
На сьогодні 62% осіб, які підлягають мобілізації, отримали оповіщення про мобілізацію.
Про це сказав заступник начальника департаменту інформаційних технологій Міністерства оборони України Сергій Галушко під час круглого столу в рамках проекту "Схід+Захід", повідомляє УНІАН.
"Станом на п’ятницю, на ранок, 62% людей отримали оповіщення (про мобілізацію), північні та західні регіони - 58%, південні та східні - 69%, якщо цифру 62% розбити по регіонам", - сказав Галушко.
"За три останні дні повістки отримали 62% із загальної кількості, і цей процес продовжується", - додав Галушко.
За його словами, Міноборони іде з випередженням планів по мобілізації, які були намічені раніше.
Галушко зазначив, що є області, де можна говорити про 100% оповіщення про мобілізацію: Хмельницьк, Полтава, до них наближаються Вінниця, Київська,Чернігівська, Херсонська та Миколаївська області.
Галушко також зазначив, що Донеччина "буде воювати за свою землю". За його словами, на Донеччині виконано план оповіщення на 66% (йдеться про території, контрольовані Україною).
Галушко також повідомив, що станом на сьогодні із 62% оповіщених про мобілізацію медогляд пройшло 73,5%.
Крім того, оповіщено 100% власників автомобільного транспорту (йдеться про підприємства, юридичні особи, які мають мобілізаційні завдання і приписані до військових комісаріатів автомобільний транспорт та дорожньо-будівельну техніку).
Галушко також повідомив, що станом на сьогодні за три дні мобілізації до військових комісаріатів звернулися понад 1 тис. 460 людей, які виявили бажання бути добровольцями.
Лідери серед областей по кількості добровольців: Дніпропетровська, Запорізька, Миколаївська, Вінницька, Львівська, Херсонська, Хмельницька області та Київ. "Ми бачимо, що всі регіони держави приблизно однаково ставляться до мобілізації", - додав Галушко.
За його словами, є добровольці в Донецькій і Луганській областях.
"Нехай це буде сенсацією для російської пропаганди, але кількість людей, з тих районів Донеччини, які наші, а не тимчасово окуповані, кількість добровольців зараз наближається до 50. Враховуючи, що ми не планували особливих заходів по цьому регіону, оскільки розуміємо ситуацію, що людям і так важко живеться і забирати з сім’ї чи трудового колективу ще одну пару робочих рук… ми ж люди і розуміємо, що це важко… Але добровольці пішли", - сказав Галушко.
Водночас він зазначив, що є і проблеми. "В деяких областях, які межують з тією чи іншою державою, збільшився відсоток людей, які раптово почали виїжджати на заробітки в Європу. Якщо ми хочемо жити в Європі, то зараз треба не їхати в Європу, рятуючись від мобілізації, а показати приклад бажання жити в Європі", - сказав Галушко. Він запевнив, що цей відсоток "не вплине на результат".
За словами Галушка, на цю проблему було звернуто увагу під час вчорашньої наради у президента України.
Крім того, Галушко повідомив, що кілька власників автопідприємств намагалися уникнути оповіщення. Він зазначив, що на сьогодні підготовлені документи в прокуратуру і інші правоохоронні органи про їх притягнення до відповідальності за спробу ухилитися від оповіщення по мобілізації.
Читайте такожВ Україні офіційно розпочалася часткова мобілізація
Нагадаємо, мобілізація у 2015 році пройде в три етапи і триватиме з січня по серпень. Перший почався 20 січня і триватиме 90 днів, другий – орієнтовно з квітня і триватиме 60 днів, а третій етап почнеться з червня і також продовжиться упродовж 60 днів.
У рамках чергової хвилі мобілізації до лав Збройних сил будуть призвані танкісти, артилеристи, десантники, піхотинці, зв’язківці, ремонтники, водії, механіки різних систем озброєння, фахівці з питань логістики, радіоелектронної боротьби, радіаційного, хімічного, радіаційного захисту.
Впродовж року до ЗСУ планується мобілізувати 200 тис. українців. Також у 2015 році планується провести призов 40 тисяч громадян на строкову військову службу.