RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |

На буковинських озерах – аншлаг


В області у розпалі пляжний сезон. Окрім відпочинку на міському пляжі біля річки Прут, люди рятуються від спеки біля озер. Головне для відпочивальників – чиста вода та затишний пляж. Кореспонденти "МБ" відвідали декілька пляжів, щоби дізнатися, які умови та розваги вони пропонують цього сезону.
Наразі в області є два популярні місця відпочинку біля води – комплекси "Аква-Плюс" та "Рутка" у Сторожинецькому районі. У вихідні тут було дуже багато людей. Так, у комплексі "Аква-Плюс" відпочивало понад півтори тисячі людей. Адміністратори зауважують, що спокійніше тут тільки у будні.

Також озера, в яких можна купатися, є й у Новоселицькому районі. Проте купальний сезон тут через профілактичні роботи затримується.

"Головне, що близько до Чернівців"

Озеро в селі Рутка велике і глибоке, частину його обгороджено для купання. Максимальна глибина тут – 1,70 метра. Вранці у п’ятницю – людей не більше сотні. Однак у вихідні тут збирається до тисячі відпочивальників. Це місцина для тих, хто хоче позасмагати і поплавати в озері. Додаткових розваг наразі немає. Вхід на пляж у будні коштує 5 гривень, у вихідні – 10 гривень. Також на озері можна порибалити (50 гривень за весь день).
За безпекою відпочивальників на озері стежить рятувальник. Для купання відведено лише певну ділянку озера, а більша його частина досить глибока, подекуди глибина сягає восьми метрів. Тут встановлено таблички з написом "Купатися заборонено".

– Цього року на Рутці я вперше, але вже бувала тут минулими роками. Мені тут не подобається, – каже чернівчанка Ксенія ФЕДОРОВА, яка відпочиває з донечкою. – З людей беруть гроші за вхід, але тут нічого не змінюється. Так, озеро чисте, але навколо тільки трава, немає облаштованого пляжу. Їздила б на інші пляжі, але далеко добиратися. Також тут немає розваг, а я хотіла би покататися на катамарані…

В адміністрації комплексу "Рутка" повідомили, що днями гостям запропонують розваги – катамарани та водні велосипеди.

– Відпочиваю тут уже п’ять років. Мені подобається, озеро – чисте, – каже чернівчанка Людмила ТАРАСЮК. – Також ця місцина – найближча до Чернівців. Їжджу сюди на таксі з вулиці Південно-Кільцевої, витрачаю на дорогу 16 гривень. Приїжджаю сюди чотири рази на тиждень. Тут немає розваг, окрім вечірок у вихідні, але для мене головне – засмагнути і покупатися у чистому озері. В області є й інші озера, але вони далеко.

У вихідні пляж переповнений

Завітали ми й у комплекс "Аква-Плюс". Тут є чотири пляжі. На платний пляж у будь-який день вхід коштує 5 гривень. Якщо людина хоче засмагати на лежаку, платить за це 10 гривень. Також є безкоштовні пляжі.
Ми пройшлися територією озера. Цікаво, що тут відпочивають не лише чернівчани, але й гості з інших міст, є й росіяни.

– Приїхали на озеро із Москви, – каже росіянка Марина БЕРЕЩЕНКО. – Пляж чудовий, а головне – доступні ціни. У Росії за такі гроші такого відпочинку немає. Це для нас копійки.

Зустріли ми на озері і спортсменів із Полтави. Павло Остапенко та Сергій Семенюта набиралися тут сил перед чемпіонатом України зі спортивного орієнтування. Хлопці зауважили, що їм тут дуже затишно, але озеро могло бути й трішки чистішим.

Чернівчанка Марина відпочиває з дітьми на озері уже кілька років. Каже, що ціни доступні, але і на морі лежак коштує 10 гривень. Їздить на озеро, щоби врятуватися від спеки, але оздоровлюється лише на морі.

Їжу беріть із собою

Відпочивають чернівчани і на озері у селі Луковиця Герцаївського району. У неділю територія навколо озера була переповнена людьми.

– Тут відпочивають і місцеві мешканці, і приїжджі, – каже чернівчанка Тетяна КЛИМ. – В’їзд на територію озера коштує 20 гривень. Але дехто з бувалих, щоби не платити, їздить іншою, не всім відомою дорогою. Вода в озері дуже тепла на поверхні, а глибше – холодніша. За метр від берега вже дна не дістанеш. На жаль, вода тут каламутна.

Дехто плавав на надувних човнах. Розваг біля озера немає жодних.

Деякі відпочивальники лежали на покривалах, а буквально поруч з їхніми головами проїжджали автомобілі. Дорога біля озера настільки вузька, що для того, щоб розминутися двом машинам, одній потрібно з’їжджати вбік. Перекусити біля озера ніде, їжу тут не продають. Тому продукти потрібно брати з собою.
Валерія ЧОРНЕЙ

Коментар

"На воді ворог – алкоголь"
Віктор БІРОВ, рятувальник:
– Працюю рятувальником на озері у селі Рутка та на озерах, що на вулиці Комарова в Чернівцях. Зауважу, що на воді головний ворог людини – це алкоголь. Якщо ви випили, ніколи не йдіть купатися! Найчастіше доводиться рятувати людей, які перебувають у стані алкогольного сп’яніння.

Зазвичай зі мною працює напарник. Ми і стежимо за людьми з пляжу, і патрулюємо у човні. У вихідні на озері у селі Рутка збирається понад 500 людей. Стежити треба дуже пильно. Щодо озер на вулиці Комарова, то закликаю людей: не купайтеся у цих брудних водоймах. 
15-06-2010, 09:38
Коментарів 0 Переглядів 9 637

Теги -
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні



"На Трампа сподіваймося, але люби, Боже, правду"
"Це важка, але необхідна правда, яку важко буде прийняти багатьом", - зазначає Сергій Рудик
«По ліки їду дев’ять кілометрів». Блог Людмили Осадчук
Як живуть мешканці села Чорнівка, яке приєднали до Чернівецької територіальної громади
ВІДЕО Переглянути все відео

Паровоз не курсував уже понад 60 років

Чернівецька філія Державного підприємства "Івано-Франківський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації" — це надійний партнер із забезпечення точності вимірювань, сертифікації продукції та відповідності стандартам. Філія запрошує до співпраці місцевих виробників, організації та фірми, які займаються виробництвом, експортом та імпортом, реалізацією продукції.

"Профі-Центр" — це не стереотипне середовище для вивчення іноземної. Насамперед це осередок, який має не тільки ефективну навчальну базу, яку може запропонувати студентам, а й відповідні підтвердження цьому.

Кожен маленький гість отримає солодкий подарунок за віршик чи талант. Варто лиш продекламувати віршик чи розповісти, яким чемним був цього року.