RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |

– Хвору 24-річну дівчину госпіталізували у вкрай важкому стані, – розповідає головний лікар міської клінічної лікарні №3 Віктор СВІТУН. – Відразу було скликано консиліум за участю найкращих спеціалістів. У хворої виявили легеневу недостатність. Під час надання допомоги вона померла. Зі слів батьків дівчини, вона хворіла вже чотири-п’ять днів звичайною застудою. Але такого швидкого розвитку пневмонії у місті ще не було.
Як стало відомо "МБ", покійна працювала продавцем у "Формаркеті". Коли застудилася, викликала дільничного лікаря, який призначив необхідні медикаменти. Однак стан хворої погіршувався. У понеділок, 26 жовтня, 24-річну пацієнтку госпіталізували, однак того ж дня вона померла.

– За даним випадком провели епідеміологічне розслідування, котре не підтвердило наявності вірусів ГРЗ та грипу, – зазначив завідувач епідеміологічного відділу Чернівецької обласної санітарно-епідеміологічної станції Юрій ПАДУРАРУ.

У середу провідні лікарі епідеміологи зібрали позапланову вчену раду за участю обласної санепідемстанції, де обговорювали протидію поширенню ГРЗ та грипу. Лікарі припускають, що поява пневмонії є рецидивом вищезгаданих захворювань. Є і думки, що нам доведеться мати справу із новим, невідомим вірусом. Симптоми перебігу захворювання – швидкий розвиток пневмонії, кашель, що важко піддається лікуванню.

Саме з такими симптомами, за неофіційною інформацією, у місті померли ще двоє людей.
На Тернопільщині зафіксовано сім летальних випадків, у Дрогобичі на Львівщині – чотири. Смерть людей, за словами Головного державного санітарного лікаря України Олександра Біловола, ймовірно, спричинили ускладнення гострої респіраторної інфекції.

"У групі замість тридцяти – десятеро малюків"
– Раптово вночі у 10-річного сина підвищилася температура тіла – було майже 40°С, – каже 34-річна Уляна. – Наступного дня захворів менший чотирирічний син, а за три дні – я. У всіх спостерігалася дуже висока температура тіла, головний біль, боліло все тіло. До того ж, бабуся та дідусь, які нас навідували, теж захворіли. Дільничний лікар, якого викликали, порадив не приймати антибіотики, натомість – багато пити.

За словами жінки, у дитячому садочку, який відвідує чотирирічний Андрійко, у групі замість тридцяти нині ледве можна нарахувати десятеро малюків.
Така ситуація спостерігається у багатьох навчальних закладах.

– Впродовж останнього тижня різко зросла кількість відвідувачів. Щодня приходить майже 150 людей, – говорить Катерина СОБОЛЄВА, провізор аптеки. – Всі скаржаться на підвищення температури, біль у м’язах, головний біль, кашель, нежить.

"Такого спалаху у жовтні ніколи ще не було"
Відвідавши міську поліклініку №5, яка обслуговує студентів, кореспондент "МБ" переконалася, що захворювання має масовий характер. Черги у поліклініці – довжелезні, лікарі – надзвичайно перевантажені.

– Особисто я вчора вранці не могла зайти до поліклініки через велику кількість пацієнтів, двері просто неможливо було відчинити, – говорить Тетяна КОЛОМОЄЦЬ, головний лікар міської поліклініки №5. – Нині можемо стверджувати, що захворюваність студентів має масовий характер. З 19 жовтня щодня фіксуємо приблизно 40 викликів, звертаються до нас 450-480 студентів. Пацієнти скаржаться на головний біль, високу температуру, слабкість, інтоксикацію та нежить. Поки що про захворювання на грип ми не можемо говорити, адже діагноз повинен підтверджуватися вірусологічно. У 30-ти хворих ми взяли проби. Після висновку вірусологічної лабораторії міськСЕС буде точний діагноз.

За словами Тетяни Степанівни, їхнім лікувальним закладом вже розроблено план заходів щодо профілактики та боротьби ГРВІ та грипу – носіння масок, вологе прибирання, провітрювання, кварцування медичних установ, гуртожитків, навчальних закладів.

– Такого спалаху ніколи ще не було у жовтні. Це може бути пов’язано із різкою зміною температури, нестабільною погодою. Медперсонал теж хворіє. Троє наших дільничних лікарів зараз на лікарняному, у начмеда, сестри-господарки та ще одного лікаря – пневмонія, – зауважує Тетяна Коломоєць. – Тому всіх, хто зараз на роботі, закликаю берегтися,. Особистий досвід – допомагає для профілактики оксолінова мазь, вітамін С. Якщо відчуваєте слабкість, біль у м’язах, обов’язково викличте лікаря.

"Захворювання має важкий перебіг і ускладнення"
За словами Василя МОСКАЛЮКА, завідувача кафедри інфекційних хвороб та епідеміології БДМУ, нині епідемію ще не оголошено, але є суттєве зростання захворюваності на гострі респіраторні захворювання (порівняно з минулим роком удвічі).

