Хоча у нас польоти можливі, Чернівецький аеропорт працює, але рейси у вихідні та понеділок було відкладено.
– Ми готові приймати і відправляти літаки, але над європейськими країнами закрито повітряний простір через хмару попелу з ісландського вулкана, – розповів директор аеропорту Володимир КАЛИНЮК. – Ще в суботу було відкладено чартерний пасажирський рейс на Бергамо (Італія), не зміг він відбутися і сьогодні (19 квітня, – ред.). Закрито, зокрема, повітряний простір над Італією та Німеччиною. З цих причин відкладено і рейс на Тімішоару. Пасажири чекали – Румунія може прийняти літак, але Тімішоару наші пасажири використовують для транзиту в європейські країни, які не приймають. Отож із понеділка рейси відкладено на вівторок. Однак чи відбудуться вони – наразі невідомо, усе залежить від готовності приймати літаки у Європі.
Над Україною польоти було припинено у вихідні, тож не відбувся рейс і на Київ. У понеділок польоти вже дозволили, і рейс із Чернівців на Київ вранці відбувся.
У понеділок сіли у нас також два літаки – зі Львова та Ужгорода.
Виверження в Ісландії у ніч на середу, 14 квітня, вулкана, розташованого в південній частині льодовика Ейяфьятлайокудль і приблизно за 200 кілометрів на схід від Рейк’явіка, спричинило утворення великої хмари попелу, через який з 15 квітня було зупинено авіасполучення в країнах Європи.
Сумарний збиток аеропортів і авіакомпаній через їхнє закриття внаслідок хмари попелу від ісландського вулкану вже перевищив мільярд євро.
Найбільші європейські авіаперевізники, робота яких була заблокована, зажадали від авіаційної влади негайного перегляду рішення про скасування значної кількості рейсів. Авіакомпанії намагаються організувати польоти вище й нижче горизонтів хмари попелу.
Вчені заявили, що не можуть робити прогнозів щодо поведінки вулкану. Сейсмічні струси продовжуються на тому ж рівні. Викиди попелу не припиняються. В епіцентрі природного катаклізму видимість практично нульова.
Більшість фахівців сходяться на думці про те, що активність вулкана знизиться ще нескоро.
Водночас, за даними ВООЗ, вулканічний попіл не становить підвищеного ризику для здоров’я до того часу, доки залишається у верхніх шарах атмосфери. (І. Довгань)
20-04-2010, 13:56
0
3 059