RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |

Наша область – на другому місці в Україні за даними рейтингу соціально-економічного розвитку регіонів України за 2009 рік. Днями це оприлюднила заступник голови ОДА Єлизавета ПУШКО-ЦИБУЛЯК. За її словами, найбільші досягнення у нас у сфері соціального обслуговування населення, зовнішньоекономічних інвестиціях, екології, фінансовій сфері, профілактиці правопорушень, регулюванні цін на споживчому ринку.

Наскільки реальні такі досягнення?

– Якщо вже в нас добре, значить скрізь взагалі завал, – жартує з призового місця фермер Василь СОЛОМКО з Вижниччини. – Якраз торік сільському господарству було особливо важко. Держава не давала дотації ні за худобу, ні на сівбу, ні на міндобрива. Усі програми з родючості грунтів було ліквідовано. Частково лише одержали кошти на садівництво – більше жодної допомоги. Тваринництво в районі, по суті, довели до ручки. Можливо, зростання відбулося завдяки великим корпораціям "Сварог" (спеціалізується на вирощуванні сільгоспкультур) та "Мрія" (ріпак, соя), які розпочали свою роботу в області. І дотації отримували лише великі агроформування, близькі до перших осіб держави, – гроші їм виділяли напряму через міністерство. А те, що загалом зібрали більше, – це не чиновники, це Бог дав, що врожай торік був гарний. Але й інфляція чимало з’їла – ціни на зерно знизилися, ріпак і соя коштували стільки ж, як 2008 року, а все інше за рік суттєво подорожчало.

Зараз найбільша проблема в тому, що не знаєш, на що розраховувати. Три місяці бігаю, щоб кредит оформити, – немає грошей.

Не стало легше жити й будівельникам.

– Якщо в Україні торік погіршало в десятки разів, то нам, може, не настільки гірше, – каже Василь КАГЛЯНЧУК, генеральний директор ВАТ ПМК-76. – 2008 року ми виконали робіт за держзамовленням на 18 мільйонів, то торік держзамовлення взагалі не було. А людей і техніку треба утримувати. Ми ж будуємо дороги, мости, укріплюємо береги. Лише завдяки житловому будівництву торік ми змогли зберегти більш-менш стабільне становище. Наші люди сьогодні можуть вкладати гроші в квартири, офіси, але бояться. Бояться, що будівництво заморозять, що з банком будуть проблеми. Тобто самі українці бояться своєї держави – а що вже про іноземних інвесторів казати?

– Можливо, цей рейтинг і відповідає дійсності, – каже Ярослав КИРПУШКО, директор Буковинського центру реконструкції і розвитку. – Річ у тім, що область має особливу структуру економіки, дрібнотоварне виробництво, що базується на малому й середньому бізнесі. Ці підприємства меншою мірою відчувають вплив кризи і швидше переорієнтовуються з одного виду товарів чи послуг на інший. Це поза владою керівників-чиновників. Навіть якби вони взагалі нічого не робили, ці переваги області все одно будуть відчуватися. Це навіть помітно з реакції приїжджих зі Сходу. Вони ж знають, що середня зарплата на Буковині приблизно удвічі менша, ніж у Донецьку. А після приїзду дивуються: "Як? Ви ж тут бідні! А звідки стільки "царських сіл" і бутиків?" У нас немає такого масового безробіття, як у промислових регіонах, немає покинутих селищ і міст.

За словами Я. Кирпушка, слід враховувати ще й те, що статистика у нас досить спотворена, бо не охоплює домогосподарства: "Саме приватні селянські господарства у нас виробляють 80 відсотків продукції. Скажімо, колись звернув увагу, що в Кельменецькому районі, за статистикою, 79 корів. Хоча там в одному великому селі – корів 300".

– Якщо Україна далі проводитиме структурну перебудову, через 10-20 років ми будемо державою не з важкою промисловістю, а державою з іншою структурою виробництва, – каже Я. Кирпушко. – Відбудеться зміщення економічної активності на Захід, де розвиватимуться нові високотехнологічні галузі й освоюватимуться нові послуги. Згодом в Україні державну політику і владу будуть тримати в руках не "донецькі", а західні області.
Надія МАКУШИНСЬКА

ОФІЦІЙНІ ПІДСУМКИ
СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНОГО РОЗВИТКУ
Обсяг виготовленої продукції промисловими підприємствами регіону зменшився на 25,4 відсотка (в Україні – на 21,9).
Обсяг валової продукції сільського господарства – понад два мільярди гривень, або на 3,3 відсотка більше, ніж 2008 року (в Україні – на 0,1).
Оборот роздрібної торгівлі зменшився на 11,8 відсотка (в Україні – на 16,6).
Ціни зросли на 10,1 відсотка (в Україні – на 12,3).
Введено в експлуатацію на 54,8 відсотка менше житла (в Україні – на 39).
Прибутково працювали 57 відсотків господарюючих суб’єктів (в Україні – 58,7).
25-03-2010, 10:59
Коментарів 0 Переглядів 1 523

Теги -
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні



"На Трампа сподіваймося, але люби, Боже, правду"
"Це важка, але необхідна правда, яку важко буде прийняти багатьом", - зазначає Сергій Рудик
«По ліки їду дев’ять кілометрів». Блог Людмили Осадчук
Як живуть мешканці села Чорнівка, яке приєднали до Чернівецької територіальної громади
ВІДЕО Переглянути все відео

Паровоз не курсував уже понад 60 років

Чернівецька філія Державного підприємства "Івано-Франківський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації" — це надійний партнер із забезпечення точності вимірювань, сертифікації продукції та відповідності стандартам. Філія запрошує до співпраці місцевих виробників, організації та фірми, які займаються виробництвом, експортом та імпортом, реалізацією продукції.

"Профі-Центр" — це не стереотипне середовище для вивчення іноземної. Насамперед це осередок, який має не тільки ефективну навчальну базу, яку може запропонувати студентам, а й відповідні підтвердження цьому.

Кожен маленький гість отримає солодкий подарунок за віршик чи талант. Варто лиш продекламувати віршик чи розповісти, яким чемним був цього року.