– На сьогодні у стаціонарі лікується близько 30-ти хворих, серед них декілька мають ускладнення – запалення легень. За клінікою, захворювання пацієнтів не схоже на грип, а швидше на ГРВІ. Необхідні матеріали ми направили у вірусологічну лабораторію СЕС, але поки що не отримали результатів, – говорить Василь Деонізійович. – При появі симптомів гострого респіраторного захворювання протипоказано займатися самолікуванням, варто обов’язково звертатися по медичну допомогу, адже захворювання характеризуються дуже важким перебігом та серйозними ускладненнями – бронхітами, пневмонією.

Щодо щеплень, то Василь Деонізійович зауважує, що навіть за десять днів до початку епідемії можна зробити щеплення проти грипу, однак це не панацея. Адже вакцина може захистити лише від грипу, а іншими ГРЗ можна захворіти і неодноразово.
У поліклінічному відділенні міської поліклініки №2, що на вулиці Комарова коридори теж заповнені хворими людьми.

– Із 23 жовтня спостерігаємо різке збільшення кількості хворих, – говорить Ольга ЛУК’ЯНЧУК, завідувач терапевтичним відділенням. – Найбільше викликів було у понеділок, 26 жовтня. В усіх пацієнтів дуже висока температура – 39-40 °С, яка тримається впродовж п’яти-шести днів, слабість, кашель.
За словами Ольги Мусіївни, дуже багато викликів у сім’ї, де є діти, від яких заражаються і дорослі. Крім того, фіксуються захворювання й там, де великі скупчення людей. Лікар радить не парити ноги та не ставити гірчичники, адже це вірусна інфекція, а не застуда.

Пам’ятайте!
Хворий на ГРВІ та грип, перебуваючи на роботі чи заняттях, за один день може заразити до 100 своїх колег.

Заходи для профілактики
- Вдягайтеся відповідно до погоди.
- Уникайте переохолоджень, протягів, промокання ніг.
- Врегулюйте режим праці та відпочинку, виділяйте достатньо часу на сон.
- Вживайте часник, цибулю, відвари калини та смородини.
- Регулярно здійснюйте вологе прибирання та провітрювання.
- На заняттях та лекціях користуйтеся марлевою пов’язкою (одноразову марлеву пов’язку замінюють через кожні дві години, багаторазову прасують кожні дві години).
- Не приймайте гостей і самі не ходіть в гості.
- Не відвідуйте заходи з великим скупченням людей (кінотеатри, дискотеки тощо).
- Обмежте користування громадським транспортом.
- Якщо захворіли, негайно зверніться до лікаря.

Медикаменти для профілактики
- "Амізон" (0,25) – стимулює імунітет, впливає на фактори природної антиінфекційної витривалості. Приймати по 1 таб. на добу після їди не розжовуючи – 3-5 діб, далі – по 1 таб. 1 раз на два дні –2-3 тижні.
- "Лаферон" – пригнічує репродукцію вірусів в організмі. Закрапувати у ніс тричі на добу або застосовувати у вигляді інгаляцій.
- "Ремантадин" (0,5) – противірусний засіб прямої дії. Застосовують по1 таб. на добу після їди впродовж 10-15 діб.
- "Арбідол" (0,2) – противірусний засіб прямої дії. Приймають по 1 таб. двічі на на тиждень, впродовж трьох тижнів. За контакту з хворим – по 1 таб. на добу впродовж двох тижнів.
- "Оксолінова мазь" (0,25%) – противірусний засіб прямої дії. Змащують слизові оболонки носа двічі на добу впродовж 25 діб.
- Можна використовувати настоянку ехінацеї, "Імунал", мефенамову кислоту, "Протефлазид", "Імунофлазид".
29-10-2009, 16:41
Коментарів 0 Переглядів 3 746

Теги -

Рішення ухвалили після нещодавнього скандалу на похороні військового
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні



«По ліки їду дев’ять кілометрів». Блог Людмили Осадчук
Як живуть мешканці села Чорнівка, яке приєднали до Чернівецької територіальної громади
Долар не буде вищим за 47 гривень. Блог Богдана Сторощука
Які будуть ціни, курс долара та інфляція у 2025 році
ВІДЕО Переглянути все відео

Паровоз не курсував уже понад 60 років

Чернівецька філія Державного підприємства "Івано-Франківський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації" — це надійний партнер із забезпечення точності вимірювань, сертифікації продукції та відповідності стандартам. Філія запрошує до співпраці місцевих виробників, організації та фірми, які займаються виробництвом, експортом та імпортом, реалізацією продукції.

"Профі-Центр" — це не стереотипне середовище для вивчення іноземної. Насамперед це осередок, який має не тільки ефективну навчальну базу, яку може запропонувати студентам, а й відповідні підтвердження цьому.

Кожен маленький гість отримає солодкий подарунок за віршик чи талант. Варто лиш продекламувати віршик чи розповісти, яким чемним був цього року.