На голові солом’яний капелюшок, очі захищають сонцезахисні окуляри, а в руках парасолька… Так чернівчанка Марія рятується від сонця. Каже, що спеки не боїться. Але й обідньої засмаги остерігається.
30-ти градусна температура у Чернівцях триває шість днів, але синоптики і надалі прогнозують спеку. В обласному гідрометцентрі кажуть, що вдень температура наближатиметься до екстремальних позначок і навіть перевищуватиме їх.
Не псується тільки пиво
Продаж морозива й напоїв різко зріс. Продавець Олександр ЧИСТЯКОВ розповів, що щодня у місця продажу завозять нові бочки з пивом. Світлана СЛОБОДЯН, продавець морозива, зауважує, що торгівля йде чудово. Адже кожен хоче освіжитися.
Натомість зі зберіганням багатьох інших харчових продуктів проблеми. Попри заборону СЕС, чимало наїдків продають не з холодильника.
– Морепродукти в таку спеку швидко псуються, – зізналась продавець риби на ринку "Центральний" Оксана. – Доки риба ще не зіпсувалась, ми з колегою намагаємося продати її якомога швидше.
На торговій точці пані Оксани поруч із холодильником на розкладці лежить скумбрія. Запитання кореспондентів "МБ" "Чому ваша риба не в холодильнику?" пані Оксана проігнорувала. Згодом зі своєю колегою перенесла рибу до холодильника. Жінка прошепотіла сусідці по прилавку: "Я тобі казала, що будуть у нас проблеми з цією рибою!".
Володимир ЗАВ’ЯЛИЙ також продає рибу на ринку "Центральний". Каже, що товар постійно тримає в холодильнику. Інакше зіпсується. "Навіть при сорокаградусній спеці риба не зіпсується, якщо вона в холодильнику", – додав продавець.
Марія ЗАДОРОЖНА продає молочні продукти. Каже, що зберігає їх у спеціальному холодильнику. А ще для торгівлі у спеку використовує спеціальні макети тих продуктів, які продає. Маргарин, наприклад, на прилавку в неї не справжній, а дерев’яний брусок, загорнутий в обгортку від маргарину.
– Справжній, – каже жінка, – в холодильнику.
Гіршою є справа з торгівлею овочами та зеленню. Продавець зелені Ніна каже, що намагається продати всю продукцію ще до обіду, оскільки потім зелень в’яне і жовкне.
А ось Тетяна ФІЛАТОВА торгує полуницями. Через декілька годин перебування на сонці ягоди починають м’якнути та пускати сік. Пані Тетяна говорить, що в такому випадку знижує ціну на продукт. "Адже для тих, хто хоче скуштувати полуницю у вигляді йогурту нема різниці, наскільки вона тверда".
Безпечно купатися... у фонтані
Працівники Чернівецького міськШЕП регулярно зволожують асфальт, поливають його водою. Головний інженер міськШЕПу Павло ОЛОЄР розповів, що вулиці міста зволожують тричі на день – о 08.00, в обідню пору, починаючи з 12.00 та ввечері – з 16.00.
– Спочатку зволожуємо гравійні ділянки дороги, згодом центр, – каже Павло Олоєр. – І так тричі на день. Двічі поливають водою тільки вулиці у напрямку маршрутки 10А, оскільки цей маршрут знаходиться в тіні і там спостерігається порівняно малий автомобільний рух, – додав.
Чернівчанка Людмила розповіла, що від спеки рятується традиційно – купається в річці. Так робить багато чернівчан. Але санепідеміологи поки що застерігають і не радять купатися в Пруті через погану якість води. Хоча є ще один вихід. Олександр ЧИСТЯКОВ стежить за порядком на площі Філармонії. Розповів, що воду у фонтані міняють кожні 2-3 дні. Тому вона там чиста.
– Люди із задоволенням тут охолоджуються, – каже Олександр. – У фонтані можна навіть скупатися.
Городині посуха поки що не загрожує
Тішить те, що спекотна погода поки що не вплинула на самопочуття чернівчан. Головний спеціаліст управління охорони здоров’я Сніжана ФЕДОТОВА зазначила, що збільшення пацієнтів у лікарнях у зв’язку зі спекою не спостерігається.
Для врожаю ж така погода поки що не є небезпечною. Як розповів "МБ" заступник начальника Головного управління агропромислового розвитку ОДА Петро ПЕРНАЙ, на полях області достатньо вологи для хорошого врожаю.
– Після інтенсивних дощів прийшло закономірне явище – спека. Поки що вона не завдає шкоди аграрним культурам. Картопля цвіте, пшениця викидає колосся. Спека може нашкодити врожаю, якщо жаркі дні триватимуть ще 2-3 тижні.
А ось тваринам дійсно непереливки. Рідко на вулиці можна зустріти собаку, як це бувало ще навесні. Вони ховаються в затінку та шукають прихистку в під’їздах.
Марина КОРПАН, Микола КОБИЛЮК
11-06-2010, 11:28
0
2 680