збивали з ніг одна одну, дотягуючись до них. Зловили букети найкмітливіші. Окрім дівчат, щасливим власником букета став маленький хлопчик Володя, який одразу ж засоромився і віддав букет мамі. Серед дівчат, які впіймали букет, провели конкурс, де визначили найскромнішу. Спеціальний приз – святкову вечерю на двох у клубі "Сорбонна" – отримала найскромніша з наречених чернівчанка Тетяна.
Участь у параді взяли справжні наречені, а не актори. Щасливий наречений Володимир ПАНЧУК розповів, що не розчарувався в тому, що з дружиною прийшли на захід:
– Спочатку трохи вагалися, але все ж таки вирішили взяти участь у параді. Це ж найщасливіший день у нашому житті й дуже добре, що він відбувається незвичайно.
Марина КОРПАН
"Торгувати тут вигідно – продаємо майже все"Підприємці беруть участь у ярмарку, щоби прорекламувати свою продукцію чи товар.
– Беремо участь у ярмарку постійно, – каже власник одного з кондитерських цехів. – Продукцію відпускаємо за собівартістю без жодних торговельних накруток. Наперед до ярмарку готуємося, випікаємо свіжі вироби. Торгувати тут вигідно, адже продаємо практично все. Водночас вважаємо участь у ярмарку хорошою можливістю прорекламувати свою продукцію – сюди приходять багато людей, які можуть про нас дізнатися.
– Підходьте, дивіться, такого у вашій області немає, – хвалив жіночий одяг підприємець Карен АСАТРЯН. – Це одяг Воронезької фабрики – на 70 відсотків складається з льону. Тобто – це вироби з натурального матеріалу. У Чернівцях я вперше, але постійно беру участь у ярмарках у різних місцях, був і на Сорочинському. Поки що продав небагато, сподівався на краще. Але люди знатимуть про фабрику – тож і заради реклами варто було приїхати.
Більшість учасників виставки-продажу промислових товарів і будматеріалів представляли не підприємства, а магазини і супермаркети. (І. Довгань)
13-07-2010, 10:52
0
5 509