П’ятого травня Центральну площу в Чернівцях неможливо було впізнати. За неофіційними даними, тут зібралися понад чотири тисячі буковинців. На частині вулиць Університетської та І. Франка навіть перекрили рух. А від розмаїття кольорів розбігалися очі. Адже майже всі люди були одягнені у вишиванки! Якщо навіть і не було вишитої сорочки, то хоча б якийсь елемент національного одяг обов’язково був на кожному. Більшість присутніх становила молодь. Усі усміхалися, водили хороводи, фотографувалися. Закохані пари замріяно танцювали під музику. Біля пам’ятника Шевченку відбувався концерт.
Завдяки гранту товариства "Просвіти" пошили спеціальну вишиванку для університету. За непросту роботу взялося підприємство "Арніка", а вишите полотно для сорочки подарувала письменниця Віра Китайгородська.
За словами однієї з організаторок заходу Лесі ВОРОНЮК, День вишиванки відбувається вже вчетверте, проте стільки людей у національному вбранні ще не збиралися. "Все починалося з 20 людей. А тепер он скільки прийшло! У цей момент я відчуваю, що в Україні ще не все втрачено".
На площі інкогніто працювала гіннесівська лічильна комісія. Через кілька днів її представники оголосять, чи вдалося Чернівцям побити вже існуючий рекорд України – 3 тисячі 228 людей, які зібралися у вишиванках разом. Хоча, як слушно зауважила одна з учасниць акції, "рекорд – насамперед у нашій єдності".
Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.
22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".
В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.