Кожен п’ятий учень не прийшов на уроки у перший день після завершення карантину, 26 листопада. За словами першого заступника начальника міського управління освіти Людмили СІРКО, із них лише 3,4 відсотка відсутні за станом здоров’я. Решту або батьки не встигли забрати із сіл, або не ризикнули ще випускати з дому.
– Щоб уберегти дітей від захворювань, у школах на місяць запровадили кабінетну систему. Тобто протягом усіх уроків школярі не переходитимуть з кабінету в кабінет, а сидітимуть у своїх класах, – розповідає Людмила Сірко. – Також аудиторії тричі на день дезінфікують, на перервах провітрюють. По класах ходять медики, школярів із підозрою на хворобу оглядають.
У школах облаштували ізоляційні кімнати, у яких будуть поміщати хворих учнів. На два тижні скасовано масові заходи. На уроках фізкультури дітей менше навантажуватимуть, ніж зазвичай.
За словами директора чернівецької школи №6 Віктора ДЕМ’ЯНЧУКА, першого дня до школи №6 не з’явилося 202 учнів із 908. Із них хворих – 26.
– За рахунок батьківських коштів закупили дезінфікуючі засоби "Активін" та "Хлорантіон", тричі на день проводимо вологе прибирання кабінетів, – повідомив директор. – Кабінет логопеда тимчасово переобладнаний на ізолятор для школярів, які захворіють. Також у нас є список усіх номерів домашніх та мобільних телефонів батьків учнів, щоб у разі чого негайно з ними зв’язатися. Просимо вчителів та школярів одягати маски, але не наполягаємо. Поки що уроки фізкультури проводимо не у спортзалі, а у кабінетах – вчителі розповідають про підготовку до "Євро-2012". Вже з наступного тижня виведемо учнів на вулицю порухатися та подихати свіжим повітрям.
Щоби відпрацювати пропущене, у суботу навчатися не будуть і додаткових уроків не ставитимуть. Зате цей семестр завершать на три дні пізніше – 30 грудня, а не 28, як планувалося. Також ущільнять уроки – за одне заняття намагатимуться пройти кілька тем, школярам даватимуть більше завдань для самостійного опрацювання.
Вчителі та учні скаржаться, що за один урок опанувати декілька тем досить складно.
– З німецької мови це зробити дуже важко, – вважає вчителька німецької мови Олександра ЛОПАТЮК.
– Я щаслива, що карантин завершився! – зізнається учениця сьомого класу Діана МІЦКАН. – Набридло вже вдома сидіти. Побачила нарешті друзів, вийшла на вулицю. Батьки мене не випускали на вулицю, бо я нещодавно перехворіла. Навіть домашні завдання хочеться виконувати!
Щодо масок, то їх із собою у кишенях носить більшість школярів. Але мало хто одягає – незручно.
Галина МАРКІВ