RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |
Молодий буковинець » Новини України » Банки продовжують "падати"

Банки продовжують "падати"

Нацбанк продовжує чистити банківську систему. Коли все це закінчиться, наразі невідомо: спочатку говорили про два-три роки, зараз кажуть, що вже в липні цього року ліквідують останній неплатоспроможний банк.

Луснув черговий банк, відділення якого працювали й у Чернівцях. На сайті НБУ з’явилося відповідне повідомлення: "23 червня 2015 року рішенням правління Національного банку України ПАТ КБ "Фінансова ініціатива" віднесено до категорії неплатоспроможних Національний банк наголошує, що більшість вкладників банку, вклади яких підлягають відшкодуванню Фондом гарантування вкладів фізичних осіб, а саме 59 тисяч осіб (або 92 відсотків) отримають свої кошти в повному обсязі. Фонд гарантування вкладів фізичних осіб забезпечить виплати гарантованої суми вкладів в обсягом більше 3,7 мільярда гривень".

На цей банк скаржилися буковинські вкладники ще з минулого року. Люди приходили із розповідями про те, що банк не віддає вчасно вклади, навіть тоді, коли закінчився термін депозитного договору.

"Ми вже дзвонили до Києва, там нам сказали, що з банком усе гаразд, грошей достатньо, їх вистачає, щоб віддавати депозити вчасно. А тут, у відділенні, кажуть, що грошей немає, потрібно почекати. Нацбанк мовчить. То виходить лише тут у Чернівцях щось не так?" – з недовірою говорили раз по раз вкладники. Відтак клієнти банку ходили звичними колами, писали заяви до правоохоронців та прокуратури.

Очищення закінчується?

Це вже сьомий банк визнали неплатоспроможним за останні кілька місяців, відділення яких працювали на Буковині. Й у всіх випадках незадовго до офіційного банкрутства клієнти не могли отримати свої заощадження, їм банки затримували виплати, а то й взагалі не нараховували обіцяні відсотки. Всюди пояснювали одні й ті самі аргументи: вникли проблеми із зобов’язаннями, бо люди забрали кошти і не віддають кредити. Потрібно трохи почекати, не панікувати. Деяким клієнтам пропонували залишити депозит ще на кілька місяців хоча би під 1-2 відсотки. Все ж краще, ніж нічого. Люди погоджувалися. Втім, минав час, і банк оголошували неплатоспроможним.

Національний банк чистить банківську систему країни. Причому досить динамічно. Впродовж 2014-го та перших півроку 2015 року з ринку вийшло 49 банків. Раніше експерти говорили, що фінансова система країни реформуватиметься й у наступні 2016 та навіть 2017 роках. Щоправда, зараз повідомляють, що терміни "очищення" скоротилися.

"Очищення банківської системи України завершиться 30 червня 2015 року. До цього часу 35 найбільших банків повинні бути докапіталізовані, згідно з результатами стрес-тестування минулого року, – йдеться в прес-релізі Нацбанку, розміщеному на власній сторінці в соціальній мережі.

"Ми запустимо процедуру постійного нагляду, щоб ніколи більше не допустити в банківській системі того, що нашій команді дісталося у спадок влітку 2014 року", – повідомила голова НБУ Валерія Гонтарєва.

За її словами, для перезавантаження системи знадобиться не менше року.

"Розпочнемо з поступового зняття обмежень, спочатку на ринку депозитів фізичних осіб, а згодом і на валютному ринку. Почнемо знижувати ставку рефінансування, як тільки приборкаємо інфляцію. Посилимо рівень корпоративного управління в банках і рівень управління ризиками. Таким чином будемо повертати довіру вкладників до банківської системи України", – зазначила вона.

Це ще не кінець

Водночас говорити про кінець очищення ще рано. Оскільки ще у листопаді минулого року перший заступник голови Нацбанку Олександр Писарук заявив, що в НБУ спрогнозували ліквідувати 68 банків. Мовляв, більш як 100 банків з економічної точки зору Україні не потрібно. На той момент – 11 листопада 2014 року – у державі налічувалося 168 банків. А для стабілізації банківської системи країні знадобиться не менше трьох-чотирьох років.

Наразі кілька тисяч буковинців вже отримали власні кошти із збанкрутілих банків. Станом на липень тривають виплати клієнтам "Енергобанку", "Дельта банку", "Надра", "Кредитпромбанку".

Довідка

*ПАТ "Енергобанк": 0 800-501-500.
*Гаряча лінія АТ "Дельта банк": 0 800 500 600.
*ПАТ "Кредитпромбанк" – 38 (044) 490-27-77.
*ПАТ "УПБ" – контакт-центр 38 (044) 461-82-82.
*АТ "Єврогазбанк": 38 (044) 536-92-10, 0 800-50-56-56.
*ПАТ "КБ "Надра": – 0 800-300-070.
*ПАТ "КБ "Фінансова ініціатива": інформаційна служба 0 800 60-60-60.
*"Гаряча лінія з питань гарантування вкладів фізичних осіб": 0 800-503-435, 0 800-308-108, 0 800-30-40-10 (дзвінки зі стаціонарних та мобільних телефонів безкоштовні).
Редактор: Igor
29-06-2015, 11:14
Коментарів 0 Переглядів 1 901

Теги -
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі


«Зараз найгостріша фаза». Блог Ігоря Буркута
Зараз найактивніша фаза російсько-української війни, яка розпочалася ще у 2014 році
Чому всі заздрять українцям? Блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою
ВІДЕО Переглянути все відео

Провайдер INTELEKT пропонує декілька надійних способів залишатися онлайн незалежно від перебоїв з електропостачанням.

Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.

22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".

В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.