Верховна Рада позбавила прокуратуру функції загального нагляду.
За це рішення проголосували 316 народних депутатів із 319, зареєстрованих у сесійній залі.
Представляючи законопроект, голова Комітету з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності Андрій Кожем'якін зазначив, що до законопроекту надійшло 905 пропозицій, 301 з яких була врахована.
Депутат також зазначив, що у зв'язку із ухваленням закону щодо утворення військових прокуратур виникла необхідність внесення змін до законопроекту про прокуратуру, тому до низки статей законопроекту та його Перехідних положень було внесено відповідні зміни.
Кожем'якін також зауважив, що законопроект вносить зміни до 10 кодексів та низки законів України.
Цей Закон визначає правові засади організації і діяльності прокуратури України, прокурорського самоврядування, статус прокурорів, систему прокуратури, порядок здійснення, а також систему прокуратури України.
Визначається, що прокуратура України становить єдину систему, яка в порядку, передбаченому цим законом, здійснює встановлені Конституцією України функції з метою захисту прав і свобод людини, загальних інтересів суспільства та держави.
На прокуратуру покладаються такі функції: підтримання державного обвинувачення в суді; представництво інтересів громадянина або держави в суді у випадках, визначених цим законом; нагляд за додержанням законів органами, що провадять оперативно-розшукову діяльність, дізнання, досудове слідство; нагляд за додержанням законів при виконанні судових рішень у кримінальних справах, а також при застосуванні інших заходів примусового характеру, пов'язаних з обмеженням особистої свободи громадян.
З метою реалізації своїх функцій прокуратура здійснює міжнародне співробітництво.
Органи прокуратури не менш як двічі на рік інформують суспільство про свою діяльність шляхом повідомлень у засобах масової інформації.