Депутати, чиновники, викладачі, таксисти, студенти, школярі 15 квітня з’явилися на роботу та навчання у вишиванках. Білими, чорними, старовинними, сучасними, щедро або стримано розшитими сорочками рясніло скрізь.
Так мешканці області відзначали День української вишиванки, який вже третій рік поспіль організовують студенти факультету історії, політології та міжнародних відносин.
У вишиванці прийшов на роботу й мер міста Чернівці Микола Федорук.
– Я з радістю підтримав ініціативу студентів проводити День української вишиванки, – сказав міський голова. – А працівникам мерії настільки сподобалося бути у народному строї, що ми, за їхньою ж пропозицією, вирішили: відтепер працівники моєї приймальні будуть ходити на роботу у вишиванках щодня.
Мер міста Чернівці зізнався, що у нього є п’ять вишиванок. Улюблені серед них – сорочка, вишита білим по білому, та сорочка, вишита червоним і чорним по білому. Деякі вишиванки міському голові подарували, деякі він придбав сам.
– Вишиванку одягаю, коли хочеться, – каже начальник відділу міжнародних відносин та зв’язків із громадськістю міськради Володимир КИЛИНИЧ. – Сорочці, у якій я зараз, вже 60 років. 1950-го бабуся подарувала її моєму батькові, а він 15 років тому віддав її мені. Коли я одягаю цю сорочку, почуваюся по-особливому.
На факультеті історії, політології та міжнародних відносин святкували особливо урочисто. Влаштували народні гуляння, експозицію з вишиванок, пригощали варениками. А ще з допомогою народного майстра, етнографа Миколи Шкрібляка визначали кращі старовинні жіночі та чоловічі сорочки.
– Сорочку вишила мені бабуся 50 років тому, – розповідає студентка Олеся ПАНЧУК із села Вікно, що на Заставнівщині, вишиванку якої визнали однією з найкращих. – Бабуся передала мені цю вишиванку в спадок, а я, у свою чергу, подарую її своїм дітям та онукам.
– Якось наш товариш, Ігор Житарюк, прийшов на пари у вишиванці, – розповідає один з організаторів свята, студент третього курсу факультету історії, політології та міжнародних відносин Олександр ТКАЧУК. – Його побачила студентка Леся Воронюк, і у неї з’явилася ідея влаштувати День української вишиванки. З цього все й почалося. Свято у місті Чернівці організовуємо вже втретє. Хочеться, щоби День вишиванки став всеукраїнським святом.
Галина МАРКІВ
16-04-2010, 10:54
0
3 476