Рівень повеневих вод на будапештській ділянці Дунаю продовжує підвищуватись, сягнувши історичного максимуму - 861 см.
Про це повідомляє "Укрінформ" з посиланням на Генеральну дирекцію водогосподарства міністерства внутрішніх справ Угорщини.
"Станом на 14 годину рівень води у Дунаї в Будапешті перевищив найвищі досі показники, зафіксовані у 2006 році", - зазначили в угорському МВС.
За інформацією Комісії із захисту угорської столиці від катастроф, рівень води у Дунаї в районі Будапешта у понеділок може сягнути 895 см, що на 25 сантиметрів вище рекорду 2002 і 2006 років. Наразі у Будапешті діє стан надзвичайної ситуації, здійснюються безпрецедентні заходи захисного характеру. В них бере участь понад 8 тисяч людей, з них 1600 добровольців. До робіт залучили також 4600 військовослужбовців і ще 600 солдатів інженерних військ.
Роботи зі спорудження загороджувальних споруд ведуться уздовж майже 700 кілометрів. У найбільш загрозливих місцях та вздовж набережних припинено рух автотранспорту, відключено електропостачання. З імовірних зон затоплення евакуйовано близько 2 тис. людей. vesti.ru.
Жителів угорського села Дьоруйфолу евакуювали через можливість затоплення території - в новозбудованій захисній споруді на Дунаї з'явилися тріщини. Про це 8 червня повідомила Всевенгерская дирекція із захисту від катастроф. "У процесі евакуації село Дьоруйфолу покинули 225 жителів, з них 34 - на автобусах відомства із захисту від катастроф", - повідомили у дирекції.
У ніч проти суботи, 8 червня, 30 людей були евакуйовані з села Нодьмарош, частина якого затопило. За даними відомства, через загрозу повені із зон ймовірного затоплення переселені у безпечне місце всього більше тисячі людей, здебільшого, у Пештській області. Раніше прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан повідомив, що евакуація може загрожувати майже 55 тис. жителів Будапешта. В основному вона торкнеться району Обуда.
За даними місцевих ЗМІ, повінь не загрожує готелям міста, проте влада евакуювала постояльців двох готелів на острові Маргарет.
У жителів села Біла наприкінці 2023 року через підвищення напруги перегоріли електроприлади. Василь Шокостюк подав до суду та домігся компенсації від "Чернівціобленерго". "МБ" розпитав у чоловіка, як йому це вдалося.
Чернівецька філія Державного підприємства "Івано-Франківський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації" — це надійний партнер із забезпечення точності вимірювань, сертифікації продукції та відповідності стандартам. Філія запрошує до співпраці місцевих виробників, організації та фірми, які займаються виробництвом, експортом та імпортом, реалізацією продукції.
"Профі-Центр" — це не стереотипне середовище для вивчення іноземної. Насамперед це осередок, який має не тільки ефективну навчальну базу, яку може запропонувати студентам, а й відповідні підтвердження цьому.