В Україні у листопаді чистий попит на готівкову валюту з боку українців становив $782,6 млн - найбільш значний показник за останній рік, повідомили в Нацбанку. Більш висока активність населення була зафіксована рівно рік тому, коли після виборів в Раду чистий попит досягав $ 1,5 млрд. В наступні місяці він був у кілька разів меншим або українці і зовсім продавали доларів більше, ніж купували.
На думку банкірів, активне скуповування готівкової валюти спровокувала політична криза, що наступила після "заморозки" асоціації з ЄС. Через це в кінці листопада-початку грудня на валютному ринку з'явилися хвилювання, курс долара навіть досягав 8,4 грн. При цьому разом зі скупкою доларів громадяни забирали з банків валютні депозити - на суму $ 94,2 млн. Правда, незважаючи на те, що відтік триває другий місяць поспіль, його ще не можна назвати значним - банки позбулися всього 0,4% свого валютного портфеля.
"Будь-які заворушення, а тим більше в такому масштабі, змушують нервувати навіть самого стійкого до потрясінь жителя України. Тільки одні реагують і намагаються на цьому заробити, оскільки зараз найпривабливіші умови по депозитах, а інші - швидше забрати гроші додому і отримати нові хвилювання за їхнє збереження", - заявив виданню "Коммерсант-Украина" заступник голови правління "ВиЭйБи Банку" Антон Шаперенков.
Він зазначає, що зараз дійсно є відтік коштів з банків, особливо з рахунків до запитання: "Але ці кошти набагато швидше і повернуться в систему".
Експерти кажуть, що така ситуація типова для нестабільних періодів. На їхню думку, попит на валюту залишиться високим до остаточного врегулювання політичної кризи в Україні. Між тим, банкіри сподіваються, що НБУ зможе не допустити девальвації гривні найближчим часом. Адже спекуляції на готівковому ринку можуть підштовхнути курс долара вгору, особливо за високої волатильності міжбанку.
12-12-2013, 09:48
0
1 401