Чернівецька міськрада на сесії 29 квітня ухвалила рішення про обмеження перебування дітей у закладах дозвілля, ресторанного господарства, комп’ютерних клубах, на вулицях та інших громадських місцях.
Цим рішенням заборонено у вказаних місцях перебування дітей віком до 14 років після 22.00 та віком до 18 років – після 23.00 без супроводу батьків або осіб, які їх замінюють. Контролює виконання цього рішення служба в справах дітей і управління МВС.
Рішенням планують перевіряти заклади дозвілля, ресторанного господарства, комп’ютерні клуби та здійснювати роз’яснювальну роботу з батьками.
Контролюватимуть не лише дітей, а й заклади. У разі виявлення фактів продажу алкогольних напоїв і цигарок неповнолітнім власників закладів притягатимуть до відповідальності.
Міська учнівська рада виступила проти
Фактично ініціював ухвалення цього рішення начальник управління МВС Микола Харабара, який висловив готовність силами працівників міліції забезпечити виконання заборони. За даними УМВС, останнім часом у місті та області почастішали випадки скоєння злочинів неповнолітніми та проти неповнолітніх у нічний час.
Проти такого рішення виступила міська учнівська рада Чернівців. Учні вважають, що у такий спосіб буде обмежено їхні права. Зокрема, якщо до дітей віком до 14 років обмеження є законними, то старших підлітків захищає Конституція, яка не дозволяє обмежувати їхнє пересування.
– Таким рішенням депутати перетворюються у поганих батьків, які замість того, щоби виховувати дітей, усе їм забороняють, – сказав голова учнівської ради, десятикласник Дмитро ІЛ’ЮК.
Натомість депутати й правоохоронці вважають, що жодного обмеження не буде.
– Ніхто не заборонятиме неповнолітнім перебувати у громадських місцях, – сказав начальник відділення кримінальної міліції у справах дітей управління МВС Микола БЕСАРАБ. – Ось тільки перебувати там зможуть вони лише разом із батьками.
Дітей привозитимуть додому і здаватимуть батькам
Також чимало присутніх у сесійній залі висловлювалися про те, що законослухняним підліткам нічого робити після 23.00 у розважальних закладах і на вулицях.
А за неповнолітніх порушників відповідатимуть їхні батьки, яких штрафуватимуть.
– Хоча чинним законодавством далеко не все врегульовано, є достатньо важелів виконання такого рішення, – пояснив Микола Бесараб. – Так, діють дві статті Адмінкодексу, одна з яких передбачає відповідальність власників і персоналу закладів за неналежне надання послуг, а інша – відповідальність батьків за неналежний догляд за неповнолітніми дітьми.
За словами Миколи Бесараби, спочатку роз’яснюватимуть і попереджуватимуть. Зокрема, згідно з чинним законодавством, правоохоронці можуть затримати неповнолітнього до встановлення особи на термін до восьми годин. Тоді викликатимуть батьків і передаватимуть дітей їм під розписку. Такий захід може мати добрий виховний ефект навіть без штрафу.
Ігор ДОВГАНЬ
2-05-2010, 11:15
0
6 598